Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zrób sobie wycenę obu - zobaczysz, czy różnica w cenie jest proporcjonalna do wyglądu. U różnica wyniosła ok 2000zł więc wzięliśmy ceramiczną, bo bardziej nam się podobała.

 

Dzięki za podpowiedź. Ale koszty to część problemu. A jak ta czy inna dachówka sprawuje się na dachu? Jakieś opinie od użytkowników?

I jeszcze jeden temat:

czy mieliście jakieś problemy z przyłączem gazu? U mnie gazownia coś kręci i mnoży problemy. Zaczynam podejrzewać, że rurociąg gazowy nie leży tam gdzie jest zinwentaryzowany wg mapy. Przyjeżdżaja ciągle coś mierzą i odjeżdżają. A przyłacza jak nie ma tak nie ma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy zmiana pustaka z 44 p+w na 38 p+w to wg Was zmiana istotna?

 

wg internetu

 

"rodzaju materiału, z którego stawiamy dom (jeśli nie powodują zmiany wielkości domu);"

 

jesli dalem 38 p+w plus styrropian 8

 

a mialo byc 44 p+w bez styropianu :/

Edytowane przez redpradnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zmiana pustaka z 44 p+w na 38 p+w to wg Was zmiana istotna?

 

wg internetu

 

"rodzaju materiału, z którego stawiamy dom (jeśli nie powodują zmiany wielkości domu);"

 

jesli dalem 38 p+w plus styrropian 8

 

a mialo byc 44 p+w bez styropianu :/

 

 

Troszke pewnie zmieniła sie wielkość powierzchni :)

Zmiana następuje w "późniejszym" etapie, omija Cię ewentualne ocieplanie.

Ja osobiście mam na ściany Porotherm 44 Si i nie ocieplam.

jak to sie przełozy na komfort mieszkania, to wyjdzie w praniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą GK

Budują dom w Kościelnikach i staję przed problemem starym jak świat (i na pewno gdzieś na wątkach już poruszanym):

jaka dachówka na dach? ceramiczna czy cementowa?:bash:

a co w was na dachach?

pozdr

 

 

Tutaj troszkę znajdziesz do poczytania :

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?67295-Poka%C5%BCcie-swoje-dachy!!!!!!!!/page6

 

Miłej lektury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie praktycznie:)

budynek ma większą objętość

44 cm w projekcie

38 cm + 8 cm = 46 po zmianie

 

Napiszę Ci tak. Mój kierbud powiedział, że jeżeli osie ścian nie są poprzesuwane, to nie ma znaczenia szerokość materiału, z którego te ściany budujesz o ile nie spowoduje to przysunięcia się do granicy działki bliżej niż jest to dozwolone. Bazując na tym ja zdecydowałem się na 15 cm ocieplenia zamiast 12 cm, czyli w praktyce mam o 6 cm szerszy i dłuższy dom niż w projekcie, ale jakoś się tym nie przejmuję.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony koledzy - nawet jak odwiedzi Was kontrola z PINB podczas odbioru budynku to myślicie że będą mierzyć z dokładnością do centymetra ?? - na długości 17 czy 20m odchyłka nawet i 5 cm jest niezauważalna - to tak na marginesie - z realnego punktu widzenia :D

Nie popadajmy w przesadę z powodu kilku centymetrów.

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony koledzy - nawet jak odwiedzi Was kontrola z PINB podczas odbioru budynku to myślicie że będą mierzyć z dokładnością do centymetra ?? - na długości 17 czy 20m odchyłka nawet i 5 cm jest niezauważalna - to tak na marginesie - z realnego punktu widzenia :D

Nie popadajmy w przesadę z powodu kilku centymetrów.

 

ja się Pinbem nie przejmuje -bardziej mi chodzi o to czy przyznawac się i nanosic zmiany na projekt co za tym idzie swiadectwo energetyczne wylicza wg tego jak jest czy zostwic jak w projekcie..

