Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja niestety jeszcze nie mieszkam w domu ale często tam przebywam. Okna już przezimowały w domku. Takie okna są bardzo ciężkie - my mamy duże przeszklenia i nie zrobiliśmy sobie okna balkonowego takiego jak w projekcie (h=2,5m) bo nie chcieli nam dać gwarancji na profile (Brugmann daje gwarancje do 2,4) i chyba nie żałujemy bo te 2,4 to potężne skrzydło. A okna z oknoplusa mam w domu którym teraz mieszkam już 10lat i nic im się nie dzieje, dlatego wybralismy te okna. Odnośnie rabarów - w Libertowie jest taka fajna Pani Joasia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania stemple po budowie (gmina Kocmyrzów) w ilości i długości:

 

1 szt. – 5,70 m

36 szt. – 3,50 m

27 szt. – 2,40 m

80 szt. – 2,25 m

20 szt. – 1,50 m

 

Cena do negocjacji. Pozdrawiam

Nie jestem pewna czy udało mi się wysłać wiadomość na priva http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon11.png.

Jestem zainteresowana 3.5 m.

Jeśli to możliwe proszę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jeszcze nie mieszkam w domu ale często tam przebywam. Okna już przezimowały w domku. Takie okna są bardzo ciężkie - my mamy duże przeszklenia i nie zrobiliśmy sobie okna balkonowego takiego jak w projekcie (h=2,5m) bo nie chcieli nam dać gwarancji na profile (Brugmann daje gwarancje do 2,4) i chyba nie żałujemy bo te 2,4 to potężne skrzydło. A okna z oknoplusa mam w domu którym teraz mieszkam już 10lat i nic im się nie dzieje, dlatego wybralismy te okna. Odnośnie rabarów - w Libertowie jest taka fajna Pani Joasia :)

 

My nie mamy takich wielkich okien - balkonowe są na wys. 230, więc będzie OK. A przy otwieraniu drzwi nie ma problemu - w sensie, że np. trzeba dużą siłę żeby otworzyć, bo jest ciężkie ("średnie" dziecko da radę?).

 

A my na okno Oknoplusa większy rabat dostaliśmy w Sidzinie niż w Libertowie o 800 zł.

To my pewnie uderzymy w sobotę do tej Sidziny. Dawno temu tam kupowałaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie mamy takich wielkich okien - balkonowe są na wys. 230, więc będzie OK. A przy otwieraniu drzwi nie ma problemu - w sensie, że np. trzeba dużą siłę żeby otworzyć, bo jest ciężkie ("średnie" dziecko da radę?).

 

 

To my pewnie uderzymy w sobotę do tej Sidziny. Dawno temu tam kupowałaś?

 

Na nowy domek robiłam dopiero wycene ,najpierw pojechałam do Sidziny a potem z ciekawości do Libertowa i Sidzina wygrała dopiero będziemy zamawiać.

Okna Oknoplusa mam tu u rodziców wstawiałam 10 lat temu i się spisały na medal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowy domek robiłam dopiero wycene ,najpierw pojechałam do Sidziny a potem z ciekawości do Libertowa i Sidzina wygrała dopiero będziemy zamawiać.

Okna Oknoplusa mam tu u rodziców wstawiałam 10 lat temu i się spisały na medal .

 

Faktycznie , niby jedna firma , ale przedstawiciele różne marże sobie naliczają - u mnie akurat konkurs wygrały Myślenice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy już po "wycieczce" po OknoPlusach. Potwierdzam, że w każdym cena inna. Najtańsze są właśnie w Sidzinie, później Kraków - Zapolskiej, a na końcu Libertów. W Myślenicach też jest tanio, bo tam właścicielami są Ci Państwo z Sidziny (tak nam mówili). Pani z Sidziny trochę średnio zorientowana, ale wszystko co potrzeba dowiedziałam się na Zapolskiej (tam Pan był najbardziej kompetentny), a resztę w Libertowie od wesołej Pani Joasi ;-) która dała nam nawet listwę z wybranym kolorem okien.

Także decyzja praktycznie zapadła - kupujemy ArtPlus trójszybowe (0,6) z zewn. cheyenee, z wewn. białe.

A tak na marginesie - różnica cenowa na tych oknach pomiędzy Sidziną a Libertowem wynosi 2 tys.!! Montaż najtańszy jest na Zapolskiej, jakby ktoś potrzebował mniejszą ilość okien, to tam będzie się bardziej opłacało. Jeszcze jedno - ceny i rabaty w lipcu się nie zmienią.

 

W każdym razie pozdrawiam i dziękuję za porady, które okazały się bardzo "cenne" ;-)

Edytowane przez jowitajb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak przyjdzie co do czego to Joasia na urok osobisty mojego męża dała nam największy rabat (a później powiedziała że tym miłym daje zawsze więcej :) ) my zawsze jeździmy w dwójkę na zakupy: jak są faceci to ja targuję (jestem budowlancem więc czesto gęsto ich załatwiam branżowym pytaniem) a na kobity działa spojrzenie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Enion mi takie przyłącze projektowała gazownia. Wiele nie przyspieszysz.

 

 

w gazowniki i w enionie przyśpieszysz - jak masz papiery to gaz 3 msc , jak nie to 6 msc

 

jak masz papiery w enionie to 9 lub 12 msc

a jak nie to nawet 24

 

polecam mojego projektanta 501 019 869

 

Nie polecam firmy Pro eko bud - bardzo duzo błędów i sam musialem wszystko zalatwiac uzgodnienia w wodociagach , gazowni zudpie etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na etapie wyboru kominów. Zdecydowałam się na systemowy. Schiedel odpada ze względu na cenę ( na dwóch kominach z kilkoma went. ok. 1,5 tys. różnicy! ). Biorę pod uwagę ZAPEL albo Leier (tylko te są oferowane w pobliskich składach;)). Dodam że Zapel troszkę droższy od Leiera (ok 300zł). Zdradźcie co Wy wybraliście i dlaczego. Przeczytałam już chyba wszystkie wątki o kominach i mam mega mętlik w głowie:/. Chciałabym jutro już kupić i mieć to z głowy ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...