Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dobra chłopaki, to wiem, że mam problem. A powiedzcie mi - jak go rozwiązać? DOm stoi w mieście, na 5a działce, nie ma miejsca na żadne szambo, kanalizacja w ulicy jest (chodzi o odprowadzanie wody do gruntu, ale niestety cytaty na nowym forum nie kopiują się w całości)

 

A nie masz żadnej burzówki lub rowu melioracyjnego w pobliżu drogi ?? - gdzie można by odprowadzić wodę opadową z dachu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Latem planuję budowę domu jednorodzinnego 121m2 w Skawinie. Bardzo proszę o przesłanie namiarów na solidną ekipę która wykonała by SSO.

Będę wdzięczny za namiary na ekipy które się sprawdziły u Was

 

Zapraszam do listy / mój podpis/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz żadnej burzówki lub rowu melioracyjnego w pobliżu drogi ?? - gdzie można by odprowadzić wodę opadową z dachu ...

 

mam drogę z kostką brukową w której jest kanalizacja, burzówka też chyba.. Nie mam natomiast projektu odprowadzania wody z działki ani żadnej innej wzmianki formalnej w żadnym papierze.. Można to zrobić na dziko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie elementy instalacji zewnętrznej dotyczące danej działki powinny być naniesione na planie posesji, zgodnie z wymaganymi projektami lub warunkami technicznymi podłączenia domu do sieci kanalizacyjnej, wydawanymi przez lokalny zakład kanalizacji. Budowa instalacji zewnętrznych na terenie działki wymaga zgłoszenia w starostwie powiatowym - chyba, że instalacje te były objęte pozwoleniem na budowę domu i zostały wykonane w trakcie ważności pozwolenia.

Czyli uzgodnić przyłącze z właścicielem , uzgodnić projekt i zrobić zgłoszenie, wykonać roboty, wezwać geodetę , nanieść na mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da się to załatwić jak już projekt domu zatwierdzony i PnB też?

 

Powinno się dać bez problemu - tylko chyba będzie potrzebny dodatkowy operat wodno-prawny - czyli dodatkowy papier , potem uzgodnienia i na końcu projekt przyłaczenia , wykonawstwo i naniesienie na mapy ...

 

Dowiedz się wszystkiego w Starostwie - nie chcę Cię wprowadzać w błąd ...

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Nie znam odpowiedzi na razie na wasze pytania ponieważ dopiero dzisiaj geodeci wyznaczyli mi miejsce pod dom.

Mam natomiast pytanie czy nie wiecie kto ma do sprzedania uzywany garaz blaszak lub pakamerę?

Pilnie kupię za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej Dziewczyny

Namiary bede miala dopiero na wiosne ( kwiecien ) , mozecie sie przypomniec na priva ....gdybym zapomniala napisac :( ( lecytyna !!!! )

Pozdrawiam

 

Przypominam się;) (dla niewtajemniczonych chodzi o studnię) co prawda nie na priva ale to dlatego że nie nie da się ich jeszcze wysyłać...

Bardzo prosiłabym o kontakt i info jaką metodą robią (kopią czy wiercą?) najlepiej żeby jeszcze było tanio;) Będę baaardzo wdzięczna

pozdrawiam :)

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po fundamentach zostało sporo stali (więcej niż połowa jak wizdę, a łącznie było ponad 2t fi12) czy to znaczy, że starczy na wszystko? Jutro zapytam majstra.

 

Nie bij mnie ale już Ci powiem że nie starczy (jeżeli masz strop monolityczny) bo na fundamenty to mało stali idzie, bo to są prawie fundamenty betonowe. Na płytę stropową z wieńcem i nadprożami możesz przyjąć coś ok.20kg/m2 stali czyli jeżeli masz strop ok.100m2 to potrzebujesz samej stali 2tony na strop. Dolicz do tego zbrojenie słupków kolankowych, wieńców obwodowych ścian szczytowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...