Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

powiedzcie, ile was kosztowała instalacji elektryczna, nam elektryk mówi 13 tys. z materiałem (bez względu na ilość tzw punktów, bezpuszkowo, oswietlenie, gniazdka, tv,telefon,internet, domofon, glosniki) dom 200m2(w tym garaż)

wiem, jest na ten temat osobny wątek ale interesują mnie warunki (pod)krakowskie :)

 

pozdrawiam

m.

 

Materiał mój - sama robocizna 3500 bez względu na ilość punktów.

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że polewać to raczej wieczorem i wczesnie rano max do 8:00.

U mnie zalali stop w sobote popołudniu. Kazali polać koło 20:00 a i tak pojawiły sie w przeciągu tych kilku godzin małe pęknięcia mimo, że beton był jeszcze miękki (więc to jest chyba wina betonu a nie pielelęgnacji).

Ja polewam codziennie rano i koł 8-9 wieczorem. Na razie jest ok, więcej peknięć się nie pojawiło.

 

Jak pech to pech, tydzień wcześniej lało (niebyłoby potrzeby podlewać) a od poniedziałku podobno znowu ochłodznie i deszcze :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit-blondi napisał

 

Kazali polać koło 20:00 a i tak pojawiły sie w przeciągu tych kilku godzin małe pęknięcia mimo, że beton był jeszcze miękki (więc to jest chyba wina betonu a nie pielelęgnacji).

Ja polewam codziennie rano i koł 8-9 wieczorem. Na razie jest ok, więcej peknięć się nie pojawiło.

 

 

Jaki to był beton? A na marginesie, ile za m3 ( z transportem) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi delikatne pęknięcie pojawiło się w miejscu podpieranym ścianą nośną. Widać po wylaniu szalunek poszedł delikatnie w dół i na 100% nie było to związane z niedostatecznym polewaniem.

 

Pamiętajcie jeszcze o tym że nagłe wysychanie jest również szkodliwe jak brak polewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit-blondi napisał

 

Kazali polać koło 20:00 a i tak pojawiły sie w przeciągu tych kilku godzin małe pęknięcia mimo, że beton był jeszcze miękki (więc to jest chyba wina betonu a nie pielelęgnacji).

Ja polewam codziennie rano i koł 8-9 wieczorem. Na razie jest ok, więcej peknięć się nie pojawiło.

 

 

Jaki to był beton? A na marginesie, ile za m3 ( z transportem) ?

 

 

B-20, strop grubości 14cm i o zgrozo 298,9zł za m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, z jakich składów budowlanych korzystacie na północ od Krakowa, które uważacie za godne polecenia, i w których ceny są do przyjęcia ( tanio to już nigdzie nie ma, ale przynajmniej aby żywcem ze skóry nie obdzierali).

 

Też jestem zainteresowany ... czekam na opinie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit-blondi napisał :

 

B-20, strop grubości 14cm i o zgrozo 298,9zł za m3

 

 

Netto czy brutto ? Dzwoniłam dzisiaj do kilku betoniarni i w wiekszości liczą 250 zł netto a 290 - 300 brutto (beton B-20 ) .Oczywiście z transportem.Taniej mieli w Gorażdże bo 237 zł / 290 zł ,ale termin zamawiania około tygodnia.Ceny betonu chyba spadają bo gdy wylewaliśmy ławy było drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit-blondi napisał :

 

B-20, strop grubości 14cm i o zgrozo 298,9zł za m3

 

 

Netto czy brutto ? Dzwoniłam dzisiaj do kilku betoniarni i w wiekszości liczą 250 zł netto a 290 - 300 brutto (beton B-20 ) .Oczywiście z transportem.Taniej mieli w Gorażdże bo 237 zł / 290 zł ,ale termin zamawiania około tygodnia.Ceny betonu chyba spadają bo gdy wylewaliśmy ławy było drożej.

 

Oczywiście brutto

Ja całą budowę wylałam z Krakbetem. Jak zaczynałam to b-15 była po 215 zł netto z transportem i pompą. Teraz mają troszkę drożej więc u mnie było odwrotnie - teraz jest drożej. Jak zaczynałam budowę obdzwoniłam chyba z 10 betoniarni i w Krakbecie było najtaniej. Przy laniu stropu było podobnie.

A czy ta cena w Gorażdże to razem z pompą? Jeśli tak to rzeczywiście najtaniej a jesli nie to pewnie doliczą jakies 25zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do albumu :p 8) :wink: (w tym roku norma chyba 200%)

 

kominek wykończony całkowicie (kamień), kostka kamienna - "kocie łlby" (podjazd i chodnik),reszta ogrodzenia z bramką, bramą ze sterowaniem, videofon. ogród - powiększam nasadzenia, pokój małego skończony i to nie koniec w tym roku.... :wink:

 

Wygrałeś w TOTKA :o :wink: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...