Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej witam wszystkich dawno mnie tu nie było ale objawiam sie na nowo :)

 

Co do tyczenia ja płaciałam 400 za 6 osi. Na początku chciał mi wytuczyć 4 głowne bo mówił że 100zł płaci się za oś ale namówiałm go na 6 w tej cenie :)

 

A teraz moje pytanko :

STROP TERIVA

 

czy ktoś robił i gdzie mozna tanio kupić belki i pustaki stropowe

 

a może taniej z Wienerbergera??

POMOCY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

krk women napisał:

Witam chciałam się dowiedzieć jak stoja teraz ceny u geodetów za tyczenie domu -same głowne punkty lub razem z ławicamii? Ile płaciliście, bo chce porównać ceny. Ja mam mozliwość 300 zł głowne i 500 z ławicami- jak myślicie czy to rozsądna cena?

 

a jak wygląda to wytyczenie jedno a jak drugie ? same punkty główne to kołki na rogach domu pewnie a z ławicami to co to jest, deski wzdłuż wszystkich boków czy jak ??

 

 

Powiem szczerze że jestem strasznym laikiem w tych sprawach i tak naprawde nie wiem jak wygląda i jedno i drugie. Ale chodzi mniej wiecej o przeniesienie punktów i wiecej niz 4 głowne osie-a to robia czesto wykonawcy,bo sami bedą dokładniej wiedziec.Chyba że ktoś to lepiej wytłumaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tyczenia ja płaciałam 400 za 6 osi. Na początku chciał mi wytuczyć 4 głowne bo mówił że 100zł płaci się za oś ale namówiałm go na 6 w tej cenie :)

A teraz moje pytanko :

STROP TERIVA

czy ktoś robił i gdzie mozna tanio kupić belki i pustaki stropowe

a może taniej z Wienerbergera??

POMOCY :)

może tutaj: http://www.prefbud.pl/ nie wiem jak z cenami bo nie porównywałem.

Też mam w projekcie terivę, ale chyba (albo napewno) będę zmieniał na zwykłą laną płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariku ,skorzystaliśmy z usług poleconej projektantki,za co jeszcze raz dziękuję :D

Projekt zjazdu wykonała szybko, a nawet złożyła go w gminie. Kosztowało nas to 600 zł + opłata 82 zł do gminnej kasy :o Była zdziwiona bo nie kazda gmina pobiera takie popłaty.

 

 

Czy ja też moge poprosić o namiary? Potrzebuje zjazd a mój "drogowiec" zlecenie wziął a do roboty się nie kwapi ( 1-miesiąc i brak perspektyw :evil: )

 

I ja poprosze namiary :-)

widze ze pani będzie miała ręce pełne roboty.

 

Ja tez poprosze o namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałam założyć dziennik budowy na forum taki ze mnie etuzjasta ale mi ręce opadły kierownik budowy oswiadczył że żadko w nim coś wpisuje. Naprawde mam problem.

Z tego co wiem to każdy z forumowiczów może sobie prowadzić swój dziennik budowy w dziale: "Dzienniki budowy - dzień po dniu" i nie ma on nic wspólnego z rzeczywistym dziennikiem budowy. Piszesz co chcesz, wklejasz zdjęcia itp. To ty go prowadzisz :)

POWODZENIA

 

Co do dziennika budowy prowadzonego przez kierownika budowy... :-) już sobie wyobrażam mój dziennik budowy na muratorze prowadzony przez mojego kierbuda .... skoro do normalnego ciężko niekiedy zachęcic zeby coś wpisał...

 

 

Wiecie co... to mogłaby być niezła fucha - jedziesz , robisz zdjęcia, krótkie reportaże i proszę...

 

DZIENNIK BUDOWY NA MURATORZE POPROWADZĘ !

jedyne 100 zł za wpis

 

Dzięki OGC - natchnąłeś mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tutaj: http://www.prefbud.pl/ nie wiem jak z cenami bo nie porównywałem.

