Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

już wiem

za tzw punkt - ok 50 zł (gniazdko, lampa , wyłącznik , kabel ...., obwód)

 

czyli ok 3500 za 70 pkt

do tego - skrzynka, kabel do licznika do bramy, "odgrominenie " gniazdo siłowe..... i inne uzbiera sie tez ok 1500

 

wiec ilośc pkt x 50 zł , plus ok 1500 za pozostałe rzeczy - trzeba liczyć ok 5000 - myślałem ze powie więcej :)

 

nas elektryka i alarm wyszła ok.10 000 z materiałem, z tym, że kompletna elektryka-tzn.osadzenie skrzynki(bez podłączenia tych kabelków, bo to 2 etap), gniazdka, wyłączniki-liczone jako jeden wyłącznik i 1 żrówka to 1 pkt, a 1 wyłącznik i 2 żarówki to 1,5pkt itd. z resztą żarówek(0,5 pkt za każdą kolejną do tego samego wyłącznika), do tego 3 przechodówki-nie pamiętam jak się to liczy, 3 siły przywleczone do kuchni i rozłożone w 2 puszkach, 6szt.gniazdka antenowe, 7*uziemienie,kompletny alarm z uruchomieniem-10 czujek zamontowane, manipulator, centralka,lampki tzn na razie kabel wypuszczony pod 8 lampek w ogrodzie.

w sumie było coś ok.130pkt. dom 150m2.

teraz jak kupujemy gniazdka i klepki, to widzimy jak się rozpędziliśmy; zamówiliśmy 10gniazd podwójnych, 10 pojedyńczych, tak samo wyłącznki i oczywiście zabrakło, a na realizację zamówienia 60 brakujących sztuk czekamy już 2 tygodnie!!!! :evil:

Wydaje mi sięjednak,że lepiej zrobić więcej gniazdek, czy jakieś dodatkowe lampki, bo teraz przy instalacjach bezpuszkowych trudno będzie coś później dorobić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciały dzisiaj nad nami 3 boćki, koło 13-tej. Pokręciły się w kółko i odleciały dalej na zachód. Może przylecą następne i zobaczą przygotowane dla nich gniazdo?

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/1przylot20.03.10.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/2przylot20.03.10.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/3przylot20.03.10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś z Was namiar na sprawdzoną ekipę od wykonania drenażu opaskowego oraz wykonania odprowadzenia wody z rynien? Myślę o wykonaniu jakiegoś zbiornika/szamba na wodę opadową ( niestety nie mam żadnego rowu melioracyjnego wokół działki) i doprowadzeniu tam rur z wodą opadową oraz tych drenerskich. Wogóle, to jak pozbywacie się nadmiaru wody z działki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .czy ktos wie gdzie warto się udać po siatkę ogrodzeniową?Oraz gdzie tanio mozna dostać gotowa podmurówkę na ogrodzenie?

 

Ja kupowałam siatkę ogrodzeniową w "Pajęczynie" w Zielonkach.

 

http://www.pajeczyna.krakow.pl/44-Siatki-ogrodzeniowe.htm

 

Sama siatka kosztowała 325 zł za rolkę (rolka 25 m). Siatka pleciona (ślimakowa), powlekana, bardzo solidna. Kupiłam też u nich słupki i całe oprzyrządowanie do naciągania i montażu siatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nie macie jakis namiarów na niezbyt drogiego a dobrego geodete do narysowania mapki do celow projektowych w skali 1:500, dzialak zlokalizowana w Krasiencu Starym gm. Iwanowice. Zaczynam cala robote papierkowa konieczna do uzyskania pozwolenia na budowe :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak wiekszość kiedyś trzeba zacząć.

My planujemy rozpocząc budowę w sierpniu, bo wszystkie papiery wsiąkły w Urzędzie.

Podobno przebrnąć przez papierkową robotę w Krakowie, to połowa sukcesu!!!

W każdym razie witam wszystkich i będę pytac i w miarę nabierania doświadczenia doradzać ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, nie macie jakis namiarów na niezbyt drogiego a dobrego geodete do narysowania mapki do celow projektowych w skali 1:500, dzialak zlokalizowana w Krasiencu Starym gm. Iwanowice. Zaczynam cala robote papierkowa konieczna do uzyskania pozwolenia na budowe :-)

 

Pozdrawiam

 

Zobacz w moim podpisie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli daję 20cm styropianu pod wylewkę to jaką minimalną grubość musi ona mieć?

Czy trzeba zbroić taką wylewkę?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam,

 

 

Wg moich informacji w przypadku braku ogrzewania podlogowego 5 cm , z ogrzewaniem 6-7 cm - zbrojenie u mnie robili z włókna

 

 

poszukuje wykonawcę zjazdu - tzw mostka polecicie kogos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...