Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chciałam się przywitać :p

 

Czekam na PnB i zaczynamy "na wiosnę" w Michałowicach.

 

A obecnie zbieram oferty ze składów budowlanych, i prawie wszędzie mnie straszą, że zaraz będą podwyżki: pustaki, dachówka, cement, beton, styropian, stal... :evil:

 

Chyba trzeba to wszystko brać na poważnie, jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie spotkalem sie z dosc obcesowym podejsciem do klienta w DachCentrum, na przyklad uslyszalem: "jesli nie sprawdzi Pan dachowek strategicznych przy odbiorze (czyli skrajnych itp.) to ja sobie nie zycze pozniej jakis pretensji ze cos jest rozbite". Druga sytuacja: nie dostarczyli jednej zaslepki bo byla rozbita, mialem sobie odebrac przy okazji, przy odbiorze od sprzedawcy uslyszalem: "skad ja moge wiedziec co sie Panu nalezy, jesli nie ma odpowiedniego zapisu na WZ-tce to niczego Pan nie dostanie".

 

Fakt faktem, ze dachowki przyszly na czas, cena ok, rozbita zaslepke dostalem, niestety zniecheca sposob rozmowy z klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze powinieneś jeszcze zajrzeć do HARP DACHY na Węgrzcach.Ja tam akurat kupowałem swoją dachówkę . Nie było problemów z dostawami jak i późniejszymi zwrotami .Dobra cena na cegłę klinkierową Robena. Jezeli zdecydujesz sie na wyprawę do tego składu to radzę porozmawiać z jakimś handlowcem,bo z kierownikiem raczej nie podyskutujesz ( gbur)

Owocnego szukania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie się, gdzie w Krakowie dokupię samo wieko do WC spłuczki/kompaktu? Na nieszczęście nasze rozbiło się w drobny mak... :evil:

 

Mamy firmy Keramag, ale może dopasujemy jakieś inne.... :roll:

 

Niestety ani w Castoramie, ani w Leroy nie sprzedają samego wieka, tylko cały komplet (a to bagatela tylko 1000 zł).... :roll:

 

http://img17.imageshack.us/img17/1825/227320spluczkaceramicz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolejny raz zwracam sie do Was o radę, teraz musze wybrać płytki do przedpokoju i kuchni, zastanawiam się między matowymi (satyna, natural) a półpolerowanymi (jak na razie widziałam z firmy paradyż, nowa gala i milo). Może moglibyście mi doradzić z własnego doświadczenia, które będą łatwiejsze w utrzymaniu czystości (na których będzie w mniejszym stopniu znać brud). Jeśli ktoś mógłby polecić dobre płytki gresowe będę wdzięczna:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że na klatce schodowej gdzie mam okno łukowe pęka tynk - najpierw było to pękanie poziome nad oknem teraz pionowe - wyglada to tak jak by rysowalo na koncach lanego nadproża

 

Szlifowalismy nadproże i wycielismy jeden drut - czy to moze byc powodem? Nie zauwazylem by w innych miejscach rysowalo tynki:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem na poczatku, ale wczesniej....

Szukam architekta lub biura architektonicznego, ktore zrobi mi porzadny projekt indywidualny i pomoze z wczesna papierologia, tak aby ruszyc z miejsca.

Jesli byl juz ten watek, prosze odeslac mnie w dobre miejsc, lub podeslac link. Nie radze sobie wciaz z ta wyszukiwarka.

Dziekuje,

Sylwia.

 

Cześć.

Zobacz w moim podpisie. :wink:

 

Dzieki Zbigniew, swietny podpis :)

Juz wczesniej patrzylam na liste, ale sa tam tylko 2 biura w Krakowie; chcialabym ponegocjowac jeszcze z kilkoma.

Czy zna ktos pracownie Archit z Krakowa, architekt Artur Tomala. Konkurencyjne ceny, ale nic o nim na forum....

 

hmmm ja projekt zamawiałem w JASIŃSKA MALEC ARCHITEKCI - Pani Agata tel. 507 15 36 67 - małżeństwo, z czego ta Pani jest chyba sporo lepiej przygotowana - ma pojęcie, ceny chyba dobre - za mój projekt domu 260m2 zapłaciłęm poniżej 7000zł/brutto - cena z jesieni 2009. Pomagają przy papierkowej robocie w urzędach. Przy opracowywaniu koncepcji trzeba wiedzieć co się chce i tego pilnować, generalnie jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowy na forum i generalnie dopiero zaczynam z budowaniem.

Stąd prośba - potrzebuję kogoś kto mi zaprojektuje zjazd z drogi na działkę - czy macie kogoś takiego - bardzo proszę o namiar i ewentualną cenę (krakowską) :D

 

 

Zapraszam do Listy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że na klatce schodowej gdzie mam okno łukowe pęka tynk - najpierw było to pękanie poziome nad oknem teraz pionowe - wyglada to tak jak by rysowalo na koncach lanego nadproża

 

Szlifowalismy nadproże i wycielismy jeden drut - czy to moze byc powodem? Nie zauwazylem by w innych miejscach rysowalo tynki:/

 

Jeżeli wyciąłeś poziomego pręta nośnego to może to być to ale zastanawiam mnie przecież nigdy nie widziałam nadproża z jednym prętem nośnym (co najmniej dwa a ja zawsze stosuje cztery). Pewnie zeszlifowałeś środek nadproża czyli przęsło w którym pracują dolne pręty (górne pracują nad podporą) więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że na klatce schodowej gdzie mam okno łukowe pęka tynk - najpierw było to pękanie poziome nad oknem teraz pionowe - wyglada to tak jak by rysowalo na koncach lanego nadproża

 

Szlifowalismy nadproże i wycielismy jeden drut - czy to moze byc powodem? Nie zauwazylem by w innych miejscach rysowalo tynki:/

 

Jeżeli wyciąłeś poziomego pręta nośnego to może to być to ale zastanawiam mnie przecież nigdy nie widziałam nadproża z jednym prętem nośnym (co najmniej dwa a ja zawsze stosuje cztery). Pewnie zeszlifowałeś środek nadproża czyli przęsło w którym pracują dolne pręty (górne pracują nad podporą) więc...

 

na bank zostal jeden dolny pręt

Wylali łukowe nadproze na prosto - jak wprawili okno licowane z zewnetrzna sciana podczas otwierania okna chaczyło o górną część.

Odkulismy wewnętrzną częśc nadproża wycinając jeden pręt i zeskosowaliśmytak aby otwieralo się okno

 

Odkułem troche tynku gdzie rysowalo i nie widze jakichs pęknięć:/

mozeliwe ze tynk oddziela się od betonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo to znaczy co??? ciężkie warunki glebowe???? ja mam gliny illaste i zastanawiam się nad oczyszczalnią hydrobotaniczną - poletko np z trzciną - koszt dla 4-6 osób 8-11tys - i nie ma żadnego rozsączania... ewentualnie coś takiego - oczyszczalnia ekologiczna za 2200zł - warunki glebowe bez znaczenia

 

http://www.ww.org.pl/data/filmy/Jak%20samemu.wmv

 

rozmawiałem z autorem - mogę dać namiar na prv - człowiek bardzo rzeczowy, pomocny...

 

a co powiecie o patencie z solarami...

 

http://ww.org.pl/data/filmy/Siegamy%20po%20slonce.wmv

 

najciekawsze jest to że to wszystko są projekty które mają już wiele realizacji i podobno świetnie się sprawdzają...

 

kto wie - może też się kiedyś o takiego solara pokuszę hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...