Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale jakie mają ceny? Albo daj chociaż telefon, bo ja już jutro kupuję..

 

ja płąciłem 180-185 netto za B20 wraz z pompą. Zawiła 59b, tel 262 41 60

 

 

to wychodzi, że znalazłam najtańszy beton. W Krakbecie za 170 netto z pompą i transportem.

 

Wszystko fajnie tylko... proponuje bardzo przypilnować ilość betonu słyszałem juz n ie jedna opinie gdzie mowiono ze z krakbetu beton jest tanszy ale przyjezdza go np 9,5 kubika zamiast 10 a pozniej kierowca sie tlumaczy ze mu sie wylalo jak jechał...

 

 

 

Pytanko :

Chce zrobić odprowadzenie wód opadowych z rynien .. jaka macie glebokosc studzeinek?

Chce wybetonowac dno i mysle o 4 lub 6 kręgach tzn 2 lub 3 metry - Wg Was wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze brałam beton z Krakbetu i mieli go z naddatkiem, a dla własnej ciekawości zrobiłam próbkę i faktycznie było B25 więc takie historie są z palca wyssane. Rozumiem że ktoś może ich nie polecać bo kierowca rozwalił pół drogi i działki, ale jeżeli ktoś pisze że oszukują to wypowiem się z pozytywem. Jak laliśmy murki oporowe i kierowca przyjechał a my ze zbrojeniem w krzakach to chłop zakasał rękawy i razem z ekipa i Panią inwestor układał zbrojenie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze brałam beton z Krakbetu i mieli go z naddatkiem, a dla własnej ciekawości zrobiłam próbkę i faktycznie było B25 więc takie historie są z palca wyssane. Rozumiem że ktoś może ich nie polecać bo kierowca rozwalił pół drogi i działki, ale jeżeli ktoś pisze że oszukują to wypowiem się z pozytywem. Jak laliśmy murki oporowe i kierowca przyjechał a my ze zbrojeniem w krzakach to chłop zakasał rękawy i razem z ekipa i Panią inwestor układał zbrojenie :wink:

 

ja nie twierdze ze ja tak miałem... ale slyszalem od sąsiada i od firmy która mi budowała... tak więc 2 opinie od osób ze sobą nie związanych i mnie osobiscie to od nich odstraszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanko :

Chce zrobić odprowadzenie wód opadowych z rynien .. jaka macie glebokosc studzeinek?

Chce wybetonowac dno i mysle o 4 lub 6 kręgach tzn 2 lub 3 metry - Wg Was wystarczy?

 

U nas w trakcie intensywnej burzy 1m3 napełnia się w przeciągu 5min (mamy zebraną wodę opadowa z połowy połaci 80m dachu (mamy zbiornik po budowie), zrobiliśmy też studnię do odprowadzenia wody z podjazdu do garażu na 7kręgów (jest tam wpięty drenaż opaskowy i przygotowane podejście do rynien z drugiej połaci i podjazdu i już wiemy że nie podłączymy tam rynien tylko puścimy po działce (na szczęście mamy dużą działkę ze spadkiem), więc 4kręgi to dla mnie trochę mało albo zrobisz do tego rozsączenie lub jakiś przelew lub pompę do przepompowywania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanko :

Chce zrobić odprowadzenie wód opadowych z rynien .. jaka macie glebokosc studzeinek?

Chce wybetonowac dno i mysle o 4 lub 6 kręgach tzn 2 lub 3 metry - Wg Was wystarczy?

 

U nas w trakcie intensywnej burzy 1m3 napełnia się w przeciągu 5min (mamy zebraną wodę opadowa z połowy połaci 80m dachu (mamy zbiornik po budowie), zrobiliśmy też studnię do odprowadzenia wody z podjazdu do garażu na 7kręgów (jest tam wpięty drenaż opaskowy i przygotowane podejście do rynien z drugiej połaci i podjazdu i już wiemy że nie podłączymy tam rynien tylko puścimy po działce (na szczęście mamy dużą działkę ze spadkiem), więc 4kręgi to dla mnie trochę mało albo zrobisz do tego rozsączenie lub jakiś przelew lub pompę do przepompowywania

 

u mnie drenazu nie ma ( brak piwnicy ) - ale polac dachu duza 250 m - 4 rynny.

Zamowie w takim razie 6 kręgów fi 100 dzieki zainfo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanko :

Chce zrobić odprowadzenie wód opadowych z rynien .. jaka macie glebokosc studzeinek?

Chce wybetonowac dno i mysle o 4 lub 6 kręgach tzn 2 lub 3 metry - Wg Was wystarczy?

