Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie. Czy ktoś z Was tynkował elewację tynkiem Ceresit Texas 2, Texas 3, Colorado 2, Colorado 3, Africa 3 albo Africa 4, w Krakowie lub okolicach? Jestem bardzo ciekawa jak to wychodzi w rzeczywistości, bo na małym próbniczku to niewiele widać... Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

 

Halo halo! Czy ktoś z krakowskich i podkrakowskich Forumowiczów ma domek wykończony w/w tynkiem? Też poszukuję. Za tydzień wchodzi ekipa od elewacji a ja wciąż nie jestem zdecydowana na kolor. Na próbnikach te wyglądają fajnie ale to co na próbniku to inna bajka... Będę bardzo wdzięczna za fotki! Z góry wielkie dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Ja w prawdzie buduje pod Krakowem, ale z duszy i poki co z zamieszkania Krakuska ze mnie pelna geba;)

Jestesmy na poczatku budowy-fundamenty i bedziemy potrzebowali duzo kruszywa.. Na pierwszy rzut pospolka.

Mozecie sie podzielic namiarami skad w rozsadnej cenie braliscie piasek, zwir, kamien i pospolke? Bede bardzo wdzieczna za polecone kontakty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje się dowiedzieć ile kosztuje wynajęcie pakamery lub jej zakup. Znalazłem ekipę z Limanowej ale nie mam gdzie ich przenocować na czas robót.

Będę wdzięczny za pomoc. Może ktoś ma na zbyciu pakamerę lub przyczepę ?

 

Miałem ten sam problem. Tez ekip z limanowej. Ja sie dogadalem ze sobie sami zalatwiaja a ja im czesciowo refinansuje.

 

Ciekam jestem jak Twoj majster sie nazywa :) Moze ten sam? Stypała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę:)

jesteśmy narazie na etapie wyboru wykonawcy do SSO, chcielibysmy rozpocząć budowę we wrześniu/pazdzierniku. Czy mogłabym poprosić o wzór dobrej umowy z wykonawcą i kierownikiem budowy? I jeszcze pare pytan: czy zlecacie zakup materiałow do SSO wykonawcy czy płacicie tylko za robocizne a materiały sami zamawiacie? Chodzi mi o to co jest bardziej opłacalne dla inwestora finansowo? Jak sie ma wycena kosztów budowy przez wykonawcę SSO z jego materiałami do kosztorysu aktualnego z firmy archtektonicznej (w moim przypadku Archon)? Jak narazie potencjalni wykonawcy moooocno przekroczyli sume za SSO z kosztorysu:bash:

Ile kosztował was metr kwadratowy budowy SSO?

jan_ryba jesli moge to ja poprosze o te 2 namiary na ekipy budowlane:)

pozdrawiam

 

Ja tez mam ekipe ktorej sam dostaczam materialy. Mam tydzien urlopu (budujemy od 4 dni i czasami mam dosc). Dobrze jak powiedza wieczorem ze im sie gwozdzie koncza. Najczesciej dzwonią i mowią ze brakuje im czegos (podkladek pod zbrojenia) i trzeba juz w ciagu godziny dostarczyc. I za godzine znowu jakas pierdołka......

Na raize to poczatek i mam nadzieje ze pozniej będzie lepiej :)

A co do ceny to mi powiedzii 60 tys za SSO ale duzy budynek na płycie z piwnicami na kiepskim gruncie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:)

Ja w prawdzie buduje pod Krakowem, ale z duszy i poki co z zamieszkania Krakuska ze mnie pelna geba;)

Jestesmy na poczatku budowy-fundamenty i bedziemy potrzebowali duzo kruszywa.. Na pierwszy rzut pospolka.

Mozecie sie podzielic namiarami skad w rozsadnej cenie braliscie piasek, zwir, kamien i pospolke? Bede bardzo wdzieczna za polecone kontakty!

 

Bierz prosto z kopalni. Najtaniej ... tylko wtedy transport jest drogi :)

Ja miałem kopalni Dubie. 35 za tone/netto plus transport do Krakowa. I niestety jak dotychczas kamien to najwieksza inwestycja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mój majster nazywa się Faron... i twierdzi, że nie szukał jeszcze nigdy takiej przyczepy... Ja w sumie się zastanawiam czy potem takiego pakamerowozu nie zostawić sobie na działce ... mam projekt zagospodarowania takiego wozu... teraz tylko muszę gdzieś znaleźć takei cudo... pozostaje allegro albo jakieś inne gumtree.

