Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ludzie odcięło mnie na dwa dni od świata.....jak kiedyś dało się żyć bez prądu? :o

 

Ja nie mam prądu od środy ok 10.00 do teraz :o Mam już dość ciemności i zimna :cry:

 

- może trzeba pomyśleć o wykonaniu instalacji awaryjnego zasilania lub choćby podtrzymania zasilania układu c.o. / np UPS / ... - coby nie zmarznąć :wink:

 

to bardzo dobra myśl :wink: może sie orientujesz jakie wydatki trzeba ponieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie wydatki ? - temat jest szeroki i zależy od aktualnego stanu instalacji elektrycznej w budynku ...

 

Najprościej wystarczy dać odpowiedniego UPSa na zasilanie kotła i pomp - w zależności od bilansu mocowego całego systemu c.o. należy dobrać UPSa o odpowiedniej mocy w stosunku do zakładanego czasu podtrzymania - i już jest ciepło w domu jak prądu z sieci nie ma ... Jakie koszta ? - w zależności od mocy UPSa od kilkuset do kilku tysięcy złotych .

 

Natomiast zasilanie rezerwowe dla obwodów elektrycznych w budynku - jeżeli nie zostało to zaprojektowane na etapie wykonywania instalacji - jest bardziej skomplikowane - dla zasilania z agregatu prądotwórczego trójfazowego trzeba w rozdzielnicy elektrycznej włączyć w obwód trójpołożeniowy / 1/0/2 / przełącznik o odpowiedniej mocy i do niego podłączyć zasilanie podstawowe i rezerwowe - w wypadku braku prądu przełącza się tym przełącznikiem na zasilanie rezerwowe odłączając jednocześnie instalację od podstawowego źródła zasilania - odpala agregat i prąd jest w budynku .

 

W przypadku zasilania rezerwowego jednofazowego trzeba wydzielić jedną fazę dla odbiorników kluczowych / system c.o. , światła , zasilanie lodówek , komputery :D etc... / i do tej wydzielonej fazy poprzez przełącznik trójpołożeniowy podłączyć zasilanie rezerwowe z agregatu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie nakombinowane , ja jednak wolę przy świecach...tak od czasu do czasu a do dogrzewania się kominek nie ma jak żar drewienka....

 

http://c.wrzuta.pl/wi5068/e6a146fd00124d2b480b930a/0/ogien%20i%20zar

 

Nie nakombinowane - tylko tak na pozór wygląda - normalna instalacja elektryczna :D - najprościej jest takową wykonywać na etapie wykonawstwa instalacji .

Niestety później - jak już jest instalacja wykonana to przystosowanie do takowych rozwiązań jest nieco bardziej kłopotliwe ...

 

PS.

A atmosfery żaru kominka i płonących brewion nic nie zastąpi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie wentylację mechaniczną?

Do której firmy uderzyć po projekt i resztę ,żeby nie pójść z torbami, a było dobrze?

W zimowym zamieszaniu nikt nie podjął tematu , a tu czas pili. Pochwalcie się please ,co macie :)

 

Mi wentylacje montowala wspominana juz na tym forum firma ASK (http://www.ask-polska.com.pl/). Montuja rekuperatorty BRINK-RENOVENT na temat ktorych na tym forum jest osobny watek.

Cenowo byli OK, a jak dziala to jeszcze nie moge powiedziec bo dopiero bede uruchamial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów mnie tu dawno nie było ....... czas czas - ciągle brak

mam pytanie a zarazem byc może problem

chodzi mi o kominy wentylacyjne

w jednym pionie mam takie 4 - postawione z kształtek LEYERA(garaż, kołownia, łazienka na parterze i pralnia na poddaszu )

do wysokości więźby każdy kanał jest "osobno" znaczy sa 4 pustaki obok siebie

natomiast od momentu jak "majstry" zaczeli murować komin na zewnątrz z klinkieru czyli powiedzmy ostatnie 1,5- 2 metry - przestali już uzywać pustaków wentylacyjnych, murując komin z 1 wielkim otworem, gdzie z 4 małych kanałów schodzą sie w 1 wielki otwór (chyba dobrze opisałem )

 

pytanie :

CZY TAK MOŻE BYĆ ??? CZY PRZYPADKIEM KAŻDY KANAŁ WENTYLACYJNY NIE POWINIEN IŚĆ OSOBNO AŻ DO SAMEGO SZCZYTU

 

bo pewnie majstry sie nie spodziewały ze wejdę na 8 metrów, w sniegu, w nocy - bo oni jeszcze nie skończyli komina, Bo jakby juz była "czapa" to by tego nie było widać

 

U mnie łączyli to w "czapce" wiec nie wem czy to roznica czy złączą wczesniej czy teraz...

a kanalizacje masz tzn wywiewke tez w tym ciągu?

