Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szczepek, jest taki ktoś w Pcimiu i robi podobno bardzo ładne drzwi.

Ja tam nie byłam, ale ktoś jeździł oglądać - może Piotrek :-? .

 

A może to był Aishan, tylko że On chyba już nie bywa na forum.

 

dzieki wam za oddzwiek drzwiowy bede piotrka prosil o kontakty.

te drzwi z hipermarketów przerobiłem. jakość wykonania tragiczna.

to sie nie da do mieszkania moim zdaniem włożyć.

 

a musze 12 drzwi wstawić. a już dwoje zewnętrznych i brama za mną tak samo jak pozostałe 22 otwory okienno - balkonowe.

po cholere mi było tyle dziur ???

 

a pamietam przy projekcie... projektowało się fajnie i wymyślało.

 

nawiązałem kontakt ze stolazrem, ale jak to wyglądać bedzie - to sę okaże a na razie każdy pomysł DO PRZYJĘCIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć wszystkim,

 

Z końcem marca rozglądając się za materiałami na budowę domu, zrobiłem rezerwację na silikaty które moim zdaniem są jednym z lapszych i tańszych materiałow. Oto dzisiejsza odpowiedz z Xelli (silka) hurtowania WODAN:

 

dzień dobry

 

nie mam dobrych informacji.

 

dzwonił dzisiaj przedstawiciel firmy Xella, że jedyną propozycją na realizację materiału według Pana zamówienia, jest przywóz produktu z fabryki w Austrii lub Niemczech.

 

wiąże się to z bardzo znacznym wzrostem kosztów transportu, którym jesteśmy obciążani my, a który przenosimy na klienta.

transport z Polski to 800-880 zł - w przypadku Niemiec jest to aż 750 Euro, z Austrii jeszcze nie znamy wartości frachtu..

 

biorąc pod uwagę tak poważny skok wartościowy, prosze rozpatrzyć realizację zamówienia na tego rodzaju produkcie.

gdybyśmy mogli zaproponować Panu produkty ścienne, ale z innych materiałów, jak np ceramikę, prosze o kontakt.

 

proszę o decyzję o realizacji lub anulowaniu zamówienia.

 

Gdybym oparł się tylko na tym zamówieniu dzisiaj pewnie dostałbym zawału, a tak mury już postawione ale z keramzytu. :-) To materiał moim zdaniem jeszcze lepszy od silki niestety dużo droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Podaję namiary na biura architektoniczne:

 

 

Pracownia Projektowa - Artur Ludomirski http://www.ppal.com.pl tel. 012 649 07 59

 

Autorskie Studio Projektowe Architekton tel 012 645 93 93, 012 645 90 90, 607 341 507

 

DDJM Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. - http://www.ddjm.pl

012 422 53 98

 

Te biura mogę polecić z czystym sumieniem.

 

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu pytam :)

 

Walczymy właśnie z projektem instalacji ogrzewania w naszym przyszłym domu i w związku z tym mam do Was pytania:

1. Czy kaloryfer może być umieszczony w świetle okna?

2. Czy samo ogrzewanie podłogowe nie wystarczy do ogrzania jednego poziomu?

 

Wg mnie kaloryfer powinien się w całości schować po parapetem albo stanąć obok okna. Projektant instalacji uważa chyba inaczej, bo rozrysował:

- jeden kaloryfer w świetle okna tarasowego (wprawdzie nieotwieralnego, ale sięgającego do samej podłogi)...

- cztery kolejne kaloryfery, wysokie na 60cm - pod oknami, które zaczynają się na poziomie 55cm...

 

Na parterze chcieliśmy zamienić rozrysowane kaloryfery na ogrzewanie podłogowe i podłogę wykończyć terakotą lub gresem. Ten sam projektant odradza nam takie rozwiązanie, podając argumenty:

- sama podłogówka nie wystarczy - i tak trzeba będzie zostawić grzejnik w każdym pomieszczeniu

- podłogówka jest szkodliwa dla człowieka

- przy podłogówce wzbija się więcej kurzu, co też jest niekorzystne (alergia)

 

:o :o :o

Dla mnie to stek błędów i bzdur! Ale ja jestem laikiem. Jedyna wiedza jaką posiadam pochodzi z kilkuletniej lektury Muratora...

 

Projektant (właściwie projektantka) jest fachowcem. Tylko dlaczego mam wrażenie, że jej wiedza zatrzymała się na tym, czego nauczyła się w czasie studiów (pewnie dwadzieścia parę lat temu)...

 

Napiszcie, co o tym sądzicie?

Bo my jesteśmy nieco zbici z tropu...

 

Pozdrawiam

Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i od razu pytam :)

 

- jeden kaloryfer w świetle okna tarasowego (wprawdzie nieotwieralnego, ale sięgającego do samej podłogi)...

- cztery kolejne kaloryfery, wysokie na 60cm - pod oknami, które zaczynają się na poziomie 55cm...

