Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

są rzeczy na które można nie brać faktury. Ale taras to jesdna z takich prac, przy których prawdopodobieństwo spartolenia jest niesamowicie wysokie. Dlatego lepiej wydać więcej, zeby dostać fakturę i gwarancję bo przynajmniej nie płacisz za kolejne naprawy... Moja teściowa 3 razy robiła taras - co roku po zimie był do poprawy. 3 razy płaciła, bo fachowcy tak jej ładnie mówili o tym jacy są świetni, że im wierzyła na słowo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w życiu nie wzięłabym fachowca który nie daje gwarancji na swoją robotę, co wy sobie żarty robicie?! To jakby z własnej woli wywalić pieniądze w błoto..

Problem polega na tym, ze nawet w wypadku pisemnych umow (na ktore obowiazuje gwarancja zgodna z prawem) egzekucja bywa bardzo trudna: albo firma przestaje istniec, albo koles laduje w Dublinie, albo po prostu nie odbiera telefonow itd.

Dla mniejszych kwot wiekszosc ludzi odpuszcza, bo procedury sadowe sa w Polsce dlugotrwale i meczace.

Niestety wiem, co mowie...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są rzeczy na które można nie brać faktury. Ale taras to jesdna z takich prac, przy których prawdopodobieństwo spartolenia jest niesamowicie wysokie. Dlatego lepiej wydać więcej, zeby dostać fakturę i gwarancję bo przynajmniej nie płacisz za kolejne naprawy... Moja teściowa 3 razy robiła taras - co roku po zimie był do poprawy. 3 razy płaciła, bo fachowcy tak jej ładnie mówili o tym jacy są świetni, że im wierzyła na słowo..

 

Dokładnie się z Tobą zgadzam.

Proszę również jeszcze raz o namiary na sprawdzonych fachowców, bo ta pierwsza oferta, którą przedstawiłem jest wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać.

Czy możecie mi polecić kogoś solidnego do wykonania takiego tarasu?

Bardzo proszę!!! Namiary na prv!!!

Dzięki!!!

 

No - szukaj dobrego i sprawdzonego wykonawcy - taras nad garażem - czyli generalnie nad pomieszczeniem - bardzo ważna rzecz to poprawne wykonani izolacji przeciwwilgociowej i uszczelnienia - kolosalnie ważna - jak to Ci spartolą to wieczne problemy z przeciekaniem i wilgocią w garażu ...

 

Ja swojego czasu nie zaufałem żadnemu z wykonawcy - a mam w domu dwa wykusze nad którymi są balkony - czyli to samo wyzwanie - jak nie większe - pod balkonami pomieszczenia mieszkalne - sam robiłem wszystko - wylewkę , izolację przeciwwilgociową , wykończenie , uszczelnienie , obróbkę etc ...

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Można dać takie obróbki systemowe. Wychodzi dosyć drogo, ale jest solidnie zrobione.

 

http://www.kamir.krakow.pl/page.php?p=1&id=152

 

Uwaga!!!, to jest rozwiązanie dla balkonu bez izolacji termicznej.

 

Tu mamy cośz ociepleniem;

http://prezentacja.botament.pl/rysunki/05.01.bmp

 

 

i tu coś;

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?140037-Ocieplenie-i-opierzenie-balkonu-pomocy&p=3436296#post3436296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowywuje sie do dokumentacji potrzebnej do odbioru..

Czy to prawda ze wystarcza rachunki za prad gaz i wode - zamiast umów??

 

Oprocz komina gazowego postawilismy obok komin na węgiel - na przyszlosc

CZy musze miec jakas specjalna zgode kogos - bo kominiarz mi narysowal to :/

Jak wyszedl na dach rysowal "co widzi".

 

:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowywuje sie do dokumentacji potrzebnej do odbioru..

Czy to prawda ze wystarcza rachunki za prad gaz i wode - zamiast umów??

 

Oprocz komina gazowego postawilismy obok komin na węgiel - na przyszlosc

CZy musze miec jakas specjalna zgode kogos - bo kominiarz mi narysowal to :/

Jak wyszedl na dach rysowal "co widzi".

 

:/

 

Rachunki ?? , umowy ?

 

Zadzwoń do Nadzoru Budowlanego naszego Starostwa , lub odwiedź ich stronę - tam znajdziesz wykaz wszystkich niezbędnych do odbioru budynku dokumentów.

