Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

generalnie to dla mnie trochę nielogiczne...

żeby zacząć budowę, muszę mieć prąd,

żeby mieć prąd muszę zacząć budowę ;)

a jak ja chcę np. postawić sobie wóz drzymały dla robotników, ogrodzić i świecić sobie w nocy żaróweczkę i załatwiać pozwolenie na budowę dopiero wtedy to nie mogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle.

PnB jest jedynie potrzebne do przyłącza budowlanego. Normalne przyłącze nie jest powiązane z budową. Składasz wniosek, czekasz swoje i masz mieć przyłącze na działce.

Oczywiście w granicach rozsadku. Nie można iść i powiedzieć ,że mam gdzieś w bieszczadach kawałek działki i róbcie mi przyłącze. Ale jak jest w pobliżu infrastruktura to nie mają prawa odmówić. Pewnie będą kręcić ,że poco panu jak pan tam nie mieszka , zgłoś się pan jak zaczniesz budować. Wtedy trzeba tupnąć na nich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest w takim razie koszt wykonania przyłącza jeśli nie mam PnB i bym robiła to we własnym zakresie? i rozumiem, że ja finansuje ale np. enion wykonuje? bo do ichniej sieci się podłączyłabym ?

 

Samemu finansuje się przyłącza tymczasowe np budowlane. Enion nie ma zwyczaju umożliwiać małym odbiorcom samoistnego wykonywania przyłączy docelowych a potem odkupywania ich. Składasz wniosek i pokornie czekasz na swoją kolej. Jedynie możesz zabrać się za opracowanie projektu wtedy to ty decydujesz jak długo bedziesz to robić .Potem na przetarg i enion zleca wykonanie temu kto zrobi to najtaniej. Za projekt dostaniesz 10% upustu na opłacie przyłaczeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze a mi kategorycznie powiedzieli ze bez PnB mi nie podlacza - widac mozna bylo dzialac wczesniej gdybym o tym wiedzial rok temu:(

 

miałam dokładnie tak samo

widocznie to co mówi marcin714 to teoria a praktyka zupełnie co innego

PnB to był podstawowy dokument który musiałam dostarczyć żeby chcieli ze mną gadać o przyłaczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SŁONECZKO,

widziałem , udaje nawet dobrze (też ma ryflowania) bankigin... coś tam( nazwa egzotycznego drewna).

 

SONIKO,

miałbym, niestety nie ma czasu - ostatnio naw :o :x :evil: :roll: :wink: nawet dla mnie ( mój teść).

 

Sorry że tak rzadko odpowiadam, ale wpadam tylko czasami na GK bo jestem na urlopie ( robią mi wreszcie wjazd do garażu i schody z kostki porfirowej, dogęszczam nasadzenia w ogrodzie (ostatnio funkie, paprocie i iglaki) :p 8) Jak wrócę po 8 lipca do pracy to się pochwalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.. :(

Kurcze macie namiar na jakąs ekipe do fundamentów..na koniec wrzesnia?

Prosze podajcie jakies namiary

Załamana tym wszystkim jestm ...

Dzis byłam z kolejnym wykonawca na działce i to co usłyszałam to az mi sie słabo robiło....

Moze ktos z was poda jekiś namiar :cry:

Pozdrawiam

 

 

a co ci takiego powiedzieli?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ogromną prośbę.

Ze względu na to, że nasi wykonawcy od dachu po dwóch miesiącach zwodzenia oświadczyli nam, że jednak nie przyjdą do nas, stąd moja prośba, czy znacie jakiś wykonawców do kompleksowego wykonania dachu, którzy mieli by teraz wolne terminy.

Byłabym ogromnie wdzięczna, za jakies informacje, bo "zostaliśmy na lodzie".

tel. 602 23 89 79.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam ogromną prośbę.

Ze względu na to, że nasi wykonawcy od dachu po dwóch miesiącach zwodzenia oświadczyli nam, że jednak nie przyjdą do nas, stąd moja prośba, czy znacie jakiś wykonawców do kompleksowego wykonania dachu, którzy mieli by teraz wolne terminy.

Byłabym ogromnie wdzięczna, za jakies informacje, bo "zostaliśmy na lodzie".

tel. 602 23 89 79.

 

wysłałam na P.W.

 

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati25, nie wiem jakie miałaś problemy z poprzednimi ekipami, ale u mnie różowo z fundamentami też w cale nie było (zapraszam do dziennika budowy) chociaż teraz z perspektywy czasu doceniam ich za to, że przynajmniej konkretnie rozmawiali i byli terminowi.

Kontakt wysyłam na priva.

 

Mariku - dziękuję za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...