Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Minęło 6 msc od kiedy ocieplali nam dom i pojawiły się we wszystkich oknach pęknięcia ocieplenia na górnych rogach okien

 

Nie ma pucu jest przygotowane pod puc tzn siatka zatopiona i grunt

 

Czego to moze byc wina? czy jak poloze puc sylikatowo sylikonowy to te pekniecia na nim rowniez sie moga pojawiac?

 

jak sadzicie?

 

Foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Foto?

 

wygląda to tak jak na zdjęciu

 

http://www.muratordom.pl/s/photos/thumbnails/9a/90/f9/9a90f94481bcb609_620x0_romiar-niestandardowy.jpg

 

opisane jako błędy w konstrukcji dachu

 

tyle że u mnie nie widać było tych pęknięć przed ociepleniem - może dlatego że nadproża miałem "ocieplone" 5 cm styropianu

 

wygladalo to tak jak na 1 zdjęciu

 

pęka tak jak na załączonym ( czyjeś zdjęcie dorysowałem czerwone kreski)

1.JPG

bez tytułu.JPG

9a90f94481bcb609_62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie, ile płaciliście za wykonanie przyłączy elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej i CO z materiałem?

 

sorry kolejne pytanie z cyklu: ile placiliscie za swoj samochod nie pytajac jaki rocznik , model i marka...

 

U mnie od skrzynki do domu 15 metrów u innej osoby moze byc 3 metry a moze byc 30

 

tak samo z woda kanalizacja i innymi mediami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadający wielkości styropianu

 

Na oko wydaje sie, ze wystarczajacy. Jesli nie ma rys od srodka na tynku lub pustakach (nie wiem czy masz juz otynkowane) to mimo wszystko proponuje przynajmniej w 1 miejscu wyciac fragment ocieplenia i zobaczyc co tak naprawde peka.

I jesli sciana jest ok to potem zatrzec pekniecia jakims klejem i odczekac kilka miesiecy czy pojawia sie znowu. Jesli nie - klasc akryl, jesli tak - zagadka od nowa, bo na pewno pekniecia przejda na tynk.

No ale to moje amatorskie zdanie - moze jeszcze dasz rade dorwac jakiegos kierbuda/inspektora z okresu budowy, zeby to skonsultowac...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko wydaje sie, ze wystarczajacy. Jesli nie ma rys od srodka na tynku lub pustakach (nie wiem czy masz juz otynkowane) to mimo wszystko proponuje przynajmniej w 1 miejscu wyciac fragment ocieplenia i zobaczyc co tak naprawde peka.

I jesli sciana jest ok to potem zatrzec pekniecia jakims klejem i odczekac kilka miesiecy czy pojawia sie znowu. Jesli nie - klasc akryl, jesli tak - zagadka od nowa, bo na pewno pekniecia przejda na tynk.

No ale to moje amatorskie zdanie - moze jeszcze dasz rade dorwac jakiegos kierbuda/inspektora z okresu budowy, zeby to skonsultowac...

Pzdr

 

Na tynkach wewnętrznych nic nie ma

 

Zastnaawiające jest to że pod styropianem jest kolejny ( ocieplenie nadproży) - tak na chłopski rozum jeśli by pękałyściany to nie przenosił by tego styropian ocieplający nadproża poprzez kolejny styropian ociep[lający dom docelowo naklej z siatką:/

 

wg mnie to źle zrobione ocieplenie - narożniki docięte i nie zasiatkowane

 

zrobie jak mowisz jedno okno poświęce i spróbuje zobaczyc co pod spodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje porady.

Właśnie przygotowuję działkę do budowy. Dawniej na działce był sad, wiec na początek postanowiłem wierzchnią warstwę zciągnąć. Powstałą gigantyczna góra (z 11 ar działki) mieszaniny trawy, korzeni, pieńków i ziemi. Co z tym zrobić ?

 

Wywieźć gdzieś (będzie tego z 15 samochodów) a potem zakupić i nawieść humus czy może próbować odzyskać tą ziemie (rozplantować i pousuwać trawę i korzenie - ogromna robota ręczna ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuje porady.

Właśnie przygotowuję działkę do budowy. Dawniej na działce był sad, wiec na początek postanowiłem wierzchnią warstwę zciągnąć. Powstałą gigantyczna góra (z 11 ar działki) mieszaniny trawy, korzeni, pieńków i ziemi. Co z tym zrobić ?