 

http://www.pinb-krakow.pl/pisma/pobierz,Wniosek-o-wydanie-decyzji-pozwolenia-na-uzytkowanie.html

 

- na drugiej stronie tego wniosku masz wypisane wszystkie potrzebne dokumenty które musisz dołaczyć do całości dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachunki ?? , umowy ?

 

Zadzwoń do Nadzoru Budowlanego naszego Starostwa , lub odwiedź ich stronę - tam znajdziesz wykaz wszystkich niezbędnych do odbioru budynku dokumentów.

 

http://www.pinb-krakow.pl/pisma/pobierz,Wniosek-o-wydanie-decyzji-pozwolenia-na-uzytkowanie.html

 

- na drugiej stronie tego wniosku masz wypisane wszystkie potrzebne dokumenty które musisz dołaczyć do całości dokumentacji.

 

 

 

co to jest? i kto to wydaje ??

protokół badań (w tym skuteczności zerowania) instalacji i przyłączy elektrycznych wraz

ze świadectwem kwalifikacyjnym D uprawniającym do zajmowania się eksploatacją

urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru oraz zaświadczenie wydane przez

dostawcę prądu o wykonaniu przyłączy zgodnie z wydanymi warunkami technicznymi,

 

od elektryka mam taki schemat na odwrocie kartki ktora dawalem do enionu ze jest zrobiona instalacja wewnętrzna

 

jak sadzicie ten dodatkowy komin moze byc problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest? i kto to wydaje ??

protokół badań (w tym skuteczności zerowania) instalacji i przyłączy elektrycznych wraz

ze świadectwem kwalifikacyjnym D uprawniającym do zajmowania się eksploatacją

urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru oraz zaświadczenie wydane przez

dostawcę prądu o wykonaniu przyłączy zgodnie z wydanymi warunkami technicznymi,

 

od elektryka mam taki schemat na odwrocie kartki ktora dawalem do enionu ze jest zrobiona instalacja wewnętrzna

 

jak sadzicie ten dodatkowy komin moze byc problem?

 

Mam z tym tez w diably problemow - od wykonawcy dostalem neistety jeden egz tego swiadectwa o poprawnosci instalacji wewnetrznej. Musialem to pozniej zlozyc w enionie, zeby zrobili przylacze docelowe. I teraz enion twierdzi, ze nie wyda mi tego.... Wykonawca juz nieuchwytny oczywiscie i nie wiem co robic....

 

Co do komina - pachnie to troche zmiana istotna, ale zapytaj kierbuda. Moze jesli nie wyszedles ponad wysokosc dotychczasowa budynku to bedzie ok? Bo poza tym , jesli kominiarz odebrak to powinno byc w porzadku.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest? i kto to wydaje ??

protokół badań (w tym skuteczności zerowania) instalacji i przyłączy elektrycznych (...)

 

To jest protokół pomiarow instalacji elektrycznej budynku wraz ze skutecznością zerowania który powinien być wykonany przez elektryka po wykonaniu instalacji elektrycznej w budynku.

Po wykonaniu Twojej instalacji elektryk / bądź firma / nie wykonała Ci takich pomiarów ? :o

 

(...) wraz

ze świadectwem kwalifikacyjnym D uprawniającym do zajmowania się eksploatacją

urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru (...)

 

To są wymagane uprawnienia elektryka który wykona takie pomiary i sporządzi protokoły.

Jak widać potrzebne są kwalifikacje SEP E i D oraz oczywiście pomiary.

Kopię takowych uprawnień / xero / musisz dołączyć do dokumentów.

 

(...)

oraz zaświadczenie wydane przez

dostawcę prądu o wykonaniu przyłączy zgodnie z wydanymi warunkami technicznymi,

 

To jest chyba zrozumiałe ...

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z tym tez w diably problemow - od wykonawcy dostalem neistety jeden egz tego swiadectwa o poprawnosci instalacji wewnetrznej. Musialem to pozniej zlozyc w enionie, zeby zrobili przylacze docelowe. I teraz enion twierdzi, ze nie wyda mi tego.... Wykonawca juz nieuchwytny oczywiscie i nie wiem co robic....

 

Co do komina - pachnie to troche zmiana istotna, ale zapytaj kierbuda. Moze jesli nie wyszedles ponad wysokosc dotychczasowa budynku to bedzie ok? Bo poza tym , jesli kominiarz odebrak to powinno byc w porzadku.

Pzdr

 

Tak to wyglada - jest na takiej samej wysokosci jak projektowany gazowy - połączone ze soba oddzielone wentylacja

 

 

Ok spytam kierbuda

0007..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...