 

 

a tak apropo ostatnio slyszalem od kolegi ktory zaczyna się budowac że kilku kierownikow budowy z ktorymi rozmawial twierdzilo ze pinb teraz robi kontrole budynkow z nowym sprzetem - aparaty termowizyjne kupili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i proszę o zdanie na tematy :

 

czy 63,000 za robociznę to cena ok. za stan surowy otwarty - dom 200 m z garażem dwustanowiskowym i dość skomplikowany dach o pow. ok. 300 m (http://www.dobredomy.pl/projekt/elektra)

czy ktoś zna ekipę, słyszał lub budował z Panem Józefem Domagałą ? - mnie wydaje się ok, ale może coś więcej na ten temat ?

 

dziękuję i pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Nie wiem czy na pewno w dobrym wątku, jeśli nie wybaczcie. Napiszcie mi proszę orientacyjne koszty m2 położenia glazury i terakoty (flizy) w łazience w Krakowie. Łazienka 4,07m2 - podłoga, ściany ok 12m2, płytki na obudowie wanny i trzy półki. Obudowę wanny i półki zrobię sam. Chodzi mi wyłącznie o flizowanie. Z jakimi kosztami mam się liczyć jeśli chodzi o robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i proszę o zdanie na tematy :

 

czy 63,000 za robociznę to cena ok. za stan surowy otwarty - dom 200 m z garażem dwustanowiskowym i dość skomplikowany dach o pow. ok. 300 m (http://www.dobredomy.pl/projekt/elektra)

czy ktoś zna ekipę, słyszał lub budował z Panem Józefem Domagałą ? - mnie wydaje się ok, ale może coś więcej na ten temat ?

 

dziękuję i pozdrawiam ciepło

 

nie znam tych ludzi, ale cena wydaje się byc całkiem całkiem.. Tylko spisz umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się Pinbem nie przejmuje -bardziej mi chodzi o to czy przyznawac się i nanosic zmiany na projekt co za tym idzie swiadectwo energetyczne wylicza wg tego jak jest czy zostwic jak w projekcie..

 

No to jak już uważasz - wg mnie szkoda zachodu i całej tej papierologii oraz użerania się z urzędasami - dla tych kilku centymetrów ...

 

Buduję drewutnię - wiesz doskonale :D - samo zgłoszenie budowy budynku w PiNB u nas w starostwie - oprócz złożenia kompletu dokumentów ciągali mnie jeszcze tam dwa razy celem złożenia wyjaśnień - normalna paranoja ...

 

a tak apropo ostatnio slyszalem od kolegi ktory zaczyna się budowac że kilku kierownikow budowy z ktorymi rozmawial twierdzilo ze pinb teraz robi kontrole budynkow z nowym sprzetem - aparaty termowizyjne kupili

 

Ciekawe po co inspektorom kamera termowizyjna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i proszę o zdanie na tematy :

 

czy 63,000 za robociznę to cena ok. za stan surowy otwarty - dom 200 m z garażem dwustanowiskowym i dość skomplikowany dach o pow. ok. 300 m (http://www.dobredomy.pl/projekt/elektra)

czy ktoś zna ekipę, słyszał lub budował z Panem Józefem Domagałą ? - mnie wydaje się ok, ale może coś więcej na ten temat ?

 

dziękuję i pozdrawiam ciepło

 

sorry co jest skomplikowanego w twoim dachu?

 

cena powiedzmy ok

ja za swój rok temu zaplacilem 52 tys

 

dla porownania :

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-cytrynkach/m44d83ac1c975b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już uważasz - wg mnie szkoda zachodu i całej tej papierologii oraz użerania się z urzędasami - dla tych kilku centymetrów ...

 

Cm bym sie nie przejmowal chodzi o zmiane technologi 38 pustak i 8 styropian w stosunku do 44 tylko pustak

 

Buduję drewutnię - wiesz doskonale :D - samo zgłoszenie budowy budynku w PiNB u nas w starostwie - oprócz złożenia kompletu dokumentów ciągali mnie jeszcze tam dwa razy celem złożenia wyjaśnień - normalna paranoja ...

 

dlatego zastanawiam sie nad sensem zgłaszania:) - ale jak to mowia nie wiadomo kto będzie twoim sąsiadem ..

 

 

 

Ciekawe po co inspektorom kamera termowizyjna ;)

 

Nie wiem - takie info otrzymalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...