Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i o to chodziło, a to już są drzwi antywłamaniowe, których Vafel akurat nie chce :D

 

Bardzo mi miło, że się tak o mnie troszczycie i chcecie, żebym koniecznie zakupił drzwi antywłamaniowe :D

Powiedzcie tylko gdzie warto się udać w tej sprawie?

 

Gdzieś czytałem, że drzwi antywłamaniowe to takie "klasy C" i że muszą mieć jakiś certyfikat i inne takie historie. Po prostu nie zależy mi specjalnie na tym, żeby koniecznie to miały. Wolę żeby były po prostu ciepłe, nie paczyły się, działały jak należy. Oczywiście jak ktoś mi do tego dołoży jeszcze "antywłamaniowość" i zmieszczę się z tym w budżecie, to nie pogardzę. Ale nie jest to priorytet dla mnie.

 

Dzięki,

ja tez szukam dzwi i bramy garazowej...Moze ktos cos poleci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i o to chodziło, a to już są drzwi antywłamaniowe, których Vafel akurat nie chce :D

 

Bardzo mi miło, że się tak o mnie troszczycie i chcecie, żebym koniecznie zakupił drzwi antywłamaniowe :D

Powiedzcie tylko gdzie warto się udać w tej sprawie?

 

Gdzieś czytałem, że drzwi antywłamaniowe to takie "klasy C" i że muszą mieć jakiś certyfikat i inne takie historie. Po prostu nie zależy mi specjalnie na tym, żeby koniecznie to miały. Wolę żeby były po prostu ciepłe, nie paczyły się, działały jak należy. Oczywiście jak ktoś mi do tego dołoży jeszcze "antywłamaniowość" i zmieszczę się z tym w budżecie, to nie pogardzę. Ale nie jest to priorytet dla mnie.

 

Dzięki,

ja tez szukam dzwi i bramy garazowej...Moze ktos cos poleci :)

 

Jeżeli drzwi antywłamaniowe, to zdecydowanie polecam AFB. Bramę mam Hormanna i jest też super, ale jak na razie nie jest za bardzo eksploatowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodziło, a to już są drzwi antywłamaniowe, których Vafel akurat nie chce :D

 

Bardzo mi miło, że się tak o mnie troszczycie i chcecie, żebym koniecznie zakupił drzwi antywłamaniowe :D

Powiedzcie tylko gdzie warto się udać w tej sprawie?

 

Gdzieś czytałem, że drzwi antywłamaniowe to takie "klasy C" i że muszą mieć jakiś certyfikat i inne takie historie. Po prostu nie zależy mi specjalnie na tym, żeby koniecznie to miały. Wolę żeby były po prostu ciepłe, nie paczyły się, działały jak należy. Oczywiście jak ktoś mi do tego dołoży jeszcze "antywłamaniowość" i zmieszczę się z tym w budżecie, to nie pogardzę. Ale nie jest to priorytet dla mnie.

 

Dzięki,

ja tez szukam dzwi i bramy garazowej...Moze ktos cos poleci :)

 

Jeżeli drzwi antywłamaniowe, to zdecydowanie polecam AFB. Bramę mam Hormanna i jest też super, ale jak na razie nie jest za bardzo eksploatowana.

Ile płaciłes za drzwi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś koło 3900 z montażem. Ale montaż gratis jak zamawiasz w fabryce w Meksyku. Przy okazji możesz na miejscu pozmieniać sobie wzór, tak jak my robiliśmy. Efekt widać od razu na rysunku, bo szefo wrzuca dane do kompa, który steruje maszynami produkcyjnymi.

 

http://images47.fotosik.pl/240/11f49c8d220b182cmed.jpg' alt='11f49c8d220b182cmed.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem w czym tkwi problem - instalacji jako takiej, czy tylko ustawieniach, ale ostatnio zauwazyłęm, że dobowo idzie mi ponad 35m3 gazu. Jak tak dalej pójdzie to lekka załamka.

Czy możecie polecić kogoś, kto to wszystko oglądnie i doradzi co i jak poustawiać?

Piec Vaillant ecotec, regulator Calormatic630.

 

Pozdr,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/

Leje mi się z komina:/ A dokładnie z foli - jak jest połać dachu to w pewnym momencie jest komin folia musiała być rozcięta i otacza komin - ale nie jest jakos wcieta itp w komin.

Nie wiem czy snieg gdzies sie dostał i tajał - ale mam duża plame z wody na poddaszu na szczescie sufit nie zamókł ale nei wiem jak z wełną... jak to powinno byc zakonczone?

