Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Warunki techniczne wykonywania i odbioru robót malarskich.

.

.

 

7. OBMIAR ROBÓT MALARSKICH

7.1. Jednostka i zasady obmiarowania

7.1.1.1. Malowanie farbami ścian i sufitów należy obliczać w metrach kwadratowych w świetle ścian surowych.

Wysokość ścian mierzy się od wierzchu podłogi do spodu sufitu.

7.1.2 Malowanie farbami wodnymi i emulsyjnymi ścian i sufitów z profilami ciągnionymi lub ozdobami oblicza się zgodnie z pkt. 7.2.1., zwiększając uzyskany wynik w zależności od liczby profili lub ozdób, Jeźeli ściany są gładkie, powierzchnie ozdobnych faset należy doliczać do powierzchni sufitów.

7.1.3. Przy malowaniu farbami ścian, jeżeli ościeża i nadproża są również malowane, z powierzchni ich nie potrąca się otworów do 3m2.

Jeżeli ościeża i nadproża nie są malowane, wówczas potrąca się powierzchnie otworów, mierzone w świetle ościeżnic lub muru (jeżeli otwory nie posiadają ościeżnic). Nie potrąca się jednak otworów i miejsc nie malowanych o powierzchni do 1m2.

Otwory ponad 3m2 potrąca się doliczając powierzchnię malowanych ościeży.

7.1.4. Przy malowaniu elewacji wysokość ściany mierzy się od dolnego do górnego poziomu łącznie z gzymsem w rozwinięciu, jeżeli jest on malowany.

 

Powodzenia :wink:

 

Jesli dobrze rozumie... w momencie kiedy malują szpalety nie potraca sie okien do 3 m2?

A w momencie kiedy okno ma 1,8 x 2,3 ?? wyliczamy tylko same szpalety?

 

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

odkupię dachówkę Bogener Innovo 12 brylant granat brązowy, dachówkę podstawową ( potrzebuję około 350sztuk, ale może być mniej i około 50 gąsiorów ale też może być mniej. Jeśli ktoś jest z Krakowa lub okolic i mu zostało a nie może oddać do składu, to chętnie odkupię, - potrzebuję na dach altany. Transport może być po mojej stronie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiam się na żadne antywłamaniowe. Po prostu chcę kupić porządne solidne i ciepłe drzwi. Jak ktoś mi się będzie chciał włamać, to i tak się włamie (dużo łatwiej przez drzwi tarasowe)...

 

Ha - dokładnie - rozsądne podejście - w moim domu posiadam dwoje dużych drzwi tarasowych / dwuskrzydłowych / - jak złodziej będzie się chciał włamać to na pewno nie będzie forsował dużych i ciężkich drzwi wejściowych tylko rzuci cegłą lub kamieniem w szybę drzwi tarasowych lub wyłamie ich zamek lub mocowanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiam się na żadne antywłamaniowe.

 

Przy ubezpieczaniu domu od kradzieży i zdarzeń losowych są jakieś wymagania wobec drzwi. Weź to pod uwagę :)

 

Dwa odrębne , atestowe zamki w drzwiach i zabezpieczenie przeciwwyważeniowe - to mają chyba teraz każde drzwi - a to jest wystarczające zabezpieczenia dla ubezpieczyciela - wiem - bo już drugi rok ubezpieczam mój dom ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło, a to już są drzwi antywłamaniowe, których Vafel akurat nie chce :D

 

Bardzo mi miło, że się tak o mnie troszczycie i chcecie, żebym koniecznie zakupił drzwi antywłamaniowe :D

Powiedzcie tylko gdzie warto się udać w tej sprawie?

 

Gdzieś czytałem, że drzwi antywłamaniowe to takie "klasy C" i że muszą mieć jakiś certyfikat i inne takie historie. Po prostu nie zależy mi specjalnie na tym, żeby koniecznie to miały. Wolę żeby były po prostu ciepłe, nie paczyły się, działały jak należy. Oczywiście jak ktoś mi do tego dołoży jeszcze "antywłamaniowość" i zmieszczę się z tym w budżecie, to nie pogardzę. Ale nie jest to priorytet dla mnie.