 

Wywieźć gdzieś (będzie tego z 15 samochodów) a potem zakupić i nawieść humus czy może próbować odzyskać tą ziemie (rozplantować i pousuwać trawę i korzenie - ogromna robota ręczna ?)

 

Jesli jesto to czarna ziemia a nie glina to nie warto wywozić - czyt. dodatkowe koszty wywozu a taka ziemia jest droga w zakupie.

 

Proponuje CI co pewien czas koparką przekopać tą górę ziemi i zostawić sobie do wyrównywania terenu jesli bedziesz mial taka potrzebe

 

Wówczas po rozsypaniu ziemi bardzo prosto będzie wyciągnąć nieczystości czyt. korzenie a drobne zgniją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was udostępniał / pobierał prąd sąsiadowi/od sąsiada?

 

Za 2 tygodnie sąsiad zaczyna budowę i spytał mnie czy mu udostępnie prąd na cele budowy zgodziłem sie tylko nei wiem jak to policzyc ile moze go pobierać:/

Nie chce mu powiedziec za duzo - nie chce na tym nic zarabiac.

Jak sadzicie 100 zl msc przy budowie SSO to duzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was udostępniał / pobierał prąd sąsiadowi/od sąsiada?

 

Za 2 tygodnie sąsiad zaczyna budowę i spytał mnie czy mu udostępnie prąd na cele budowy zgodziłem sie tylko nei wiem jak to policzyc ile moze go pobierać:/

Nie chce mu powiedziec za duzo - nie chce na tym nic zarabiac.

Jak sadzicie 100 zl msc przy budowie SSO to duzo?

 

Tez chciałem tak zrobic ale ekipa budowlana mi odradziła. Urządzenia dość czesto podobno wybijaja stopki i jest z tym problem. W rezultacie postaralem sie o pozwolenie na wykonanie przyłącza budowlanego do sasiada i problem bede mial z glowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez chciałem tak zrobic ale ekipa budowlana mi odradziła. Urządzenia dość czesto podobno wybijaja stopki i jest z tym problem. W rezultacie postaralem sie o pozwolenie na wykonanie przyłącza budowlanego do sasiada i problem bede mial z glowy :)

 

Z glowy ma sie tez 1k+ PLN

Niestety sytuacja z enionem jest nie do przebicia. A na prad docelowy czekalem 16 miesiecy chociaz kabel lezy 50cm od granicy mojej dzialki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry kolejne pytanie z cyklu: ile placiliscie za swoj samochod nie pytajac jaki rocznik , model i marka...

 

U mnie od skrzynki do domu 15 metrów u innej osoby moze byc 3 metry a moze byc 30

 

tak samo z woda kanalizacja i innymi mediami

 

 

Proszę czytać ze zrozumieniem. Pytanie brzmiało: ile płaciliście a nie ile ja zapłacę...

Jednym słowem bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was udostępniał / pobierał prąd sąsiadowi/od sąsiada?

 

Za 2 tygodnie sąsiad zaczyna budowę i spytał mnie czy mu udostępnie prąd na cele budowy zgodziłem sie tylko nei wiem jak to policzyc ile moze go pobierać:/

Nie chce mu powiedziec za duzo - nie chce na tym nic zarabiac.

Jak sadzicie 100 zl msc przy budowie SSO to duzo?

 

Możesz udostępnić - tylko z tym udostępnianiem potem to różnie bywa - nawet najlepsze relacje międzysąsiedzkie zabijały kwestie takich rozliczeń ...

 

Wg mnie tylko i wyłącznie dodatkowy sublicznik energii elektrycznej dla sąsiada - wówczas nie będziesz miał problemów z rozliczeniami - ile licznik wskaże - tyle sąsiad płaci .

I wg mnie to sąsiad powinien zainwestować w taki licznik - wyjścia ma dwa - stary licznik energii po wzorcowaniu - koszt - kilkadziesiąt złotych np taki :

http://allegro.pl/item1124650458_licznik_pradu_energii_3_fazy_wzorcowany_3760.html

lub nowszy , nowocześniejszy np taki http://allegro.pl/item1142067955_3_fazowy_licznik_zuzycia_energii_lcd_pradu_nowy.html - za stopięćdziesiąt pln .

 

Jest tego na alledrogo mnóstwo - do wyboru do koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...