Też mam w projekcie terivę, ale chyba (albo napewno) będę zmieniał na zwykłą laną płytę.

 

Hmmm na zwykłą mówisz??

Też sie dzisiaj nad tym zastanawiałam tylko tak naprawdę nie wiem jaka to róznica??

 

A jak wychodzi to cenowo wie ktoś może??

No bo czasowo już wiem na strop teriva trzeba czekać min 2tyg do 4 nawet :(

A technicznie jak to wygląda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem troche staroświecki, ale moim zdanie zamiana na "zwykły lany" to nie jest takie hop siup do zrobienia przez majstra na budowie, ale jest to bardzo istotna zmiana, która wyma wyliczenia grubości stropu, przeliczenia zbrojeń, zaprojektowania ewentualnych podsiągów z zalezności od rozpietości stropu, itp, co nie jest do załatwienia w sposób szybki i łatwy. - Można wszystko zrobić na "oko" z grubym zapasem, ale wtedy nie będzie to opłacalne na pewno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz napisać ,ile Cie kosztowała u architekta, zmiana stropu na monolityczny.

Też myśle o zmianie z terivy ,na monolityczny i chciałem sie zorientować jaka jest cena.

Z góry dziękuje.

A to jest niezmiernie trudne pytanie, bo płaciłem za całość adaptacji - czyli dołożenie piwnicy, zaprojektowanie stropu monolitycznego nad piwnicą (przy okazji zmiana stropu nad parterem) oraz szereg pomniejszych zmian. Jeśli uznać, że strop był liczony przy okazji piwnicy - to koszt doprojektowania piwnicy wyniósł 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiany stropu na monolit dokonał architekt we współpracy z konstruktorem na etapie adaptacji projektu ;)

 

u mnie zmiana byla robiona przez kierownika budowy - wpis do dziennika budowy i koniec. oczywiscie pozniej trzeba uwzglednic to ze w zwiazku z mniejsza gruboscia stropu, scianki poddasza musza byc nieco wyzsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra p[owiedzmy że jeśli chodzi o kierownika zmainę itd jak sie okazuje mogę to jeszcze zrobić powiedzcie mi jaką to daje różnicę w cenie??

Czy ktoś wie?? Bo jeśli by wyszło pniej niż 2tyś nie będę się chyba w to bawić ale jeśli dugie tyle no by sie opłacało.

Jeśli chodzi o strop teriva wyjdzie ok 7tyś + beton + stal mam do 7x13 mniej wiecej czyli jakieś 90m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to chyba teriva jednak droższa

 

Ja mam lany beton i wyszło tak:

mam sam strop około 140m2 i grubszy bo 14cm a beton (strop + wieńce + balkony+słupy+schody wewnętrzne) kosztował mnie 8,6tys (myślę, że sam strop to na pewno ładnych kilka kubików mniej) plus stal (było tego jakieś 100szt prętów 10, 30 -12 i 5 -16. Nie wiem ile ta stal ważyła, ale zakładając, że np 1,2t to koszt jest około 3tys.

Tak więc myslę, że sam strop to jakieś 6tys. beton plus stal 3tys.=9tys. :cry:

 

Zresztą sam możesz to łatwo przeliczyć jeśli masz strop 90m2 x0,12cm grubości=10,8m3 betonu plus stal a tej to myślę, że więcej jak 0,8t to nie wejdzie.

Zakładając m3 betonu 300zł a stal 2,5tys. to masz jakieś 5 240zł.

Oczywiście są to wyliczenia orientacyjneb tylko stropu bez wieńców itp., ale gdyby nawet kosztował troche więcej to różnica jest znaczna (przynajmniej dla mnie) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to chyba teriva jednak droższa

Ja mam sam strop około 140m2 i grubszy bo 14cm a beton (strop + wieńce + balkony+słupy+schody wewnętrzne) kosztował mnie 8,6tys (myślę, że sam strop to na pewno ładnych kilka kubików mniej) plus stal (było tego jakieś 100szt prętów 10, 30 -12 i 5 -16. Nie wiem ile ta stal ważyła, ale zakładając, że np 1,2t to koszt jest około 3tys.

