Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam!

większosć z Was buduje ja mam zamiar zacząć na wiosne i w związku z tym bardzo prosze o namiary na bardzo tanią;) ekipe lub murarza z pomocnikiem do stanu surowego.

z góry dzieki

 

Myślę ze tutaj znajdziesz więcej informacji:

 

http://forum.muratordom.pl/post3537800.htm#3537800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy kupujac szambo oprocz atestu cos jescze musze miec?

Sprzedawca twierdzi ze musze ich wziasc do osadzenia i podlaczenia szamba bo musza mi wystawic dokument potwierdzajacy szczelnosc - wydawalo mi siez e cos takiego moze wystawic kierbud

 

Musi być uprawniona osoba i tak może to być kier bud jeżeli ma uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem za punkt wody/kanalizacji zez względu na to czy z cyrkulacją czy bez 100 zł za robociznę + mój materiał. To samo dotyczy się ogrzewania 100 za punkt.

Punkt to miejsce gdzi e się odbiera i oddaje wodę (całość).

 

 

Ja też słyszałem o cenie 100zł za punkt.

 

A co z elementami dotyczącymi instalacji co i kotłowni?

Jakie tutaj są ceny? (chodzi o zakres z mojejgo poprzedniego postu)

Ile płaciliście total za robociznę, nallepiej podajcie metraż domu i cenę.

 

Dzięki za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kupujac szambo oprocz atestu cos jescze musze miec?

Sprzedawca twierdzi ze musze ich wziasc do osadzenia i podlaczenia szamba bo musza mi wystawic dokument potwierdzajacy szczelnosc - wydawalo mi siez e cos takiego moze wystawic kierbud

 

Musi być uprawniona osoba i tak może to być kier bud jeżeli ma uprawnienia.

 

Jak chłopaki chcą Ci osadzać zbiornik i podłaczać do kanalizy - to czemu nie :D - za jednym zamachem zrobią wszystko - a i jak papier wystawią - to dobrze - papierów do odbioru budynku w PINB nigdy za wiele :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wszedl nam fliziarz... i kolorowo nie jest:(

 

zrobil pralnie i przy łączeniu z sufitem jest szczelina 2 mm-3mm - albo wypelnie akrylem albo zaciągne sufit masa tynkarska:((

 

Jak wykonczyliscie flizy na łączeniu ze sciana jakas listwa taka jak do paneli? powiedizal mi ze cokołów z fliz sie juz nei stosuje w mieszkaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Jak wykonczyliscie flizy na łączeniu ze sciana jakas listwa taka jak do paneli? powiedizal mi ze cokołów z fliz sie juz nei stosuje w mieszkaniach

 

W pralni wykończyłem cokołem z płytek , łazienka to płytki na pododze i ścianach więc nie było problemu , natomiast wszędzie na parterze gdzie mam kafle na podłodze tzn kuchnia , jadalnia , hall , wiatrołap , korytarze etc... - listwa wykończeniowa taka jak przy parkiecie w salonie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem za punkt wody/kanalizacji zez względu na to czy z cyrkulacją czy bez 100 zł za robociznę + mój materiał. To samo dotyczy się ogrzewania 100 za punkt.

Punkt to miejsce gdzi e się odbiera i oddaje wodę (całość).

 

 

Ja też słyszałem o cenie 100zł za punkt.

 

A co z tymi cenami???

 

Odpowietrzenie pionu kanalizacji z wyprowadzeniem nad dach budynku………….....180zł.

Montaż szafek rozdzielczych grzejnikowych wraz z uzbrojeniem 2szt. x 250zł………500zł.

Wykonanie podejść zasilających szafki rozdzielcze 2szt. x 180zł………….360zł.

Wykonanie pionu wodno kanalizacyjnego z cyrkulacją wody na piętro……………....200zł.

Przygotowanie podejścia pod zmiękczacz wody tzn. : przeprowadzenie głównego ciągu wody z pod licznika wody do pomieszczenia kotłowni , doprowadzenie kanalizacji zakończonej syfonem odpływowym , zamontowanie wyjść pod zmiękczacz oraz zamontowanie zaworu obejściowego…………………………………………………200zł.

Kotłownia:

Podłączenie kotła do instalacji………………………………………………………..180zł.

Podłączenie zasobnika ciepłej wody do instalacji wodnej oraz grzewczej …………..360zł.

Montaż naczynia przeponowego c.o………………………………………………….130zl.

Montaż naczynia przeponowego c.w.u……………………………………………….130zł.

Montaż naczynia nadmiarowo wyrównawczego……………………………………..360zł.

Montaż pompy cyrkulacji wody………………………………………………………180zł.

Montaż pompy ładowania c.w.u……………………………………………………...180zł.

Montaż pomp wymiennika ciepła…………………………………………………….360zł.

Montaż wymiennika ciepła…………………………………………………………...180zł.

Montaż grupy bezpieczeństwa………………………………………………………..180zl.

Montaż zaworów napełniania i spustu wody z instalacji c.o…………………………100zł.

Podłączenia elektryczne pomp obiegowych oraz połączenia wyrównawcze………...150zł.

Ustawienie kotła w raz z podłączeniem do komina…………………………………..150zł.

Napełnienie instalacji c.o., odwietrzenie ,sprawdzenie szczelności , pierwsze odpalenie kotła węglowego , regulacja………………………………………………………………..250zł.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

 

 

A ja z innej beczki - muszę się pochwalić!

 

Wracam wczoraj do domu - wjeżdżam w swoją cudowną drogę dojazdową i normalnie szczęka odbiła mi się od kierownicy jak zobaczyłam moją cudowną drogę dojazdową do domu pięknie utwardzoną kamieniem w sumie jakieś 350m zostało jeszcze tylko 50m.