 

Ja nie wiem, czy tak można, ale na boga, jak to będzie wyglądać ??

 

Jeśli coś ma być przy oknie tarasowym, to chyba tylko grzejnik umieszczony w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz podłogówkę to możesz zrezygnować z grzejnika w pobliżu okna tarasowego ,ale wtedy trzeba zagęścić rurki podłogówki przy samym oknie tarasowym .

Podobno najlepszym rozwiązaniem przy podłogówce jest dodanie grzejników, dla komfortu cieplnego .Ja będę tak miała -ale ja się starzeję i lubię ciepełko ,więc może nie jestem najlepszym przykładem do naśladowania :wink:

 

Poza tym czasem trzeba pomysły i wyliczenia projektanta przedyskutować z instalatorem ,projektanci wcale nie mają licencji na nieomylność ,a przekonałam się na własnej skórze ,ze mylą się i to bardzo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim. mam pytanko odnośnie cen za robociznę fundamentów, w sierpniu zaczynamy kopać i ekipa powiedziała nam 5-7 tys zł. 4 facetów działających na własną reke. Stopy fundamentowe kopane bedą koparką natomiast do nich nalezec bedzie szolowanie na wysokości 1m oraz zbrojenie i zalanie betonem z gruszki z pompą. Czy ktoś mi moze powiedziec czy kwota ta jest OK. Dodam iż długosc domu 17m szeroki na 10 m + oczywiscie ławy wewnętrzne?? Na razie robimy tylko fundamenty bez wylewki.

czekam na jakies info....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim. mam pytanko odnośnie cen za robociznę fundamentów, w sierpniu zaczynamy kopać i ekipa powiedziała nam 5-7 tys zł. 4 facetów działających na własną reke. Stopy fundamentowe kopane bedą koparką natomiast do nich nalezec bedzie szolowanie na wysokości 1m oraz zbrojenie i zalanie betonem z gruszki z pompą. Czy ktoś mi moze powiedziec czy kwota ta jest OK. Dodam iż długosc domu 17m szeroki na 10 m + oczywiscie ławy wewnętrzne?? Na razie robimy tylko fundamenty bez wylewki.

czekam na jakies info....

 

Witam

Trudno mi powiedzieć czy to dużo czy mało bo ja jestem umówiona od całości. Mogę ci tylko powiedzieć, że u mnie kopanie, zbrojenie i zalanie ław trwało jakieś 7 godzin, szalowanie, zbrojenie, zalanie i rozszalowanie fundamentów to kolejne 3 dni. Dodam, że powierzchnia parteru to jakieś 120m i bardzo połmana. Jeśli nie myślisz robić nic innego to jak widzisz trwa to jakieś 4 dni. Sam oceń czy dużo czy mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

 

Oczywiście z pytaniem wróciłem.

Czy ktoś miał doczynienia z ekipą Mirek Jacek - Kamir, z Łaz (gm Jerzmanowice)?

Jakie wrażenia?

 

nic mi to nie mówi, mimo ze okolicznych juz troszke poznalem:-)

 

Tak czy inaczej - podpisz umowe ! z kasą terminami wymaganiami i karami umownymi. nie ryzykuj. ja już raz zaryzykowałem i teraz się bujam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po urlopie

 

i widzę ,że zostałem wywołany do tablicy :wink:

 

Szczepek - Sonika dobrze pisze byłem w Pcimiu i nie tylko. My mamy drzwi ze Skrzydlnej od Zająca jak Zielona ( gdzie jesteś Kasiu??!!). Nie pamiętam, czemu nie z Pcimia. Jest też w Kasinie facet co robi solidnie,ale dla nas za drogo było. Robił dla gen. Gruszki na św. Jacka przy Kapelance .Dane mam do Zająca a Pcim i Kasinę wytłumaczę jak dojechać. No i nasze były wg. wlasnego projektu mojej żony 8) :p :wink:

 

Za kilka dni jak zrobię zdjęcia pochwalę sie bramą, kostką, kominkiem (wreszcie obłożony kamieniem - trawertyn red persjano) , roślinkami i pokojem najmłodszego :wink:

 

Majeczko - a skąd masz tyle drzewa?! 8) :p :wink: i za ile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

 

Oczywiście z pytaniem wróciłem.

Czy ktoś miał doczynienia z ekipą Mirek Jacek - Kamir, z Łaz (gm Jerzmanowice)?

Jakie wrażenia?

 

nic mi to nie mówi, mimo ze okolicznych juz troszke poznalem:-)

 

Tak czy inaczej - podpisz umowe ! z kasą terminami wymaganiami i karami umownymi. nie ryzykuj. ja już raz zaryzykowałem i teraz się bujam

 

 

Na razie się tylko bardzo wstępnie orientuje. Troche się boję tych umów :) Chciałbym zrobić w tym roku fundamenty jak pogoda i finanse pozwolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...