Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słuchajcie,

 

czy to prawda że w tym roku wycofali zwrot za " inwestycje proekologiczne" czyli te 30 % za solary.

 

Dzwoniłam dziś do magistratu do wydziału środowiska i tam pani poinfomowała mnie, że pienądze na się skończyły,

dofinansowanie jest na razie wstrzymane i bliższe infomacje o losach dofinansowania będzie miała w marcu

i raczej nie będą to infomacje pomyślne.

 

:evil: :evil: :evil: ZŁA JESTEM :evil: :evil: :evil:

 

Błagam niech ktoś to jeszcze sprawdzi i powie że się mylę (tzn magistrat się myli :evil: )

 

NIESTETY TO PRAWDA od początku roku 2010 w KRK nie ma dopłat (sama słyszałam wypowiedź w TVP INFO. Chcą to zmienić w inną formę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

NIESTETY TO PRAWDA od początku roku 2010 w KRK nie ma dopłat (sama słyszałam wypowiedź w TVP INFO. Chcą to zmienić w inną formę

 

Dzięki Konieczki :p

Choć infomacje złe, to jednak potwierdzone

 

Princessa - Nie ma się co dziwić, że pytam.

 

W Kraku w zeszłym roku zwracali i tak planowałam budżet, jakbym ten zwrot miała dostać. A teraz co ??? :cry: :evil:

:cry: Rozczarowana jestem, teraz budżet mi nie styknie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego z taką duuuuużą rezerwą podchodzę do wszelakich zwrotów i środków z funduszy... wolę może mniej pasywnie za swoje, nikogo się nie prosząc, nie czekając na zwroty :-? znając ten kraj i moje szczęście gdybym chciała z dopłat skorzystać wycofaliby je natychmiast i jeszcze podatek od rozwiązań tego typu wprowadzili :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni cos strzela w domu :(

Rozne pory dnia i przewaznie dobiega to z kuchni - 3 rozne osoby to slyszaly , przypomina to wystrzał ogromnej petardy :((

Nie wiem czy to więźba strzela - ale dlaczego akurat w tym samym miejscu to slychac

czy pęka wylewka - ogrzewanie podłogowe i wysycha jakos

 

moze to glupie ale ... moze plyta indukcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko, Konieczki dzięki za namiary.

Mam jeszcze pytanie czy budował ktos z Was z silikatków gr 18cm.

I może orientujecie się czy jest gdzie w pobliżu jakiś zakład produkcyjny (zawsze to trochę taniej niż od pośredników). Znalazłam gdzieś info że w okolicach Olkusza gdzieś jest... może ktoś słyszał :)

 

 

Aha odnośnie tych dofinansowań to ostatnio jak byłam ( z tydzień temu) w Urzędzie w Zielonkach to dostałam ulotkę, PROGRAM "SŁONECZNA ENERGIA W GMINIE"niestety nie mam skanera, ale jest adres http://www.eurotech-instalacje.pl/program,1,8.html, mniej więcej to samo pisze na niej ;)

Myślicie że już nieaktualnie.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni cos strzela w domu :(

Rozne pory dnia i przewaznie dobiega to z kuchni - 3 rozne osoby to slyszaly , przypomina to wystrzał ogromnej petardy :((

Nie wiem czy to więźba strzela - ale dlaczego akurat w tym samym miejscu to slychac

czy pęka wylewka - ogrzewanie podłogowe i wysycha jakos

 

moze to glupie ale ... moze plyta indukcyjna

 

A nie masz tam czasem połogówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie czy budował ktos z Was z silikatków gr 18cm. I może orientujecie się czy jest gdzie w pobliżu jakiś zakład produkcyjny (zawsze to trochę taniej niż od pośredników). Znalazłam gdzieś info że w okolicach Olkusza gdzieś jest... może ktoś słyszał :)

Pewnie chodzi ci o Klucze.

http://www.grupasilikaty.pl/klucze.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzamy sie do budowy domu, szukam podstawowych informacji na poczatek

 

jaka jest rozsadna cena za wybudowanie stanu surowego otwartego pod Krakowem, codzi mi o koszt robocizny (dom z poddaszem, garazem, dach dwuspadowy, wymiary 9x11, plus garaz 6x3, projekt dom w ananasach 2 )

Od znajomych wiem ze pod Lodzia to jest jakies 30-40tys.