 

Dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło, a to już są drzwi antywłamaniowe, których Vafel akurat nie chce :D

 

Antywłamaniowość jest potwierdzona odpowiednim certyfikatem - drzwi z bolcami antywyważeniowymi i atestowanymi zamkami to nie są drzwi antywłamaniowe sensu stricte :D

 

- przykład - drzwi antywłamaniowe klasy "C" z certyfikatem klasy 3 wg ENV firmy Gerda - model GSX : LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzieś czytałem, że drzwi antywłamaniowe to takie "klasy C" i że muszą mieć jakiś certyfikat i inne takie historie. Po prostu nie zależy mi specjalnie na tym, żeby koniecznie to miały. Wolę żeby były po prostu ciepłe, nie paczyły się, działały jak należy. Oczywiście jak ktoś mi do tego dołoży jeszcze "antywłamaniowość" i zmieszczę się z tym w budżecie, to nie pogardzę. Ale nie jest to priorytet dla mnie.

 

Dzięki,

 

Dokładnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mała dygresja w temacie - po co montować drzwi wejściowe antywłamaniowe atestowane , na których przebycie złodziej bedzie musiał poświęcić pół godziny , skoro zaraz obok mamy okno lub drzwi tarasowe z dużymi przeszkleniami na pokonanie których złodziej będzie potrzebował 2 sekund - aby podnieść cegłę i rozbić szybę w oknie ...

Jak już zabezpieczać antywłamaniowo budynek - to tylko kompleksowo - okna , drzwi tarasowe z szybami antywłamaniowymi oraz z odpowiednimi certyfikatami , rolety antywłamaniowe certyfikowane etc ...

Ta operacja niestety znacznie podwyższa koszty całej stolarki okienno-drzwiowej ...

Zastosowanie samych drzwi wejściowych antywłamaniowych to chyba tylko zabezpieczenie psychiki właściciela - i nic ponadto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No , ludziska kofane ... 6 - go w niedziele zaczynamy licytację świąteczną dla Frania ... :roll:

 

wklejać, wklejać w wątku fantowym swoje fanty ...

 

http://forum.muratordom.pl/zdjecia-fantow-tu-mozna-wklejac,t175548.htm

 

kochani : zdjęcia , opisy ..... im więcej tym lepiej - żeby każdy forumowicz mógł znaleźć coś dla siebie i żeby było o co walczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam :)

Co prawda planujemy budowac sie kolo Wieliczki, ale jakby nie bylo jest to malopolska, blisko Krakowa ;)

 

Dzialka jest juz kupiona, czyli pierwszy krok jest. Teraz papierologia i projekt.

Mam ogromna prosbe w zwiazku z tym.

 

Czy ktos z Was zlecal wykonanie projektow przylaczy? Znalezlismy korzystna oferte na wykonanie projektu indywidualnego Ale on nie uwzglednia przylaczy:( Instalacje wew. tak, przylaczy nie.

Gdzie mozna cos takiego zrobic, ile to kosztuje? Bede ogromnie wdzieczna za namiary, moze byc na pw

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam :)

Co prawda planujemy budowac sie kolo Wieliczki, ale jakby nie bylo jest to malopolska, blisko Krakowa ;)

 

Dzialka jest juz kupiona, czyli pierwszy krok jest. Teraz papierologia i projekt.

Mam ogromna prosbe w zwiazku z tym.

 

Czy ktos z Was zlecal wykonanie projektow przylaczy? Znalezlismy korzystna oferte na wykonanie projektu indywidualnego Ale on nie uwzglednia przylaczy:( Instalacje wew. tak, przylaczy nie.

Gdzie mozna cos takiego zrobic, ile to kosztuje? Bede ogromnie wdzieczna za namiary, moze byc na pw

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam :)

 

Może tu;

 

http://forum.muratordom.pl/post3537800.htm#3537800

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...