Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dokonaliśmy parę konsultacji, sporo jest pracy na działce, panowie zeszli do 2,5tys. Chyba jednak się zdecydujemy, bo mogą zaczynać już jutro i wszystko zrobią za jednym zamachem..

Jeszcze nie doliczyłeś mylas zdjęcia humusu z 5a działki, gdzie panowie twierdzą że ziemi jest ok 100 (tylko czego - kubików? ton? zapomniałam..) do przerzucenia.

 

 

a macie i wz, że niezbędny jest nadzór archeologiczny?????? bo ja włąsnie mam i najpierw musze mieć zgodę na wbicie łopaty...PARANOJA CZ. II

 

u nas nie jest niezbędny nadzór. Mamy wz, mamy PnB mamy zgłoszone rozpoczęcie robót. Bez tego ani rusz. Dom wymiary 12m/10m, działka nierówna na spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Posiada ktoś z Was namiar na sprawdzoną ekipę od wykonania drenażu opaskowego oraz wykonania odprowadzenia wody z rynien? Myślę o wykonaniu jakiegoś zbiornika/szamba na wodę opadową ( niestety nie mam żadnego rowu melioracyjnego wokół działki) i doprowadzeniu tam rur z wodą opadową oraz tych drenerskich. Wogóle, to jak pozbywacie się nadmiaru wody z działki?

 

Mam podobny problem.

Proszę o namiary na sprawdzone ekipy.

Proszę o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile teraz płaci się firmie za stan surowy otwarty w okolicach Krakowa? dom o pow.użytk. 180m2, pow.dachu 230m2 kryty dachówką ceramiczną, bez podpiwniczenia.

pozdrawiam

KVV

 

nie obraz sie ale to pytanie jak w stylu - za ile mozna kupic samochod ktory ma miec 4 kola i kolor czerwony...

 

nie obrażam się :) powiedz mi więc jakie informacje są potrzebne, żeby móc porównać cenę naszej potencjalnej ekipy do pozostalych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile teraz płaci się firmie za stan surowy otwarty w okolicach Krakowa? dom o pow.użytk. 180m2, pow.dachu 230m2 kryty dachówką ceramiczną, bez podpiwniczenia.

pozdrawiam

KVV

 

nie obraz sie ale to pytanie jak w stylu - za ile mozna kupic samochod ktory ma miec 4 kola i kolor czerwony...

 

nie obrażam się :) powiedz mi więc jakie informacje są potrzebne, żeby móc porównać cenę naszej potencjalnej ekipy do pozostalych?

 

Na cenę wykonania wpływa:

- materiał

- okres kiedy budowa

- geometria dachu ( jego trudność) - rozpiętość za wykonanie m2 dachu jest od 35-90 zł

Ilość kominów , ilosc okien , drzwi etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile teraz płaci się firmie za stan surowy otwarty w okolicach Krakowa? dom o pow.użytk. 180m2, pow.dachu 230m2 kryty dachówką ceramiczną, bez podpiwniczenia.

pozdrawiam

KVV

 

nie obraz sie ale to pytanie jak w stylu - za ile mozna kupic samochod ktory ma miec 4 kola i kolor czerwony...

 

nie obrażam się :) powiedz mi więc jakie informacje są potrzebne, żeby móc porównać cenę naszej potencjalnej ekipy do pozostalych?

 

Na cenę wykonania wpływa:

- materiał

- okres kiedy budowa

- geometria dachu ( jego trudność) - rozpiętość za wykonanie m2 dachu jest od 35-90 zł

Ilość kominów , ilosc okien , drzwi etc.

 

ok, więc już piszę:

- beton komorkowy

- budowa maj-sierpień 2010

- dach dwuspadowy, ale w L

- 2 kominy; 7 okien standardowych podwójnych, 1 poczwórne balkonowe, 1 podwójne balkonowe, 1 pojedyncze balkonowe, 6 połaciowych; 2 drzwi - 1 dwudzielne, 1 pojedyncze; 1 brama garażowa podwójna

 

jeszcze czegoś brakuje?

bardziej chodziło mi o ogólną orientację, ile płaciliście, a nie dokładne wyliczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam podbne pytanie. mąż po konsultacjach z firmami.

jedna zwróciła naszą uwagę.

 

43 000 - za stan surowy otwary - dom 133 m ,dach dwuspadowy, bez piwnicy. Oni przygotowuja teren, w cenie koszty koparki, i innch sprzetów + kierownik budowy i ewentualne nowe uzgodnienia z architektem. my mamy tylko dać materiały.

czy to dobra cena?????

 

mamy tez ekipę za 30 000 zł ale sama ekpa budujaca. trochę brak mi do nich zaufania....

 

co wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla porównania podam cenę z 2008r (ale cena dobra), za 240m2 domu (w tym 140m2 użytkowej) płaciliśmy 66tyś. Dom w bryle prosty, dach dwuspadowy, całkowicie podpiwniczony, 3kominy - ale Shiedel więc jak z płatka. Cena bardzo przystępna a ekipa znakomita. A inwestorka -upierdliwa pani konstruktor, która do wszystkiego się doczepiała (ale nie miała za wiele, bo chłopaki robili porostu dobrze)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 000 - za stan surowy otwary - dom 133 m ,dach dwuspadowy, bez piwnicy. Oni przygotowuja teren, w cenie koszty koparki, i innch sprzetów + kierownik budowy i ewentualne nowe uzgodnienia z architektem. my mamy tylko dać materiały.

czy to dobra cena?????

Nie bierze się nigdy kierownik budowy + ekipa bo sensu to nie ma.Kierownik słowem się nie odezwie a budowlańcy Wam spieprzą budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla porównania podam cenę z 2008r (ale cena dobra), za 240m2 domu (w tym 140m2 użytkowej) płaciliśmy 66tyś. Dom w bryle prosty, dach dwuspadowy, całkowicie podpiwniczony, 3kominy - ale Shiedel więc jak z płatka. Cena bardzo przystępna a ekipa znakomita. A inwestorka -upierdliwa pani konstruktor, która do wszystkiego się doczepiała (ale nie miała za wiele, bo chłopaki robili porostu dobrze)

 

Czy mogę prosić o namiar na tę ekipę - będziemy budować podobny dom ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję skonsultować cenę kubika betonu. Czy cena 170 zł netto jest ok?

 

Jak najbardziej. Dzisia właśnie dostałem taką propozycję Wcześniej obdzwoniłem parę betoniarni i prawie wszędzie ceny były podobne. Oczywiście po krótkiej aczkolwiek przekonującej konkretnej rozmowie. Najlepiej od razu umawiać się na cały dom (inaczej rozmawiają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...