 

Jak to jest z kredytem, czy bank wycenia budowe na podstawie projektu?

Jezeli chce wziac kredyt, ale poddasze chcialbym skonczyc w przyszlosci to wystarczy to powiedziec, czy zmodyfikowac projekt?

Czy jezeli chcielibysmy kredyt na stan surowy, a wykonczenie zrobic we wlasnym zakresie, czy bank daje kredyt na cos takiego, czy trzeba dom od razu wykonczyc, zeby mieli na pewno zabezpieczenie?

 

Czy jest szansa znalezc teraz ekipe na wakacje, czy moze z tym byc problem...

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzamy sie do budowy domu, szukam podstawowych informacji na poczatek

 

jaka jest rozsadna cena za wybudowanie stanu surowego otwartego pod Krakowem, codzi mi o koszt robocizny (dom z poddaszem, garazem, dach dwuspadowy, wymiary 9x11, plus garaz 6x3, projekt dom w ananasach 2 )

Od znajomych wiem ze pod Lodzia to jest jakies 30-40tys.

 

Jak to jest z kredytem, czy bank wycenia budowe na podstawie projektu?

Jezeli chce wziac kredyt, ale poddasze chcialbym skonczyc w przyszlosci to wystarczy to powiedziec, czy zmodyfikowac projekt?

Czy jezeli chcielibysmy kredyt na stan surowy, a wykonczenie zrobic we wlasnym zakresie, czy bank daje kredyt na cos takiego, czy trzeba dom od razu wykonczyc, zeby mieli na pewno zabezpieczenie?

 

Czy jest szansa znalezc teraz ekipe na wakacje, czy moze z tym byc problem...

 

dzieki

 

Hej, gdzie planujesz budowac?

 

Mój koszt budowy SSO bardzo podobnego domku zbudowanego w 4 msc w tamtym roku to 43K. Co do kredytów to nie mam zielonego pojęcia. Natomiast o ekipę obecnie nie powinno byc trudno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam vinsane 19

my w tym roku na wiosne stawiamy dom o podobnych gabarytach jak u ciebie i za robocizne zaplacimy niecale 40 tys z kompletnym dachem. zglosilo sie do nas wiele ekip ale wszyscy chcieli wiecej za robocizne. dom bedziemy budowac za pieniadze z kredytu i tu chyba moge ci troche pomoc w zrozumieniu tego wszystkiego. banki na ogol przyjmuja sobie pewna kwote za postawienie i wykonczenie 1 m2 domu/mieszkania wg rejonu w ktorym znajduje sie bank i miejsca w ktorym budujemy. na tej podstawie wylicza ile powinnismy wziasc kredytu na postawienie domu i wykonczenie go do stanu deweloperskiego. my w banku (ge money bank a dzis juz bph) ugadalismy sie tak ze stawiamy dom do stanu surowego zamknietego z dachem i wykanczamy sam parter do stanu deweloperskiego, a poddasze zostaje w stanie surowym zamknietym. i znowu, przy takiej naszej deklaracji bank przelicza sobie ile powinnismy wziasc kasy zeby te warunki spelnic. my bierzemy mniej niz bank nam wyliczyl bo jestesmy niemal pewni ze sie zmiescimy na tyle ze i poddasze w miare wykonczymy. w momencie gdy deklarujesz do jakiego etapu chcesz doprowadzic budowany dom (tzn stan surowy zamkniety, stan deweloperski na parterze, stan deweloperski na calosci domu) bank daje ci wykaz co masz zrobic przy domu aby spelnic warunki umowy kredytowej, np tak jak u nas: tynki zewnetrzne + kolor, tynki wewn. ale tylko na parterze, wylewni, panele lub parkiet, terakota, glazura, pomalowane sciany itp. jesli ktoregos z warunkow nie spelnisz w momencie odbioru domu prze bank, bank zazyczy sobie najprawdopodobniej natychmiastowego zwrotu kredytu. co do samego kredytu i zabezpieczenia, to musisz wiedziec, ze bank nie przelewa ci calej kwoty kredytu o jaka prosisz, ale wyplaca transze, ktore wczesniej uzgadniasz z bankiem. u nas wyglada to tak ze najpierw bierzemy pierwsza transze na zrobienie samych fundamentow. potem przyjezdza ktos z banku i patrzy czy rzeczywiscie te fundamenty stoja i dopiero wtedy mozemy sie starac o wyplacenie kolejnej transzy na stawianie scian i stropu, itd. zabezpieczeniem dla banku w naszym przypadku jest dzialka na ktorej bedzie stawiany dom+ transze, bo po kazdej wyplacie transzy bank sprawdza czy faktycznie z tych pieniedzy jest stawiany dom.

