Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Jeśli daję 20cm styropianu pod wylewkę to jaką minimalną grubość musi ona mieć?

Czy trzeba zbroić taką wylewkę?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

 

Pozdrawiam,

 

 

Wg moich informacji w przypadku braku ogrzewania podlogowego 5 cm , z ogrzewaniem 6-7 cm - zbrojenie u mnie robili z włókna

 

 

poszukuje wykonawcę zjazdu - tzw mostka polecicie kogos?

 

Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że przy grubej warstwie styropianu (a 20 cm to już dość grubo) to należy zwiększyć grubość wylewki o kilka centymetrów, ale nic sobie nie daję uciąć za prawdziwość tych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy za uporządkowanie działki 5a (3 korzenie drzew, jedno drzewo do wycięcia, zebrany humus i podjazd z gruzu, wywiezienie śmieci) oraz wykopanie pod fundamenty cena 3000zł to dużo czy mało?

 

jesli wywozisz humus z dzialki to powinni Ci to za free zrobic:)

Kolo mnie sąsiad tak zrobil - zebrali mu humus i w zamian za to za darmo wywieźli i wykopali fundamenty - ale wywiezli okolo 5 samochodow .

 

wg mnie 3000 duzo - w zaleznosci jak duzo smieci - kontener kosztuje okolo 500zl z mpo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

humus zostaje. Przyda mi się bo pod spodem mam glinę. I działka ma spadek. Będzie na wyrównanie.

 

w tej cenie umawiamy się na wykopanie 3 korzeni drzew, ścięcie 1 drzewa, ułożenie gruzu na podjeździe (mój gruz, ale trzeba przenieść z innego miejsca na działce), zdjęcie humusu, wyrównanie terenu i wykop pod fundamenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

humus zostaje. Przyda mi się bo pod spodem mam glinę. I działka ma spadek. Będzie na wyrównanie.

 

w tej cenie umawiamy się na wykopanie 3 korzeni drzew, ścięcie 1 drzewa, ułożenie gruzu na podjeździe (mój gruz, ale trzeba przenieść z innego miejsca na działce), zdjęcie humusu, wyrównanie terenu i wykop pod fundamenty

 

ja bym tyle nie zalacil - wykopanie 3 korzeni drzew to max 40 minut dla koparki.

sciecie - wykopie je w calosci

 

za wykop pod fundamenty jak maly dom zaplacisz 500 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

humus zostaje. Przyda mi się bo pod spodem mam glinę. I działka ma spadek. Będzie na wyrównanie.

 

w tej cenie umawiamy się na wykopanie 3 korzeni drzew, ścięcie 1 drzewa, ułożenie gruzu na podjeździe (mój gruz, ale trzeba przenieść z innego miejsca na działce), zdjęcie humusu, wyrównanie terenu i wykop pod fundamenty

 

ja bym tyle nie zalacil - wykopanie 3 korzeni drzew to max 40 minut dla koparki.

sciecie - wykopie je w calosci

 

za wykop pod fundamenty jak maly dom zaplacisz 500 zl

prawda,stajesz sie fachowcem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem 3000 zł to zdecydowanie za drogo. można dużo taniej tylko trzeba się trochę zaangażować i tak jak było wspomniane wynająć koparkę i ewentualnie transport do wywózki śmieci. Przemyśleć wszystko i pokazywać paluszkiem co i jak i gdzie. Podejrzewam że robota z drzewami to ok 1-1,5h, jak tylko przewiezienie gruzu na inne miejsce to w zależności od ilości drugie tyle czyli razem ok 3h. Wykopanie pod fundamenty ok 7h. Czyli łącznie ok 10h, średnio w zależności od regionu 100zł/h daje nam 1000zł. Terenu nie warto równać od razu tylko po wykonaniu fundamentów bo trzeba je jeszcze obsypać, rozplantować zebrany humus, wykopy pod przyłącza mediów, ewentualny drenaż,itp, więc bez koparki się nie obędzie szkoda roboty i kasy. Teraz w zależności czy sami robicie fundamenty czy firma bo dochodzi jeszcze sprawa rozmierzenia i wyznaczenia fundamentów i jakiś niwelator do tego lub inne pionierskie metody (niwelator bardziej praktyczny i mniej roboty). Wszystko zależy ile własnej pracy zamierzacie w to włożyć, decyzja należy do was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę, jeśli możecie, wejdźcie w ten link:

http://lokaba.posadzdrzewo.pl

 

rośnie tam moje wirtualne drzewo, jest taki konkurs firmy tetra pack, jeśli będzie wystarczająco dużo głosów to posadzą to drzewo na prawdę!

 

rośnie :)

moje marniejsze, zresztą sam(a) zobacz ;)

Weszłam ;-) twoje drzewko rosnie zycze powodzenia!! :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokonaliśmy parę konsultacji, sporo jest pracy na działce, panowie zeszli do 2,5tys. Chyba jednak się zdecydujemy, bo mogą zaczynać już jutro i wszystko zrobią za jednym zamachem..

Jeszcze nie doliczyłeś mylas zdjęcia humusu z 5a działki, gdzie panowie twierdzą że ziemi jest ok 100 (tylko czego - kubików? ton? zapomniałam..) do przerzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałam sie sie na muratorzre ponad rok temu .Miałam pisac dziennik budowy Weszłam tu pełna radości ,nadziei.Wszystko jednak okazało sie trudniejsze Nie umiem sie tu poruszać Zaczynam budowę swojego domku w sobotę Mojego domu nikt z forumowiczów nie buduje ,bardzo chciałabym tu pozostac lecz nie wiem dokąd pójśc. Nie potrafie tez wklejac zdjęc To trudne forum bardziej skomplikowane niz przypuszczałam Powinna byc tzw instrukcja obsługi Ktos nowym forumowiczem powinien sie zaopiekowac ,choćby moderator ,to taka sugestia Zauwazyłam ze forum przechodzi przebudowę mam cicha nadzieje ze panowie budowniczy portalu go uproszcza ,ułatwia dla tych którzy nie maja wprawy w necie ..Co mam zrobic ? Snuje sie jak widmo od roku i nawet nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam moje wypociny Czy ktos mi pomoże? mam tyle do zaoferowania Jestem z grupy krakowskiej .Liczę na odpowiedz lecz bez smiechu to i tak dla mnie obciach :-)Nie będę jednak grała mądrali nie umiem sie tu poruszać Wchodzę na muratora bardzo często ,czytam wasze dzienniki Czerpię waszą wiedzę ,podkradam zdjęcia .Widzę was i czytam a nie umiem wejśc do grupy aby rozmawiac z innymi .Czuje sie jak duch krążący we mgle niewidoczny dla innych .C :oops: zy ktos mi pomoże ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy za uporządkowanie działki 5a (3 korzenie drzew, jedno drzewo do wycięcia, zebrany humus i podjazd z gruzu, wywiezienie śmieci) oraz wykopanie pod fundamenty cena 3000zł to dużo czy mało?

 

jesli wywozisz humus z dzialki to powinni Ci to za free zrobic:)

Kolo mnie sąsiad tak zrobil - zebrali mu humus i w zamian za to za darmo wywieźli i wykopali fundamenty - ale wywiezli okolo 5 samochodow .

 

wg mnie 3000 duzo - w zaleznosci jak duzo smieci - kontener kosztuje okolo 500zl z mpo

 