Michałowice1 ... Moja ekipa wstępnie wyceniła 300pln/m2 ... z tym, że zakup materiału jest po naszej stronie, muszę im zorganizować spanie, i nie mają ciężkiego sprzętu (koparka).

W jakiej części Michałowic budujesz... ja teraz czekam na spłynięcie ofert ze składów budowlanych z kosztorysem materiałów na SSO.

Edytowane przez michalowice
dodanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej części Michałowic budujesz... ja teraz czekam na spłynięcie ofert ze składów budowlanych z kosztorysem materiałów na SSO.

 

Ja buduje w Giebułtowie. Powiem tak. Moja ekipa sie zaśmiała jak powiedziałem im że na forum doradzili ci kupic pakmere za 1000zł. U mnie w tym momęcie robi 6 ludzi. Robota idzie super (pracują od 6.00 do 21.00 - 22.00 zalezy od pogody). Spania im nie zalatwialem (kupia sobie przyczepea ja im czesc doloze - z tego co wiem to maja taka na oku za 11 tys. ). Wczesniej u innych przyczepa była przechodnia (jeden kupil i potem kolejnym odprzedawal), ale ja nie mam czasu ani pieniedzy aby sie w to bawic. Musialem tez zalatwic obiady i naszczescie wychodzek mialem na dzialce (z sasiednich budow) ale ty chyba bedziesz musial zalatwic toi-toia :)

 

A co do cen. Sklady budowlane sa tanie i drogie. Ja kupowalem stal poza skladem bo pomimo ze place za transport 300 pln, to na kazdej tonie mam zysk ponad 150PLN wiec jestem do przodu. Mozna tez sprobowac dogadac sie ze skladem (jak np ty i ja bedziemy potrzebowali tego samego ze bierzemy razem w jednym skladzie a oni daja wiekszy rabat :)).

 

Sprzet ciezki tez sam zalatwialem ... i jak chcesz mam swietnych 2 koparkowych (2 rozne firmy, moga tez zalatwic kamien i takie tam. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie ostatnio u mnie dzieje na budowie wiec wpadl mi jeden pomysl do glowy.

 

Skoro udalo sie ludziom dogadac w sprawie kupna franków i negocjowania cen (http://www.kupfranki.pl). To moze nam, budujacym z krakowa czasami uda sie dogadac w sprawie zakupu materialow. ?

Skoro jedna osoba np. potrzebuje 2 samochody kamienia i druga tez 2 to jak sie dogadaja to na pewno znajda firme ktora im przywiezie od razu 4 samochody taniej niz 2 razy po 2?

Co wy na to ? Moze warto sprobowac ?Jak sie nie uda to trudno a jak sie uda na pewno bedzie taniej. Obecnie bede mial przerwe na budowie (2 tygodnie - sciany piwnicy musza zwiazac) ale dosc szbyko bede potrzebowal znacza ilosc stali zbrojeniowej, beton, tluczen (0-63,0-31,5), kamien drenarski, rury drenarskie itp. Co do niektorych rzeczy np uda nam sie dogadac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan_ryba co prawda buduje dom w calkiem innych rejonach i jestem juz po SSO ale mysle ze to swietny pomysl z tym grupowym zamawianiem materialow .Na pewno przy wiekszych zamowieniach mozna uzyskac wieksze rabaty oraz tanszy transport (gdy towar jedzie z innego rejonu PL) Mysle ze dobrze by bylo zalozyc osobny watke z takim tytulem (lub podpis w stpce) aby osoby zainteresowane mogly sie wpisywac co zameirzaja kupic i ewentualnie gdzie i za jaka kwote znalazly dany towar :)

 

Mam pytanie do osob ktore sa juz po montazu kominka.Czy kupowal ktos z was wklad kominkowy razem z usluga montazu od www.kominkisklep.pl ?Moze macie jakies doswiadzczenia szczegolnie z ekipa montazowa?(doswiadczeni,solidni ,tani itd?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan_ryba - dzięki wielkie za namiary, będę sprawdzać w przyszłym tygodniu! Namiary na koparkowych też poprosze - musimy zacząć od wybudownia drogi.