 

 

Tak nie wolno robić :evil: a tu norma PN-89-B10425 kazdy kanał powinien byc pociągnięty do samej góry

 

 

co teraz ? jak to poprawic ?

rozbierać komin ????????????????? nie bardzo chyba

czy może jakieś rury włożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezwzględnie wołaj partaczy co Ci tak to wymurowali i niech rozbierają komin i poprawiają .

Nie daj się spuścić po brzytwie bo potem po pierwsze będziesz miał problemy z odbiorem kominiarskim / u mnie podczas odbioru kominiarskiego kominiarz wkładał zapałki dymne do otworów wentylacyjnych w pomieszczeniach, a potem wychodził na zewnątrz i patrzył z którego kanału wentylacyjnego wydobywa się dym / , a po drugie - ważniejsze - takie rozwiązanie jest niebezpieczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salatar, z wentylacją nie ma żartów!

 

Napisz jakieś ostrzeżenie, co by innych budujących nie nabrali.

Najlepiej wsadzić tych partaczy na "czarną listę" tu: http://forum.muratordom.pl/malopolska-biala-i-czarna-lista-wykonawcow,t65420-1140.htm , a i nie zaszkodzi jak wpiszesz ich też w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni jeszcze nie skonczyli, brakło troszkę cegły i zepsuła sie pogoda, więc jest przerwa

dom częściowo przykryty folią i czekał na przykrycie dachówką

jutro wsadzę zdjecie jak to wygląda

przy majstrach nie chodziłem po dachu bo mówiłem ze sie boje wiec pewnie mysleli ze nie sprawdzę

ale jak padał deszcz - chciałem jakoś to zabezpieczyc w nocy, ale już nie było sensu - i tak kominy są mokre :( i wtedy zobaczyłem i mnie coś tknęło że chyba to nie tak ma być z tymi wentylacyjnymi

 

szkoda tylko 300 szt klinkieru ........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czy cena 35zł /m2 za : ocieplenie między krokwiami, konstrukcja stalowa pod płyty GK, wełna mineralna między konstrukcjami, paraizolacja to dużo?

 

 

ja placilem 35 zł /2 za ocieplenie miedzy krokwiami , konstrukcja stalowa firmy Rigips , welna mineralna na przekladke , paroizolacja i na to plyty to 2 razy wyszpachlowane i zagruntowane pod farbę

 

Poddasze 160 m2 rigipsow wyszło mi na gotowo z materiałem tzn wełna 15 super mata i 10 na przekładkę uni mata 15 tys

 

pewnie mozna taniej ale... wszystko robilem na profilach Rigipsa tak samo płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wydatki ? - temat jest szeroki i zależy od aktualnego stanu instalacji elektrycznej w budynku ...

 

Najprościej wystarczy dać odpowiedniego UPSa na zasilanie kotła i pomp - w zależności od bilansu mocowego całego systemu c.o. należy dobrać UPSa o odpowiedniej mocy w stosunku do zakładanego czasu podtrzymania - i już jest ciepło w domu jak prądu z sieci nie ma ... Jakie koszta ? - w zależności od mocy UPSa od kilkuset do kilku tysięcy złotych .

 

Natomiast zasilanie rezerwowe dla obwodów elektrycznych w budynku - jeżeli nie zostało to zaprojektowane na etapie wykonywania instalacji - jest bardziej skomplikowane - dla zasilania z agregatu prądotwórczego trójfazowego trzeba w rozdzielnicy elektrycznej włączyć w obwód trójpołożeniowy / 1/0/2 / przełącznik o odpowiedniej mocy i do niego podłączyć zasilanie podstawowe i rezerwowe - w wypadku braku prądu przełącza się tym przełącznikiem na zasilanie rezerwowe odłączając jednocześnie instalację od podstawowego źródła zasilania - odpala agregat i prąd jest w budynku .

 

W przypadku zasilania rezerwowego jednofazowego trzeba wydzielić jedną fazę dla odbiorników kluczowych / system c.o. , światła , zasilanie lodówek , komputery :D etc... / i do tej wydzielonej fazy poprzez przełącznik trójpołożeniowy podłączyć zasilanie rezerwowe z agregatu .

 

Dzięki za info. Jakby co, to pozwolę sobie na priv napisać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te dachówki dorabiaja koło ronda matecznego wjazd od mc donalda i na zakrecie po lewej stronie

 

jakiś znak szczególny - czy znajde z drogi ( znam rejony tamte, ale firmy nie kojarzę )

 

Firma nazywa się CERAMTRANS II.

 

Tutaj masz wszystko co potrzebne:

 

http://www.zumi.pl/1637346,Ceramtrans_II,Krakow,firma.html

 

Pozdrawiam,

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...