 

 

Mam piec Vaillanta i krzywa grzewcza ustawiona na 1.2

Jak było -17 w sobote ustawione mielismy 18 stopni. Teraz zrobiło sie cieplej na polu ustawiłem 20 stopni a piec nie grzeje - grzejniki zimne :/

Co moze byc nie tak? moze ktos wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna z Oknoplusa i jestem zadowolona bo: są bardzo ładne, bardzo ciepłe U=0,6 dla szyby. Mieszkam w domu gdzie są okna z Oknoplusa już 5lat i jest wszysko w największym porządku, wszystko działa sprawie (mają okucia Winkhusa - a ponoć te są najlepsze), u mojej babci są okna Oknplusa już 10-15lat nie pamietam i są bieluteńkie. Polecam

Ma ktoś z Forumowiczów drzwi wejściowe Hormana? Jestem ciekawa jak się spisują bo zamierzam sobie takie sprawić

 

Pozdrawiam i Wszystkim życzę Wesołych Świąt i Lepszego Nowego Roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pam piekne masz te swoje dzwi :o

Ale dla nas za drogo szukam czegoś do max 3 tys :(

:D

 

I jakie masz typy jak na razie?

 

My zastanawiamy się wciąż nad drzwiami Węgrzyn (nie podoba mi się, że skrzydło trochę cienkie - 55mm, no i to tylko sosna), Derpal (skrzydło grube, ale to też tylko sosna) lub drzwi od lokalnego stolarza (meranti, ale musi być baaaaardzo prosty wzór jeśli chcemy zmieścić się w okolicach 3 tys. zł).

 

Zastanawiałem się też nad metalowymi, ale żadne mi się nie podobają poza Dierre, a te są zbyt drogie (choć Pan w salonie Dierre na Zakopiańskiej powiedział, że w styczniu będą mieli jakieś nowe modele, tanie, w okolicach 3000-3500 zł)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem w czym tkwi problem - instalacji jako takiej, czy tylko ustawieniach, ale ostatnio zauwazyłęm, że dobowo idzie mi ponad 35m3 gazu. Jak tak dalej pójdzie to lekka załamka.

Czy możecie polecić kogoś, kto to wszystko oglądnie i doradzi co i jak poustawiać?

Piec Vaillant ecotec, regulator Calormatic630.

 

Pozdr,

Tomek

 

sprawdziłam w rachunkach jak było u nas zaraz po wprowadzeniu - średnio 11 m3/dobę (teraz średnio 7 m3) - ogrzewanie, cwu, gotowanie.

 

Pogadaj może z p. Zygmuntem (602 744 449) zajmuje się instalacjami gazowymi "w o gule" a Vaillantem w szczególności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pam piekne masz te swoje dzwi :o

Ale dla nas za drogo szukam czegoś do max 3 tys :(

:D

 

Dzięki w imieniu drzwi :D . Najważniejsze, że po 1,5 roku nie widać na nich śladu zużycia, a są od południa. Za to teraz trzeba przyoszczedzić na wewnętrznych. Właśnie się zastanawiam na jakie postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wiem w czym tkwi problem - instalacji jako takiej, czy tylko ustawieniach, ale ostatnio zauwazyłęm, że dobowo idzie mi ponad 35m3 gazu. Jak tak dalej pójdzie to lekka załamka.

Czy możecie polecić kogoś, kto to wszystko oglądnie i doradzi co i jak poustawiać?

Piec Vaillant ecotec, regulator Calormatic630.

 

Pozdr,

Tomek

 

sprawdziłam w rachunkach jak było u nas zaraz po wprowadzeniu - średnio 11 m3/dobę (teraz średnio 7 m3) - ogrzewanie, cwu, gotowanie.

 

Pogadaj może z p. Zygmuntem (602 744 449) zajmuje się instalacjami gazowymi "w o gule" a Vaillantem w szczególności.

 

Najpierw poczytaj tutaj - LINK - ustawienie parametrów pracy kotła to pierwsza rzezcz jaką się powinno uczynić/skontrolować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Można dać folię;

http://www.haler.pl/?p=productsMore&iProduct=16&sName=izolacja-pozioma-fundamentu

lub papę termozgrzewalną

http://www.budo-market.pl/izolacja5.htm#46izolacja

lub pape izolacyjną

http://www.budo-market.pl/izolacja1.htm#2izolacja

 

Ja proponuję folię i pamiętać że dajemy szerzej od ściany fundamentowej na późniejsze połączenie z izolacją poziomą posadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...