Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam, jestem na początku drogi ... oby nie przez mękę :)) Mam działke budowlana i chciałabym ja uzbroic przed budowa, która planuje na jesien 2011r (mam nadzieje , ze uda sie załatwic media w rok:) -media po drugiej stonie działki za droga szutrowa . Wiem , ze musze wynstapic o warunki techniczne przyłaczy wod-kan, gaz , prad do dostawców. Jako, ze jestem początkująca mam pytanie do tych co juz maja to za soba - JAK WYPEŁNIC WNIOSEK DO ENION-u

1. moc przyłaceniowa ??? dla domu 120 m, ogrzewanie gaz, kuchnia gaz , bez zadnych urzadzen typu spawarki, silniki - czy ok 14 kw

2. roczne przewidywane zapotrzebowanie energii - ????

czy uzbrajajac tylko działke moge wystapic juz o stały odbiór czy musze starac sie o prad budowlany - tego raczej chce uniknąc ze wzgledu na cene!!!???

i co potem po uzyskaniu tych warunków technicznych???

pozdrawiam wytrwałych budowniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem na początku drogi ... oby nie przez mękę :)) Mam działke budowlana i chciałabym ja uzbroic przed budowa, która planuje na jesien 2011r (mam nadzieje , ze uda sie załatwic media w rok:) -media po drugiej stonie działki za droga szutrowa . Wiem , ze musze wynstapic o warunki techniczne przyłaczy wod-kan, gaz , prad do dostawców. Jako, ze jestem początkująca mam pytanie do tych co juz maja to za soba - JAK WYPEŁNIC WNIOSEK DO ENION-u

1. moc przyłaceniowa ??? dla domu 120 m, ogrzewanie gaz, kuchnia gaz , bez zadnych urzadzen typu spawarki, silniki - czy ok 14 kw

2. roczne przewidywane zapotrzebowanie energii - ????

czy uzbrajajac tylko działke moge wystapic juz o stały odbiór czy musze starac sie o prad budowlany - tego raczej chce uniknąc ze wzgledu na cene!!!???

i co potem po uzyskaniu tych warunków technicznych???

pozdrawiam wytrwałych budowniczych

 

No wiec tak.

1. 14kW Ci starczy spokojnie. A zapotrzebowaniem na moc sie nie przejmuj. Tego nie wymagaja.

2. Stały odbiór jest wtedy gdy już masz dom. Inaczej Ci nie podepną wiec najprawdopodobniej będziesz musiał starać się o prąd budowlany (lub od sąsiada). Ja dzisiaj podpisałem z Enionem umowe (koszmar - 1,5h) i zapłaciłem za przyłacz 121 PLN. (Oczywiście płacisz też elektrykowi za połozenie kabla, skrzynke itp - u mnie to około 1700 PLN). Uważaj co Ci napiszą w warunkach .. u mnie za każdym razem bzdury pisza (nie wiedzą ze sami zrobili instalacje i chca abym sie ze slupa podpinal).

3. Projekt przyłącza gazowego zrobi Ci gazownia dopiero wtedy gdy będziesz miał pozwolenie na budowe (prawomocne) - tak mi powiedzieli ale o warunki mozesz starać sie wczensiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Projekt przyłącza gazowego zrobi Ci gazownia dopiero wtedy gdy będziesz miał pozwolenie na budowe (prawomocne) - tak mi powiedzieli ale o warunki mozesz starać sie wczensiej

 

Nawet musisz wczesniej, bo z tegoco pamietam bez warunkow przylaczy uwzglednionych w projekcie (zazwyczaj woda, gaz, prad, kan) nie dostaniesz pozwolenia na budowe

Powodzenia/Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet musisz wczesniej, bo z tegoco pamietam bez warunkow przylaczy uwzglednionych w projekcie (zazwyczaj woda, gaz, prad, kan) nie dostaniesz pozwolenia na budowe

Powodzenia/Pzdr

 

Oczywiscie qqlio ma racje. Bez tych papierkow nie dostaniesz pozowolenia (oczywiscie musisz tez miec papierki stwierdzajace dostep do drog publicznych :) . Niektore papierki maja swoj okres waznosci (elektryka 2 lata, gaz chyba 6 miesiecy)

 

pozdrawiam i milego zalatwianai papierologi (ja juz 3 dzien podpisuje umowe z enionen ma prad ... koszmar :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię porządki przed wylewkami i odsprzedam:

Przedłużacz siłowy - kabel OW 4x2.5 (linka w izolacji gumowej) zakończony wtyczką i gniazdem 16A długość 100m

Aluminiowa listwa startowa do styropianu 15cm - około 70mb

 

Ile będzie za listwę startową? Proszę o wiadomośc na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie qqlio ma racje. Bez tych papierkow nie dostaniesz pozowolenia (oczywiscie musisz tez miec papierki stwierdzajace dostep do drog publicznych :) . Niektore papierki maja swoj okres waznosci (elektryka 2 lata, gaz chyba 6 miesiecy)

 

pozdrawiam i milego zalatwianai papierologi (ja juz 3 dzien podpisuje umowe z enionen ma prad ... koszmar :))

 

Ech,a moje przygody z enionem... "Wolny" rynek psia...

Historia na dluga opowiesc i niekoniecznie na trzezwo...

Ale po enionie juz z gorki :-)

 

PS. Czy taki "mily", starszy Pan na Niwy nadal pokazuje wstretnym petentom, gdzie ich miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

To nasza pierwsza aktywność.

Czekamy właśnie na pozwolenie na budowę i jesteśmy na etapie poszukiwania ekipy wykonawczej do budowy domu jednorodzinnego w Michałowicach pod Krakowem.

Czy ktoś może nam pomóc w temacie przygotowania się do rozmów z potencjalnymi wykonawcami ?

Bedziemy wdzięczni za każdą pomoc ...

Pozdrawiamy

Kasia&Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

ja też startuje i zaczynam swoją aktywność tutaj. Buduje 30 km od Krakowa, więc chyba ta grupa będzie najlepsza.

Czekam na pozwolenie i liczę, kalkuluję; więc też czekam na pomoc bardziej doświadczonych.

PS: służę również informacją - jako urzędnik mam doświadczenie w przejściach z urzędami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

ja też startuje i zaczynam swoją aktywność tutaj. Buduje 30 km od Krakowa, więc chyba ta grupa będzie najlepsza.

Czekam na pozwolenie i liczę, kalkuluję; więc też czekam na pomoc bardziej doświadczonych.

PS: służę również informacją - jako urzędnik mam doświadczenie w przejściach z urzędami ;-)

 

Witaj

 

No proszę - cenny forumowicz :D - a o jakie urzędy chodzi jeśli można wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawodowo zajmuje się różnej maści dotacjami unijnymi - w tym chętnie pomogę. Ze względu na charakter pracy (powiat, a wcześniej gmina) mam też trochę wiedzy jeżeli chodzi o pytania związane z "załatwianiem" różnych urzędowych spraw, pozwoleń, zgód i ustaleń. Jeżeli mogę - poproszę o namiary na priv'a albo na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...