Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sorry za rozpętanie burzy fundamentowej, Cenę betonu pisałam z pamięci, więc mało precyzyjnie. 180 zł netto za m3 z pompą to około 200zł brutto beton B-20. Pomyłka jeszcze dlatego ,że płaciliśmy pierwszą fakturę za 15 m3, a dopłacaliśmy reszte po wylaniu fundamentu więc mi sie pomieszało,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro już mowa o cenach to ile (jaki to rząd wielkości) moze kosztować robocizna wykonania drenażu opaskowego wokól domu oraz wyprowadzenie wody z rynien do jednej studni chłonnej(jak rownież jej wykonanie)?Mozecie polecic jakiś fachowców? Edytowane przez kakusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za rozpętanie burzy fundamentowej, Cenę betonu pisałam z pamięci, więc mało precyzyjnie. 180 zł netto za m3 z pompą to około 200zł brutto beton B-20. Pomyłka jeszcze dlatego ,że płaciliśmy pierwszą fakturę za 15 m3, a dopłacaliśmy reszte po wylaniu fundamentu więc mi sie pomieszało,

 

oj tam burza, oj tam. Ja tam wcale wzzburzona nie jestem, bo się przeca nie znam na temacie :)

trochę sobie jeno pogadaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem tylko babą, ale konstruktorem

Zawsze warto dyskutować.

Pozdrawiam wszystkich

 

Ps. Jako że baba jest (a wiecie te to zawsze wiercą dziurę) to mój drogi na ławy poszło Ci: 110x0.6x0.4=27m3 + 4x1.5x1.5x0.4=3,6m3 betonu co w sumie daje 30kubików na ławy (bo ktoś mówił o ławach) stopa 1,5na1,5 to duża stopa

 

Nie wierć nie wierć. Fundamenty mam lane do gruntu oraz spadek terenu dały dużo więcej betonu. niż wyliczone na kartce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja też się podpinam pod temat deski modrzewiowej (najlepiej ryflowanej)

 

Wiecie jak mam takie zboczenie zawodowe, już więcej nie będę (mam nadzieję że nikt się na mnie nie gniewa)

 

oj tam znów gniewa! Przecież to dobrze, ze piszesz, człowiek się sam nie zna to potrzeba, że ktoś powie, że dziwne te ilości.. U mnie jak u kolegi post wyżej też działka na spadku i też beton lany do ziemi bez szalunków czy tam czego.. To ponoć jest powód że tak dużo wchodzi, ale też znów tylko plotki powtarzam.. Mnie deski majster załatwiał z Bochni gdzieś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko oczywiscie że moge ;) nie zauważylam byka -moja wina :bash:Teraz jak już nie razi Cie to tak bardzo może podzielisz sie swoim doświadczeniem w tej sprawie?:D

 

W sprawie pisania polską czcionką? Czasem muszę mocniej walnąć w ł, bo wychodzi mi l, albo w ę po klawiatura chce napisać e ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mama do sprzedania ok 200szt. stempli budowlanych dł ok. 2,6m, cena 2,5zł/szt

mam też trochę desek po jednym szalowaniu

Zostały mi też krokwy 8x16cm oraz kontrłaty

Pustak szalunkowy Bruk-Bet 50x24x25cm ok 70szt.

Odbiór w Tomaszkowicach (3km za Wieliczką)

Zainteresowanych proszę o kontakt na prv, mogę podesłać zdjęcia

pozdr

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie serdecznie pozdrawiam wszystkich, to moj chyba pierwszy post.

 

Właśnie zaczynamy i okazuje się że nie zdążymy podciągnąc wody przed rozpoczęciem murowania. Jakie mamy możliwości? Jedna napewno, to pociągnąc wodę zwykłym węzem od sąsiada i sie z nim jakoś rozliczc. A co można innego? Czy opłaca sie kombinowac jakąś beczkę/zbiornik a później kupowac wodę? Czy ktoś oferuje sprzedaż wody z transportem beczkowozem w gminie zielonki i okolicach? Co byście proponowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie - ja już czekam na tynkarza - instalacje zrobione :)

szukam drzwi

co byście wybrali na wejsciowe

- drzwi od stolarza czy z jakiejś fabrylki ogólnie znanej (CAL, STOLPAW, ......)

i szukam też drzwi na tył domu - jakieś tanie(do 1500-2000) ale nie najgorsze - blaszane mocne z zamkami klasy "C" - podobno BORYSZEW robi fajne drzwi -

czy może wybrac drzwi z GERDY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie - ja już czekam na tynkarza - instalacje zrobione :)

szukam drzwi

co byście wybrali na wejsciowe

- drzwi od stolarza czy z jakiejś fabrylki ogólnie znanej (CAL, STOLPAW, ......)

i szukam też drzwi na tył domu - jakieś tanie(do 1500-2000) ale nie najgorsze - blaszane mocne z zamkami klasy "C" - podobno BORYSZEW robi fajne drzwi -

czy może wybrac drzwi z GERDY ?

 

Ja jak zwykle polecam JFB. Do tego producent na miejscu, dużo wzorów i można jeszcze sobie pozmieniać. A co do jakości, to ja mam od południa, od jesieni 2008 i nie ma nawet śladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...