 

hmmm a mogę prosić o namiar na tych "kopaczy" którzy w zamian za humus kopią fundamenty - u mnie będzie sporo humusu bo mam spory kawalek do zniwelowania pod drogę - a tam mi humus nie potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałam sie sie na muratorzre ponad rok temu .Miałam pisac dziennik budowy Weszłam tu pełna radości ,nadziei.Wszystko jednak okazało sie trudniejsze Nie umiem sie tu poruszać Zaczynam budowę swojego domku w sobotę Mojego domu nikt z forumowiczów nie buduje ,bardzo chciałabym tu pozostac lecz nie wiem dokąd pójśc. Nie potrafie tez wklejac zdjęc To trudne forum bardziej skomplikowane niz przypuszczałam Powinna byc tzw instrukcja obsługi Ktos nowym forumowiczem powinien sie zaopiekowac ,choćby moderator ,to taka sugestia Zauwazyłam ze forum przechodzi przebudowę mam cicha nadzieje ze panowie budowniczy portalu go uproszcza ,ułatwia dla tych którzy nie maja wprawy w necie ..Co mam zrobic ? Snuje sie jak widmo od roku i nawet nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam moje wypociny Czy ktos mi pomoże? mam tyle do zaoferowania Jestem z grupy krakowskiej .Liczę na odpowiedz lecz bez smiechu to i tak dla mnie obciach :-)Nie będę jednak grała mądrali nie umiem sie tu poruszać Wchodzę na muratora bardzo często ,czytam wasze dzienniki Czerpię waszą wiedzę ,podkradam zdjęcia .Widzę was i czytam a nie umiem wejśc do grupy aby rozmawiac z innymi .Czuje sie jak duch krążący we mgle niewidoczny dla innych .C :oops: zy ktos mi pomoże ?

 

Witam serdecznie . :p :wink:

 

Trochę odwagi, :wink:

 

Na początek zapraszam do siebie . 8)

http://forum.muratordom.pl/post4127617.htm#4127617

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko napisal :

Potrzymajcie mocno kciuki, co by się u nas w ogrodzie boćki zatrzymały :)

2 lata trwało, zanim zdobyliśmy platformę pod gniazdo i uprosili elektrownię o montaż na słupie.

Zamontowali nam wczoraj :D:D Bociany już coraz bliżej i co rok, lecąc na łąki przelatywały nad nami... :)

 

Hejka Sloneczko

Swietny pomysl ........ trzymam kciuki za Bocki :wink: ale ale chyba wiesz , ze bocki zwykle cos przynosza !? ...... i nie mysle tutaj o zabkach w dziobie , czy aby dobrze sie zastanowiliscie nad tym gniazdkiem blisko domku ??

Pozdrawiam :D

. Bocki nie wejdA i niezadomowiA sie kiedy gniazdo postrzymuje metowa sztyca Musi byc z drewna nigdy z metalu To jest powód dlaCZEGO OMIJAJA GNIAZDO mIAŁAM TAKI PRZYPADEK ORMITOLOG MI O TYM POWIEDZIAŁ .POZDRAWIAM I ZYCZE DUZO BOCIUSIÓW :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokonaliśmy parę konsultacji, sporo jest pracy na działce, panowie zeszli do 2,5tys. Chyba jednak się zdecydujemy, bo mogą zaczynać już jutro i wszystko zrobią za jednym zamachem..

Jeszcze nie doliczyłeś mylas zdjęcia humusu z 5a działki, gdzie panowie twierdzą że ziemi jest ok 100 (tylko czego - kubików? ton? zapomniałam..) do przerzucenia.

 

Trudno tak doradzać nie znając wszystkich okoliczności, ja opierałem się na swoim doświadczeniu jak było to u mnie, zrobicie jak uważacie. Zdejmujecie humus z całej działki czy też ten dom taki duży bo to zmienia postać rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokonaliśmy parę konsultacji, sporo jest pracy na działce, panowie zeszli do 2,5tys. Chyba jednak się zdecydujemy, bo mogą zaczynać już jutro i wszystko zrobią za jednym zamachem..

Jeszcze nie doliczyłeś mylas zdjęcia humusu z 5a działki, gdzie panowie twierdzą że ziemi jest ok 100 (tylko czego - kubików? ton? zapomniałam..) do przerzucenia.

 

 

a macie i wz, że niezbędny jest nadzór archeologiczny?????? bo ja włąsnie mam i najpierw musze mieć zgodę na wbicie łopaty...PARANOJA CZ. II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...