Tak więc myslę, że sam strop to jakieś 6tys. beton plus stal 3tys.=9tys. :cry:

 

Zresztą sam możesz to łatwo przeliczyć jeśli masz strop 90m2 x0,12cm grubości=10,8m3 betonu plus stal a tej to myślę, że więcej jak 0,8t to nie wejdzie.

Zakładając m3 betonu 300zł a stal 2,5tys. to masz jakieś 5 240zł.

Oczywiście są to wyliczenia orientacyjneb tylko stropu bez wieńców itp., ale gdyby nawet kosztował troche więcej to różnica jest znaczna (przynajmniej dla mnie) :wink:

to jużwkońcu ja nie wiem

pogubiłem się w tych wyliczeniach

ale reasumując to droższy będzie Teriva ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem troche staroświecki, ale moim zdanie zamiana na "zwykły lany" to nie jest takie hop siup do zrobienia przez majstra na budowie, ale jest to bardzo istotna zmiana, która wyma wyliczenia grubości stropu, przeliczenia zbrojeń, zaprojektowania ewentualnych podsiągów z zalezności od rozpietości stropu, itp, co nie jest do załatwienia w sposób szybki i łatwy. - Można wszystko zrobić na "oko" z grubym zapasem, ale wtedy nie będzie to opłacalne na pewno

 

Monolit to najprostszy strop świata. Powiem ci, że praktycznie żadna ekipa nie robi stropu monolitycznego zgodnie z projektem. Tak samo konstruktor robi go na oko. Jeśli dasz przewymiarowany projekt doświadczonemu zbrojarzowi, to będziesz musiał z nim stoczyć prawdziwą wojnę aby wykonał go zgodnie z projektem. Tak naprawdę konstruktor mnoży wszystko przez 2, bardziej strachliwy przez 3, bo i tak wie, że majstry zrobią go po swojemu.

Więc tym przeprojektowaniem nie należy się przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam dzisiaj dopiero, że nasza grupa krakowska ma prężnie działającą podgrupę tzn. grupę wielicką. Chyba wynika to z faktu , że żaden fachowiec nie będzie już jeździł na drugi koniec miasta , jeśli w okolicy roboty wbrót. Remonty dróg w czasie wakacji skutecznie przyczyniły się do podziału miasta. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Powiem ci, że praktycznie żadna ekipa nie robi stropu monolitycznego zgodnie z projektem. Tak samo konstruktor robi go na oko. Jeśli dasz przewymiarowany projekt doświadczonemu zbrojarzowi, to będziesz musiał z nim stoczyć prawdziwą wojnę aby wykonał go zgodnie z projektem. Tak naprawdę konstruktor mnoży wszystko przez 2, bardziej strachliwy przez 3, bo i tak wie, że majstry zrobią go po swojemu.

Więc tym przeprojektowaniem nie należy się przejmować.

 

Dużo w tym racji ale KierBud zwykle nie chce brać odpowiedzialności tylko na siebie. U mnie zmienił strop z gęstożebrowego na monolit wpisem do dziennika z załączeniem przeliczenia przez konstruktora [400 zł]. Konstruktor zaprojektował ok. tonę stali i podciąg taki, że wokół ścianki działowej na poddaszu nie mam już miejsca na styropian [rozpiętość stropu 6 mb]. Zbrojarze i tak zjechali z grubością zaprojektowanego stropu o ok. 2 cm.

Co do ceny to uważam, że teriva jest sporo droższy. W sumie jest to różnica w cenie gotowych elementów gęstożebrowego a kosztem stali i przeliczenia. Betonu zużyje się niewiele mniej.

Pozdrawiam, Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...