Dla tych co nie wiedzą do wczoraj dojazd do mojego domku był drogą gruntową ziemną więc kiedy polało uprawialiśmy z mężem błotny rajd lądując czasem w polach sąsiadów , którzy życzliwie wyciągali nasze autka traktorami - w zimie nie było szans wogóle przejechać.

 

Jak to mówią cel uświęca środki - odkąd zaczęliśmy budowę pisałam pisma do gminy i wogóle spotykałam się z burmistrzem itd, itp i nic - bo gmina nie ma kasy ......

Nie wiem dokładnie co poskutkowało (będę się musiała dowiedzieć) ale chyba pisemka do wyższych instytucji niż Rada Gminy i Pan Burmistrz.

 

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :D

 

 

A ja z innej beczki - muszę się pochwalić!

 

Wracam wczoraj do domu - wjeżdżam w swoją cudowną drogę dojazdową i normalnie szczęka odbiła mi się od kierownicy jak zobaczyłam moją cudowną drogę dojazdową do domu pięknie utwardzoną kamieniem w sumie jakieś 350m zostało jeszcze tylko 50m.

Dla tych co nie wiedzą do wczoraj dojazd do mojego domku był drogą gruntową ziemną więc kiedy polało uprawialiśmy z mężem błotny rajd lądując czasem w polach sąsiadów , którzy życzliwie wyciągali nasze autka traktorami - w zimie nie było szans wogóle przejechać.

 

Jak to mówią cel uświęca środki - odkąd zaczęliśmy budowę pisałam pisma do gminy i wogóle spotykałam się z burmistrzem itd, itp i nic - bo gmina nie ma kasy ......

Nie wiem dokładnie co poskutkowało (będę się musiała dowiedzieć) ale chyba pisemka do wyższych instytucji niż Rada Gminy i Pan Burmistrz.

 

 

Pozdrowionka

 

no to pięknie tylko pogratulować, bo ok rok temu poszedłem za Twoim pomysłem i też wysmoliłem pismo do gminy, po którym zaraz przyszła odpowiedź że "postaraja się" coś zrobić...... i od tamtej pory cisza. Widze że trzeba będzie ich zacząć regularnie atakować i męczyć. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas 2 lata trwała batalia o remont drogi, która kiedyś była asfaltowa.

Pisma do gminy to za mało. Trzeba chodzić na organizowane przez sołtysa wiejskie zebrania, bo przy kworum są podejmowane ważne uchwały.

 

I tak wreszcie musiały znaleźć się pieniądze w budżecie i właśnie mamy położony świeżutki dywanik :)

 

było:

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/droga1.jpg

 

jest:

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/droga2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przyszłam z daleka, bo z Polski centralnej :wink: ponieważ przeczytałąm w wątku http://forum.muratordom.pl/dotacja-na-pompe-ciepla,t126567-60.htm

że w Krakowie można uzyskać jakieś dofinansowanie na pompę ciepła. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym zakresie?? Chciałabym u siebie uderzyć do odpowienich władz, ale chciałabym najpierw potwierdzić takie informacje i jeżeli ktoś korzystała to bardzo proszę o info. z góry przepraszam, jeżeli np. okaże się, że temat był poruszany już na forum, ale jesteście tak aktywnymi forumowiczami, że przejrzeć te czterysta kilkadziesiąt stron... :wink: jest trudne najdelikatniej mówiąc :wink:

Pozdrawiam i pozdrowienia z Łodzi zostawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Słoneczko !

 

Na zebrania wiejskie chodzę i w zeszłym roku była podjęta dec. o utwardzeniu drogi tyle że środków finansowych wystarczyło na jakieś 100m.

Potem zaczełam pisać kolejne pismo do Burmistrza (do dziś nie dotarła odpowiedź). Pani Sołtys mi tylko pokazała pisemko (teoretycznie do mnie- ale listonosz z tą odpowiedzią nie może do mnie dotrzeć) gdzie gmina odpisała że kolejny raz ten wniosek zostanie podniesiony na zebraniu wiejskim w listopadzie. Problem jest tylko taki że nie zawsze qworum mieszkańców się zgadza. Poza tym te 100m zostało utwardzone ze środków sołeckich a mnie taż zależało żeby to z budżetu gminy poszło. W każdym razie jak odpowiedź nie dotarła do mnie to po miesiącu napisałam do wszystkich władnych w Krakowie i do Burmistrza. Podejrzewam że to poskutkowało.

 

 

Pozdrawiam

 

PS. Czasem upierdliwość popłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Słoneczko !

 

Na zebrania wiejskie chodzę i w zeszłym roku była podjęta dec. o utwardzeniu drogi tyle że środków finansowych wystarczyło na jakieś 100m.

Potem zaczełam pisać kolejne pismo do Burmistrza (do dziś nie dotarła odpowiedź). Pani Sołtys mi tylko pokazała pisemko (teoretycznie do mnie- ale listonosz z tą odpowiedzią nie może do mnie dotrzeć) gdzie gmina odpisała że kolejny raz ten wniosek zostanie podniesiony na zebraniu wiejskim w listopadzie. Problem jest tylko taki że nie zawsze qworum mieszkańców się zgadza. Poza tym te 100m zostało utwardzone ze środków sołeckich a mnie taż zależało żeby to z budżetu gminy poszło. W każdym razie jak odpowiedź nie dotarła do mnie to po miesiącu napisałam do wszystkich władnych w Krakowie i do Burmistrza. Podejrzewam że to poskutkowało.

 

 

Pozdrawiam

 

PS. Czasem upierdliwość popłaca.

 

Cześć rencia

 

No nie być tak skromna.

Pewnie dowiedzieli się o planowanym nadaniu tytułu forumowym i chcą mieć dobre znajomości. :lol: :lol: :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...