 

U nas w trakcie intensywnej burzy 1m3 napełnia się w przeciągu 5min (mamy zebraną wodę opadowa z połowy połaci 80m dachu (mamy zbiornik po budowie), zrobiliśmy też studnię do odprowadzenia wody z podjazdu do garażu na 7kręgów (jest tam wpięty drenaż opaskowy i przygotowane podejście do rynien z drugiej połaci i podjazdu i już wiemy że nie podłączymy tam rynien tylko puścimy po działce (na szczęście mamy dużą działkę ze spadkiem), więc 4kręgi to dla mnie trochę mało albo zrobisz do tego rozsączenie lub jakiś przelew lub pompę do przepompowywania

 

u mnie drenazu nie ma ( brak piwnicy ) - ale polac dachu duza 250 m - 4 rynny.

Zamowie w takim razie 6 kręgów fi 100 dzieki zainfo

 

Ja nie bede robił żądnych studni bo nie mam na to miejsca. Zrobie wyprowadzenie na działke a jakby coś było nie tak to moze jakies rowy odprowadzające przykryte kratką. Ale to się jeszcze zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Ale to się jeszcze zobaczy.

 

Też tak myślałem że sie zobaczy... tymczasem woda z rynien elegancko nawadnia mi fundamenty wokół domu, trzeba teraz znów rozkopywac działkę i z deszczówką coś zrobic, a można było pomyslec w lepszym momencie :-?

 

Ciekawe jak sobie radzicie z deszczówką gdy : 1.wysoki poziom wód gruntowych ( studnia zanim zostanie wykopana - zalana zostanie wodą), 2. Brak rowu melioracyjnego. 3. niewielka działka - raczej ciężko będzie tą wodę rozprowadzic po działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Ale to się jeszcze zobaczy.

 

Też tak myślałem że sie zobaczy... tymczasem woda z rynien elegancko nawadnia mi fundamenty wokół domu, trzeba teraz znów rozkopywac działkę i z deszczówką coś zrobic, a można było pomyslec w lepszym momencie :-?

 

Ciekawe jak sobie radzicie z deszczówką gdy : 1.wysoki poziom wód gruntowych ( studnia zanim zostanie wykopana - zalana zostanie wodą), 2. Brak rowu melioracyjnego. 3. niewielka działka - raczej ciężko będzie tą wodę rozprowadzic po działce.

 

JA nie robilem drenazu bo tak jak pisalem piwnicy nie mam

Aktualnie na rynny mam nalozone rury takie zolte drenarskie 2 metrowe i odprowadzone na działkę ale... mam gline i stoją mi kałuże...

 

Poziomu wód gruntowych do 5 metrow nie nawiercono tak ze u mnie problemu zalewania nie ma.

 

6 kręgów po 100 zł fi 100 = 600 zł

do tego rury odprowadzające , koparka - mysle ze okolo 2 tys ale spokoj...

zastanawiam sie jak głęboko to kopać

Jedni mowia ze jak wode 1,2 minimum inna teoria jest - 20 cm pod ziemia bo jak zamarznie rynna to i tak nic nie bedzie leciało:/

i bądź tu mądry...

 

 

U mnie w wz tez jest na teren wlasny - ale dzialka 20 arow wiec gdzies bym to wyprowadzil - wole w rogu dzialki obok szamba studzienke zrobic i spokoj

wybetonuje dno i bede mial wode do podlewania - a jak bedzie trzeba wsadze pompe i wypompuje - gdyby nie wyrabiala z odbieraniem wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupowaliście klinkier na komin ? tam gdzie dachówkę czy są jakieś specjalistyczne sklepy ?

 

Zobacz na Portowej. Tam masz olbrzymi wybór klinkieru itp. Co prawda nie kupowałem na komin, ale za to do obudowy kominka.

 

ja kupowalem w Atticu - plus taki ze mozna zwrocic jak zostanie.

 

Dobre ceny jak szukalem mieli u Mikulskiej na MAkuszyńskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w PnB napisane rozprowadzanie po działce, też nie będzie piwnic, ziemia to iły a działka mała. Czyli piszecie, że trudno sobie z tą wodą poradzić? Jak najlepiej rozwiązać tą sprawę?

 

Jeżeli masz iły to nie możesz doprowadzić do ich zawodnienia, mogą Ci się wypłukać spod gruntów i .... Jako rozwiązanie możesz zastosować jakis zbiornik na deszczówkę typu szambo. Moim zdaniem deszczówka to duży problem który ludzie olewają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz iły to nie możesz doprowadzić do ich zawodnienia, mogą Ci się wypłukać spod gruntów i .... Jako rozwiązanie możesz zastosować jakis zbiornik na deszczówkę typu szambo. Moim zdaniem deszczówka to duży problem który ludzie olewają

 

To bardzo duży problem - no może nie problem - ale bardzo ważny temat ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo duży problem - no może nie problem - ale bardzo ważny temat ...

 

dobra chłopaki, to wiem, że mam problem. A powiedzcie mi - jak go rozwiązać? DOm stoi w mieście, na 5a działce, nie ma miejsca na żadne szambo, kanalizacja w ulicy jest (chodzi o odprowadzanie wody do gruntu, ale niestety cytaty na nowym forum nie kopiują się w całości)

Edytowane przez Pan&PaniSmith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...