Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sławek porownaj sobie jak chcesz jak to wygladalo u mnie -

http://strony.aster.pl/kosocice/3.jpg

 

Zaplacilem za robocizne 500 zl z tego co pamietam i robil mi to polecany na forum hydraulik 604 287 327 imienia nie pamietam

 

Ale jesli tylko podejma sie tematu to proponowal bym CI Aqua - nie chce chwalic dnia przed zachodem slonca ale jak na razie najbardizej zajebista ekipa ludzi jaka mialem na budowie a to jest wbrew pozorom bardzo wazne bo jak cos zle zrobi Ci ktos to pozniej bedziesz kuł slepa wylewke , wylewke i flizy??

 

Niby filozofi nie ma by to zrobic samemu ale odpowiednie spady robia swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hejka

Mam dylemat gdzie zamowic okna.Niby prawie zdecydowalam sie na okna Jezierskiego ale wlasnie dowiedzialam sie ze na ich montaz przedstawiciel z Krakowa daje "tylko" 1 rok gwarancji.Wg mnie to bardzo krotki okres zwazywszy ze na pewno nie zdaze sie przeprowadzic i faktycznie zaczac ich uzytkowac.

Mozecie napisac jakie wy macie dlugie gwarancje na swoje okna i gdzie je kupowaliscie?Chcialabym rozeznac sie w temacie czy inne firmy daja rownie krotkie okresy gwarancyjne czy tylko ja mam takiego "pecha"-chodzi mi o sam MONTAZ nie gwarancje na okna ( ta jest na 5 lat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Mam dylemat gdzie zamowic okna.Niby prawie zdecydowalam sie na okna Jezierskiego ale wlasnie dowiedzialam sie ze na ich montaz przedstawiciel z Krakowa daje "tylko" 1 rok gwarancji.Wg mnie to bardzo krotki okres zwazywszy ze na pewno nie zdaze sie przeprowadzic i faktycznie zaczac ich uzytkowac.

Mozecie napisac jakie wy macie dlugie gwarancje na swoje okna i gdzie je kupowaliscie?Chcialabym rozeznac sie w temacie czy inne firmy daja rownie krotkie okresy gwarancyjne czy tylko ja mam takiego "pecha"-chodzi mi o sam MONTAZ nie gwarancje na okna ( ta jest na 5 lat)

 

Ja mam okna firmy Drutex. Gwarancja na montaż jest na 2 lata. Na okna na 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Mam dylemat gdzie zamowic okna.Niby prawie zdecydowalam sie na okna Jezierskiego ale wlasnie dowiedzialam sie ze na ich montaz przedstawiciel z Krakowa daje "tylko" 1 rok gwarancji.Wg mnie to bardzo krotki okres zwazywszy ze na pewno nie zdaze sie przeprowadzic i faktycznie zaczac ich uzytkowac.

Mozecie napisac jakie wy macie dlugie gwarancje na swoje okna i gdzie je kupowaliscie?Chcialabym rozeznac sie w temacie czy inne firmy daja rownie krotkie okresy gwarancyjne czy tylko ja mam takiego "pecha"-chodzi mi o sam MONTAZ nie gwarancje na okna ( ta jest na 5 lat)

 

Hej

A ja zakupiłem okna w AKORDZIE na Wielickiej.Początkowo miałem dylemat między OKNOPLANEM (polecanym przez SłONECZKO ) a OKNOPLUSEM.Ale jak to w życiu bywa wybrałem wariant trzeci. Zdecydowały względy finansowe i sama logistyka.Myślę ze jak zadzwonisz do ich przedstawiciela to podjedzie do Ciebie z fragmentem profila okna i trochę Ci poopowiada o tych oknach (tak przynajmniej było u mnie )

Powodzenia przy wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi pomoże z tym architektem od wnętrz :)

proszę :)

 

mamjeszcze jedno pytanie

POŁOŻENIE (PRZYKLEJENIE) 1m2 STYROPINU NA ŚCIANĘ PLUS SIATKA I KLEJ ( WSZYTKO NA SZARO) ZA 20 ZŁ /METR - TO DUŻO ??