mam nadzieje ze troche ci pomoglam, jak cos to pisz na prywata.

ekipe teraz tez mozesz jeszcze znalesc, ale trzeba wytrwale szukac i twardo negocjowac ceny. a jesli juz kogos znajdziecie koniecznie spisz umowe a w niej napisz bardzo szczegolowo co ekipa ma zrobic, nawet np ksztalt stopni schodow wejsciowych czy wyjciowych jesli planujesz zmiane ksztaltu chocby jednego stopnia. czesto na takich drobiazgach chca potem dorobic "fachowcy"-bo tego przeciez nie bylo w umowie... :evil:

a gdzie bedziesz sie budowac?

zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni cos strzela w domu :(

Rozne pory dnia i przewaznie dobiega to z kuchni - 3 rozne osoby to slyszaly , przypomina to wystrzał ogromnej petardy :((

Nie wiem czy to więźba strzela - ale dlaczego akurat w tym samym miejscu to slychac

czy pęka wylewka - ogrzewanie podłogowe i wysycha jakos

 

moze to glupie ale ... moze plyta indukcyjna

 

A nie masz tam czasem połogówki?

 

mam - jakis pomysl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom bedziemy budowac w Karniowe (Kocmyrzow-Luborzyca), takze gdzies nie daleko magdusiad ;)

Dzieki za informacje o kosztach i o kredycie wlasnie tego chcialem sie dowiedziec.

Na razie jeszcze czekamy na mapke syt-wys, niestety ostatnie mrozy, pewnie troche to czekanie wydluza. Mamy czec dzialki rolnej i musimy sie upewnic, ze dom zmiesci sie na czesci budowlanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

my też zaczynamy przygodę z budową domu w gminie Kocmyrzów- Luborzyca. Ruszamy na wiosnę (maj), ekipę mamy zaklepaną.

 

Jeżeli ktoś z okolic ma do odsprzedania np stęple, garaż blaszak i może beczkę na wodę to niech da znać, dogadamy się.

 

A jak ktoś będzie potrzebował ziemię z wykopów (mamy mieć piwnice:-) to też się dogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoniek a ty w jakiej miejscowosci sie budujesz? rowniez w kocmyrzowie? ja buduje sie w kocmyrzowie obok nowo powstalej karczmy. bardzo mnie cieszy ze jest juz grupka osob, ktore na wiosne wbija pierwsza lopate pod fundamenty sojego domku... :lol:

musimy teraz wszyscy razem chuchac i dmuchac, zeby ta zima odeszla i ziemia nam odmarzla, bo na dzialce mam chyba pol metra sniegu i nie idzie na nia wejsc :evil:

ja od poczatku roku bacznie obserwuje prognozy dlugoterminowe i choc nie sa dla budujacych pomyslne to mam nadzieje ze sie nie spelnia... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję firmy z Krakowa lub okolic, która ciekawie zaprojektuje i solidnie wykona zabudowę kuchenną. Będę wdzięczna za namiary na sprawdzonych wykonawców. Zależy mi przede wszystkim na fajnym projekcie. Z góry dziękuję za pomoc!

 

Witam,

Chętnie wykonam projekt zabudowy kuchennej oraz projekt aranżacji całej kuchni.

Mam również dwóch sprawdzonych stolarzy, którzy nasze projekty.

 

[ moderowano - reklama ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...