Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam ekipę od tynków gipsowych , cena 21zł/m2 z materiałem. Tyle że w umowie sobie wpisują że jest to cena za 1cm tynku a jeżeli wyjdzie więcej to wtedy trzeba płacić kolejne 21zł za każdy cm.

 

Czy Wy też tak macie ?

 

Nie, nie mamy tak. To jakieś bzdury. Jak dla mnie 1 cm to za mało nawet jak na idealnie proste ściany. Wygoń ich i szukaj normalnych tynkarzy !! Ja ponad rok temu płaciłem 22zł/m2 gipsowe i cementowo wapienne (piwnica). Nie było mowy o żadnych dopłatach a drzwi wewnętrzne odliczali z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ekipę od tynków gipsowych , cena 21zł/m2 z materiałem. Tyle że w umowie sobie wpisują że jest to cena za 1cm tynku a jeżeli wyjdzie więcej to wtedy trzeba płacić kolejne 21zł za każdy cm.

 

Czy Wy też tak macie ?

 

Cena OK, ale jesli moge doradzic to przed tynkowaniem niech Ci wyliczą metry a nie po, bo tak to zaczną Ci doliczac rużne bzdury i zapłacisz ze 2 x wiecej :) Dodatkowo zaproś jeszcze inną ekipe i niech też wyliczą metry, bedziesz miał więcej danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was ma Robena monzę na dachu? Jakieś wrażenia na ten temat?

 

U mnie taka leży sobie na dachu tj. Roben Monza Plus miedziana. Póki co , wrażenia estetyczne OK. Natomiast dekarze chwalili sobie jakośc dachówki, nie było jakichś odkształceń tudzież pęknięc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołaczam sie do tematu, my tez chcemy monze antracyt polozyc na dach ale budowlancy odradzaja ten rodzaj dachówki gdyz podobno woda przecieka i dmie snieg pod nia, nie mamy pojecia co teraz robic. Jakie sa wasze doswiadczenia z ta dachówka??

 

Budowlańcy szaleju się najedli...Jak by tak było to by taka dachówka wogóle dopuszczona przez jakiekolwiek normy nie była, a internet aż by huczał od przekleństw i złorzeczeń na producenta. A odradzac , pewnie odradzają, bo nigdy jej nie kładli i mają swoją ulubioną np."marsylkę" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli my tez bedziemy miec mone antracyt :), gdzie kupujesz i le placisz??

 

kupuję w Krakowie na zawiłej 55 - dali mi najlepszą wycenę (są na przeciwko attika). Na 240 (chyba) metrów dachu wyszło mi samej dachówki ok 12.000zł

jak liczyłam to za 1 dachówke brutto policzyli 2,62zł (te proste oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do budujących... Ile wam wyszedł stan surowy w przeliczeniu na m2 ? (materiały + robocizna).

 

Nam jeden wykonawca zaśpiewał około 1000PLN/m2 i nie wiem czy to duzo czy malo ?

 

ja się na takie coś nie umawiam, materiały kupuję sama z mężem, a płacę za pracę. Jak skończą SSO to ci napisze ile mui wyszło za metr w sumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi:).

 

Jestem przed kupnem pustaków na cały dom (2500 szt.). Obdzwoniłem kupe składów, wybrałem najkorzystniejsze 3 oferty. Teraz jade tam negocjowac cene ostateczną. Powiedzcie mi, ile od przykładowej ceny zaoferowanej przez skład mailowo lub telefonicznie, powiedzmy 5.00 zl brutto, moge zejśc na miejscu z ceny. Ile Wam sie udawało? tak oreintacyjnie? 10, 20gr, wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuję w Krakowie na zawiłej 55 - dali mi najlepszą wycenę (są na przeciwko attika). Na 240 (chyba) metrów dachu wyszło mi samej dachówki ok 12.000zł

jak liczyłam to za 1 dachówke brutto policzyli 2,62zł (te proste oczywiście)

Co to za skład? Muszę się tam wybrać, żeby mi zrobili wycenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...