Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mysle nad czyms takim

(...)

wg internetu mam to na zgłoszenie zgłosić... pewnie beda chcieli jakis projekt ehhhhhhh znow kasa:/

 

Dokładnie - tylko obiekty małej architektury ogrodowej nie podlegaja zgłoszeniom budowy - wszystkie inne natomiast takie jak altany , wiaty , budynki gospodarcze czy drewutnie - wymagaja złożenia w Nadzorze Budowlanym odpowiedniego zgłoszenia budowy budynku nie wymagającego PnB.

Oprócz zgłoszenia trzeba również dołączyć komplet innych dokumentów wymaganych do zgłoszenia - ale nie bój nic - znam już temat doskonale :D - służę pomocą jak będziesz składał wniosek do Nadzoru :D

 

PS. Generalnie powinieneś wszystko załatwić bez wydania złotówki - projekt altany , czy budynku gospodarczego nie jest wymagany .

Edytowane przez pablitoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - tylko obiekty małej architektury ogrodowej nie podlegaja zgłoszeniom budowy - wszystkie inne natomiast takie jak altany , wiaty , budynki gospodarcze czy drewutnie - wymagaja złożenia w Nadzorze Budowlanym odpowiedniego zgłoszenia budowy budynku nie wymagającego PnB.

Oprócz zgłoszenia trzeba również dołączyć komplet innych dokumentów wymaganych do zgłoszenia - ale nie bój nic - znam już temat doskonale :D - służę pomocą jak będziesz składał wniosek do Nadzoru :D

 

PS. Generalnie powinieneś wszystko załatwić bez wydania złotówki - projekt altany , czy budynku gospodarczego nie jest wymagany .

 

u nas tzn w Krakowie zgłoszenia dokonywałem w architekturze nie w pinbie:/

musze tam podjechac ehhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoszenia budowy budynku nie wymagającego PnB dokonujesz w Nadzorze Budowlanym - no w sumie u nas w Powiecie to trudno stwierdzić :D - jest to ten sam budynek - tylko inne piętro na al Słowackiego :D - tzn - dokładnie odbywa się to w sposób następujący - zgłoszenie składa się na dziennik podawczy - ale przed złożeniem udajesz sie bodajże na IV pietro do Nadzoru celem sprawdzenia kompletu i poprawności wszystkich dokumentów - urzędnik tam pracujący wszystko Ci sprawdza i jak jest o'kay idziesz na dół na dziennik podawczy i nadajesz pisma odbierając potwierdzenie dokonania zgłoszenia.

Oczywiście potem te dokumenty wędrują do wydziału architektury i są opiniowane i sprawdzane / mnie 2 razy tam wołali celem wyjaśnień i uzupełnień :( / - jak jest wszystko dobrze wówczas nie kontaktują się z Toba i po miesiącu możesz budować legalnie.

Ewentualnie możesz po tym miesiącu sie tam udać i odebrać zezwolenie na piśmie - ale kostet to około 2 dych i nie jest wymagane - najważniejsze jest potwierdzenie dokonania zgłoszenia z datą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Nie wiem czy na pewno w dobrym wątku, jeśli nie wybaczcie. Napiszcie mi proszę orientacyjne koszty m2 położenia glazury i terakoty (flizy) w łazience w Krakowie. Łazienka 4,07m2 - podłoga, ściany ok 12m2, płytki na obudowie wanny i trzy półki. Obudowę wanny i półki zrobię sam. Chodzi mi wyłącznie o flizowanie. Z jakimi kosztami mam się liczyć jeśli chodzi o robociznę.

 

Witaj

 

Nasz fachowiec powiedział 35 za m2 układania płytek

 

pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jesteście w stanie poratować mnie szybko namiarami na jakąś dobrą firmę od prac ziemnych w szerokim zakresie - chodzi o wyrównanie działki (nawiezienie ziemi) zrobienie odwodnienia, podjazdu i ogrodzenia - nasz wykonawca zniknął, a przeprowadzka tuż, tuż....Na białej liście nie znalazłam takiej firmy.....

Chodzi o gminę Zielonki, o ile to ma znaczenie..

 

Jakby ktoś miał namiary byłabym wdzięczna.:-)

pozdrawiam

Katarzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...