Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Forumowiczów! Jestem na krótko przed rozmową z potencjalnym wylewkarzem - bardzo proszę osoby, które robiły ostatnio wylewki maszynowe (z mixokreta) o podanie aktualnych cen na te usługi, Dziękuję z góry i pozdrawiam!

 

12 , 13 zł za m2 bez materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy już są po montażu dachu(albo tuż przed).

Jeżeli mam 300m2 dachu i dachówka wyniesie mnie około 10tyś PLN. Ile muszę jeszcze dołożyć na jakieś wykończenia (ile mnie wyniosą wszystkie materiały na dach ? )

 

Chodzi mi o orientacyjną cenę. Jak pytałem fachowca to mi powiedział ze jeszcze jakieś 13tyś PLN i coś mi się to za dużo wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy już są po montażu dachu(albo tuż przed).

Jeżeli mam 300m2 dachu i dachówka wyniesie mnie około 10tyś PLN. Ile muszę jeszcze dołożyć na jakieś wykończenia (ile mnie wyniosą wszystkie materiały na dach ? )

 

Chodzi mi o orientacyjną cenę. Jak pytałem fachowca to mi powiedział ze jeszcze jakieś 13tyś PLN i coś mi się to za dużo wydaje :)

 

mnie dachowka wyniesie ok 12000zł a dodatkowe rzeczy mam wycenione w składzie na 7000zł (ale są w tym okna dachowe). Dach mam mnejszy od ciebie (240m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy już są po montażu dachu(albo tuż przed).

Jeżeli mam 300m2 dachu i dachówka wyniesie mnie około 10tyś PLN. Ile muszę jeszcze dołożyć na jakieś wykończenia (ile mnie wyniosą wszystkie materiały na dach ? )

 

Chodzi mi o orientacyjną cenę. Jak pytałem fachowca to mi powiedział ze jeszcze jakieś 13tyś PLN i coś mi się to za dużo wydaje :)

 

Możesz zdradzic co to za dachówka co wychodzi za 300m2 10K? Znajomy akurat szuka jakiejś a taka cena to jakiś hit wogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzic co to za dachówka co wychodzi za 300m2 10K? Znajomy akurat szuka jakiejś a taka cena to jakiś hit wogóle.

 

Trapez-carbo na ul. Zakopiańskiej zaoferował mi dachówkę Robena w cenie 30 PLN/Brutto za 1m2 (inna dachówka za 36PLN/Brutto m2).

 

Czy mam się martwić że coś nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trapez-carbo na ul. Zakopiańskiej zaoferował mi dachówkę Robena w cenie 30 PLN/Brutto za 1m2 (inna dachówka za 36PLN/Brutto m2).

 

Czy mam się martwić że coś nie tak?

 

30zł za m2 dachówki podstawowej to rozumiem, ale faktyczną cenę zrobią Ci dachówki boczne oraz gąsiory i inne dodatki...Moim zdaniem jak sie w 30K zmieścisz to będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych którzy już są po montażu dachu(albo tuż przed).

Jeżeli mam 300m2 dachu i dachówka wyniesie mnie około 10tyś PLN. Ile muszę jeszcze dołożyć na jakieś wykończenia (ile mnie wyniosą wszystkie materiały na dach ? )

 

Chodzi mi o orientacyjną cenę. Jak pytałem fachowca to mi powiedział ze jeszcze jakieś 13tyś PLN i coś mi się to za dużo wydaje :)

 

Za dużo informacji o tym dachu nie udzieliłeś....tzn jaki kształt,jaka ilość okien dachowych itd,itd..Można np zamiast dachówek skrajnych zrobić obróbkę blachą zamiast zastosować dachówki skrajne ,mozna sobie zamówić "wypasione "okna dachowe zamiast powiedzmy standardowych (również ceny okien różnia sie w zależnosci od wymiarów).Jezeli dach ma skomplikowaną konstrukcję to pewnie wzrosnie Ci liczba potrzebnych gąsiorów,pewno trzeba będzie parę koszy ,moze jakiś trójnik do gąsiorów itd,itd..Również f.paroprzepuszczalna moze być różnej jakości (rozbieżność cen od 2 zł do kilkunastu PLN za metr) .Z orynnowaniem podobnie ....

Ktoś tu napisał zebyś sie przygotował na 30 tys ....MYśle ze był blisko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za odpowiedz:).... Niestety na razie nie znam sie w ogóle na dachach wiec nie wiedziałem co mam napisać :) (teraz juz wiem ze gąsior to nie tylko zwierzak :)).

Na szczęście juz mam wycenę takiego dachu z dodatkami :) ... około 25 tys PLN, czyli nie dużo się pomyliliście :).. (Dach dwu spadowy bez okien dachowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:) mam pytanie. mój sąsiad załatwił sobie gdzieś(ale nie chce powiedzieć gdzie) firmę budowlaną do przekrycia dachu swojego nowo-kupionego domu. sprawa wygląda w ten sposób, że dachówka karpiówka układana w łuskę jest bardzo zniszczona, spękana itp. dom stał pusty w stanie surowym zamkniętym przez okres może... 8lat. co więcej dachówka ta ułożona jest na dachu o małym jego pochyleniu, przez co woda spływająca z połaci po prostu wpływała pod dachówkę, zalewając więźbę, pomieszczenia. Przekrycie obejmowałoby zdjęcie dachówki, wymianę części lub całości więźby, położenie folii paroprzepuszczalnej, przekrycie blachą trapezową. Firma ta powiedziała sobie 20 zł za m2 dachu obejmując wymienione przeze mnie czynności oczywiście bez materiału. dach ma powierzchnię ok 200m2. Mi osobiście wydaje się to bardzo podejrzane, bo cena wg mnie jest stanowczo za mała. A jakie jest Wasze zdanie?ile mniej więcej mógłby kosztować m2 przekrycia dachu w rejonie Krakowa, Wieliczki i obrzeży tych miast?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie do budujących...(wiem ze nie jeden raz sie juz wątek pojawił)

 

Poszukuję ekipę do SSO. Obdzwoniłem te znajdujące się na białej liści ale im chyba coś się pomieszało z cenami :)

Za robociznę żądają od 113 tyś do 100 tyś - za 3 miesiące pracy (twierdzą że w tyle są w stanie postawić domek).

 

Co prawda domek nie jest nie malutki (160m2 + garaż + częściowe podpiwniczenie) ale taka cena to trochę przesada :)

 

Napomknę że pojawiły się tez oferty za 45 tyś i za 80 tyś tak więc widzę że da się i taniej :) ... no ale może ktoś z was jeszcze wie o jakiejś taniej, dobrej ekipie (wole mieć wybór wśród tych tańszych)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan_ryba, to że w 3 miesiące zrobią SSO to nie jest sensacja, ale ta cena 100tysięcy i wiecej to tak.

Są bardzo dobre ekipy co by to zrobiły za 50, 60 czy nawet 70 tysięcy.

Weź oddech świerzej wiary:) i poszukaj dalej, napewno sie znajdzie solidna ekipa którą zadowoli kwota mniejsza niż 80 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...