 

 

wg mnie nie duzo ja za cos takiego place 27 zl ale mam w umowie ze na wiosne puc 8 zl czyli komplet 35

 

to 20 zl za metr to do tego liczy CI obrobki okien czy wlicza okno jako powierzchnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was tez przez kilka pierwszych paleń w kominku doslownie smierdzialo?

Palilismy juz z 10 razy i dalej czuc tak jakby spalenizne jakis farb czy cos:/ nie jest to na pewno dym

a moze dym zczyms pomieszany jakies pomysly??

 

Wypala sie farba , konserwacja , części uszczelnień etc ... - ot co ... - jak producent kominka wszystko suto zamalował i zakonserwował - no cóż - musi się kiedyś wypalić ...

Z reguły kilka mocnych rozpaleń wystarcza - ale może i trzeba dłużej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę poiższej wyceny

 

Wycena prac instalacyjno montażowych.

 

Wyprowadzenie instalacji wodnej na elewację budynku , montaż zaworów czerpalnych do przyłączenia węża ogrodowego , montaż zaworów odcinających wewnątrz budynku…………………………………………………………………………………300zł.

Podejścia wodno kanalizacyjne bez cyrkulacji wody tzn. :

Toaleta………………2szt.

Zmywarka…………..1szt.

Pralka……………….1szt.

Kotłownia…………...1szt.

Razem 5 szt. x 140zł……700zł.

Podejścia wodno kanalizacyjne z cyrkulacją wody tzn.:

Umywalka…………..3szt.

Zlew………………. ..1szt.

Prysznic……………..1szt.

Bidet………………...1szt.

Wanna……………….1szt.

Razem 7szt. x 190zł.…. 1330zł.

Odpowietrzenie pionu kanalizacji z wyprowadzeniem nad dach budynku………….....180zł.

Montaż szafek rozdzielczych grzejnikowych wraz z uzbrojeniem 2szt. x 250zł………500zł.

Wykonanie podejść pod grzejniki 14szt. x 120zł……………………………..1680zł.

Wykonanie podejść zasilających szafki rozdzielcze 2szt. x 180zł………….360zł.

Wykonanie pionu wodno kanalizacyjnego z cyrkulacją wody na piętro……………....200zł.

Przygotowanie podejścia pod zmiękczacz wody tzn. : przeprowadzenie głównego ciągu wody z pod licznika wody do pomieszczenia kotłowni , doprowadzenie kanalizacji zakończonej syfonem odpływowym , zamontowanie wyjść pod zmiękczacz oraz zamontowanie zaworu obejściowego…………………………………………………200zł.

Kotłownia:

Podłączenie kotła do instalacji………………………………………………………..180zł.

Podłączenie zasobnika ciepłej wody do instalacji wodnej oraz grzewczej …………..360zł.

Montaż naczynia przeponowego c.o………………………………………………….130zl.

Montaż naczynia przeponowego c.w.u……………………………………………….130zł.

Montaż naczynia nadmiarowo wyrównawczego……………………………………..360zł.

Montaż pompy cyrkulacji wody………………………………………………………180zł.

Montaż pompy ładowania c.w.u……………………………………………………...180zł.

Montaż pomp wymiennika ciepła…………………………………………………….360zł.

Montaż wymiennika ciepła…………………………………………………………...180zł.

Montaż grupy bezpieczeństwa………………………………………………………..180zl.

Montaż zaworów napełniania i spustu wody z instalacji c.o…………………………100zł.

Podłączenia elektryczne pomp obiegowych oraz połączenia wyrównawcze………...150zł.

Ustawienie kotła w raz z podłączeniem do komina…………………………………..150zł.

 

Montaż grzejników 14szt. x 50zł……………………………………………………..700zł.

Napełnienie instalacji c.o., odwietrzenie ,sprawdzenie szczelności , pierwsze odpalenie kotła węglowego , regulacja………………………………………………………………..250zł.

Napełnienie instalacji wodnej , próba szczelności wykonana komisyjnie manometrem (wzorcowanym precyzyjnym) zakończona protokołem ………………w cenie usługi.

Dodatkowo stelaże podtynkowe w cenie usługi

 

RAZEM 9040zł

 

Drogo, tanio, średnio?

 

Dzięki za wszelkie komentarze.

 

Pozdraiwm,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...