Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,mam do sprzedania 200szt. stempli dł.2.80,kantówki 150szt. dł.3-5m,pustaki szalunkowe techbud 100szt i deski 32 ale jeszcze nie oczyszczone.Odbiór Bronowice Wielkie.

 

Witam,

 

Ja za jakiś czas będę potrzebował stęple i kantówki ... ale dopiero w polowie sierpnia.

Bardzo Ci się spieszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Minęło 6 msc od kiedy ocieplali nam dom i pojawiły się we wszystkich oknach pęknięcia ocieplenia na górnych rogach okien

 

Nie ma pucu jest przygotowane pod puc tzn siatka zatopiona i grunt

 

Czego to moze byc wina? czy jak poloze puc sylikatowo sylikonowy to te pekniecia na nim rowniez sie moga pojawiac?

 

jak sadzicie?

 

Witam, to mój pierwszy post, ale czytam od dawna...

Troszkę z opóźnieniem, ale odpiszę.

Najpewniej (bo na 100% nikt nie zaopiniuje bez oglądania) jest to wina źle zrobionego ocieplenia. Styropian klei się wokół okien tak, aby żadne łączenia nie wypadały w rogach okien (innymi słowy trzeba docinać styropian w tzw. elki - na kształt litery "L"). Wiele, bardzo wiele udawanych fachowców nie ma o tym pojęcia i robią źle. Przy niezachowaniu tej reguły, dokładnie tak się właśnie dzieje.

Jeśli moja teza by się miała potwierdzić, to "fachowcy" powinni na własny koszt wszystko zerwać i zrobić od nowa.

A tynku na tym zdecydowanie nie kładź, pęknie na pewno.

Edytowane przez Vivia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

wczoraj podpisalem akt notarialny i dzialeczka w Pietrzejowicach juz jest nasza ;]

Sa jakies godne polecenia firmy ktore zalatwia mi wszystkie pozwolenia, projekty przylaczy itp?

Jaki jest koszt wszystkich pozwolen zanim bede mogl rozpoczac budowe ?

 

Jestem kompletnie zielony (jeszcze) wec prosze o wyrozumialosc.

 

A moze warto samemu sie zajac lataniem po urzedach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

wczoraj podpisalem akt notarialny i dzialeczka w Pietrzejowicach juz jest nasza ;]

Sa jakies godne polecenia firmy ktore zalatwia mi wszystkie pozwolenia, projekty przylaczy itp?

Jaki jest koszt wszystkich pozwolen zanim bede mogl rozpoczac budowe ?

 

Jestem kompletnie zielony (jeszcze) wec prosze o wyrozumialosc.

 

A moze warto samemu sie zajac lataniem po urzedach ?

 

Pozwolenie na budowe: architekt powinien wszystko zalatwic.

Potrzebujesz troche papierków. Czesc mozesz zalatwic sam ale reszte radze zeby zalatwili Ci projektanci poszczegolnych przyłączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałe poruszyć temat pozwolenia na budowe. Każdy z was sie o nie staral (lub bedzie staral) i każdy na pewno klnie na terminy ich wydawania.

 

Poniżej umieszczam informacje na temat terminu wydawania pozwolen - Główny urząd nadzoru budowlanego. http://www.gunb.gov.pl/info/procedurybud/pozwolenie1_4.html

 

1. Dzwoniłem do nich i potwierdzili ze pozwolenie powinno być wydane w takim terminie. Można złożyć zażalenie na opieszałość urzędu (do wojewody) i jeżeli poniosło się koszty można starać się o odszkodowanie (proces cywilny).

2. Jezeli musieliscie wniesc jakies poprawki do projektu to i tak nie wplywa to na przedluzenie terminu (a architekuta twierdzi ze wplywa)

3. Kare 500 PLN za opoznienie dostaja automatycznie bo wysylaja kopie to urzedu nadzorczego ... no ale widac i tak ich to nie rusza

 

Termin wydania decyzji i termin jej ważności

Jeżeli inwestor spełni określone wymagania, organ administracji architektoniczno - budowlanej wydaje decyzję o pozwoleniu na budowę nie później niż w ciągu miesiąca, a w przypadku sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku (art. 35 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego - Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.).

 

W przypadku gdy właściwy organ nie wyda decyzji w sprawie pozwolenia na budowę w terminie 65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie takiej decyzji, organ wyższego stopnia wymierza temu organowi, w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie, karę w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki (art. 35 ust. 6 ustawy - Prawo budowlane). Nie dotyczy to pozwolenia na budowę wydawanego dla przedsięwzięcia podlegającego ocenie oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko albo ocenie oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000 (art. 35 ust. 6a ustawy - Prawo budowlane).

 

Decyzja o pozwoleniu na budowę ważna jest 3 lata - wygasa, jeżeli budowa nie została rozpoczęta przed upływem 3 lat od dnia, w którym decyzja ta stała się ostateczna lub budowa została przerwana na czas dłuższy niż 3 lata (art. 37 ust. 1 ustawy - Prawo budowlane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a z tym prądem od sąsiada na budowę czy to przypadkiem nie jest niezgodne z prawem i co nieco ryzykowne? Elektrownie ponoć się zabezpieczają i nie można udostępniać prądu z normalnej taryfy na budowę na sąsiednich działkach. Jest szansa że coś takiego wypłynie? Kary są podobno kosmiczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was udostępniał / pobierał prąd sąsiadowi/od sąsiada?

 

Za 2 tygodnie sąsiad zaczyna budowę i spytał mnie czy mu udostępnie prąd na cele budowy zgodziłem sie tylko nei wiem jak to policzyc ile moze go pobierać:/

Nie chce mu powiedziec za duzo - nie chce na tym nic zarabiac.

Jak sadzicie 100 zl msc przy budowie SSO to duzo?

 

My korzystamy z prądu od sąsiada, mamy u niego założony podlicznik . Na cały SSO zużyliśmy 90kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W tym miejscu na FM jestem raczej nowy.Zaczynamy budowę na początku września. Jednak wcześniej muszę zrobić drogę dojazdową (ok 50 m) i dla tego proszę o pomoc bardziej doświadczonych w budowaniu czy czasem nie wiedzą skąd po rozsądnej cenie kupić kamień, gruz lub szlakę hutniczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie poszukiwania drewna do kominka - wybudowałem właśnie drewutnię i trzeba by ja napełnić materią drewnianą.

W moich okolicach / Kraków Północ / dotychczas nie znalazłem oferty na drewno kominkowe / porąbane w ćwiartki razem z przywozem / poniżej 200 zł - po prostu szok - nie kupowałem drewna od dwóch lat i całkowicie nie znam cen tego surowca :(

Może ktoś ma namiary na sprzedawcę drewna kominkowego w bardziej atrakcyjnych cenach :D

 

Drewno oczywiście liściaste - buk , dąb , grab ...

 

Z góry dziękuję za namiary i już czekam z telefonem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: saska

kominy schiedla

 

schiedla kupowaliśmy u nich - zgłaszając, że jesteśmy z allegro. dostaliśmy fajne ceny, a co najważniejsze - w dwa dni kominy były na budowie!!!! inni dystrybutorzy kazali czekać 10 dni do 2 tygodni. Dowieźli nam dwa kominy (kawałki :) ), których nie mogliśmy rozłączyć, jeden lekko skrzywiony i bez żadnych problemów wymienili na dobre. Przynajmniej na tym etapie obyło się bez niespodzianek

 

http://allegro.pl/item1155351542_zestaw_kominowy_schiedel_rondo_plus_20_8mb_krakow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...