Narazie porównujemy oferty od wykonawców i ewentualnie sprawdzamy nowe kontakty. Czekamy też na spłynięcie ofert ze składów budowlanych. Ciekawy pomysł z tym wspólnym zamawianiem materiałów, tylko trudniej zgrać sie w czasie... Ale nie wykluczam tego typu możliwości.

Może to głupie pytanie, ale dlaczego dostarczasz ekipie przykładowe gwożdzie w ciągu godziny, nie mozna sie umówić z wykonawcą, że zgłasza Ci zapotrzebowanie na materiały pare dni wcześniej a po drobiazgi lata sam do umówionej hurtowni za twoją zgoda i wiedzą? Sorry za pytanie, jesli z gatunku nieodpowiednich:) Pewnie proza życia inwestora wygląda jak opisujesz:)

michalowice - 300zl/mkw ale liczony razy jaka ilość metrów kw (od powierzchni użytkowej, uzytkowej+usługowej czy całkowitej?) Budujemy w Komorze a wy gdzie?

Z załatwianiem noclegów rzeczywiscie macie dodatkowy problem. Jak sie jedzie do Michałowic od strony Krakowa widziałam po prawej stronie na jednym z domów napis "pokoje do wynajecia dla robotników budowlanych" , może to jest jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie tez myslalem na poczatku ze mozna od razu wszystko przewidziec. I niestety sie nie udało. Teraz po pierwszym tygodniu zgrałem sie juz z ekipa i wymuszam na nich aby wczesniej sprawdzili i starali sie przewidziec czego zabraknie. Wiecie moja ekipa stara sie racjonalnie gospodarowac materialami i np drutu do wiazania zbrojenia zamawia po 20kg a nie od razu150 kg bo wie ze im zardzewieje. I wlasnie z tego powodu czsami czegos zabraknie. Teraz na szczescie jest ok.

Michalowice1 tu masz moj watek jak szukalem ekipy budowlanej szukajfachowca. Jak zobaczysz koszty robocizny sa znaczne i przy mojej powierzchni i Twojej cenie wyszlo by mi ponad 75 tys a tak robia mi za 60 :).

 

Co do zainteresowanych jako ze mamy sobie pomagac. Mam namiary na drewno. Wiem ze polecacanie jest troche ryzykowne ale moge powiedziec ze chyba maja dobre drewno. Dla porowniania skad drewna na ul. Łokietka za kubik drewna 32mm bierze 500 pln bez fakutury (i nie da sie z nimi dogadac) a oni 450 pln i doworza na miejsce (nawet jak wam zabraknie 1 kubik). Deski sa dobre, szerokie (nawet po 300mm) tak wiec dosc szybko buduje sie szalunek (wiem co mowie bo u mnie sciany piwnicy sa lane z betonu - wysokosc 2,60m). Gadalem z nimi i na pewno bedzie taniej jak wiecej osob od nich wezmie.

 

Michalowice1 - co do drogi to mi zrobili droge ale kosztowalo mnie to prawie 2,5 tys. Glownie cena gruzu i recykliny i transportu. Moge Ci podac na nich namiary ale jak bedziesz sie decydowal daj znac. Bede chcial aby mi powozili troche kamienia i gruzu wiec licze na to ze wspolnie uda nam sie zbic z ceny.

 

I na koniec jeszcze jedna sprawa. W ciagu najblizszych 2 tygodni bede zamawial stal - prawie 6 ton. (fi8,10,12,16), rury drenarskie, kamien drenarski (chyba 2 samochody).

 

No i powstał wątek - materiały kraków :) Zobaczymy co z tego będzie

Materiały krakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zainteresowanych jako ze mamy sobie pomagac. Mam namiary na drewno. Wiem ze polecacanie jest troche ryzykowne ale moge powiedziec ze chyba maja dobre drewno. Dla porowniania skad drewna na ul. Łokietka za kubik drewna 32mm bierze 500 pln bez fakutury (i nie da sie z nimi dogadac) a oni 450 pln i doworza na miejsce (nawet jak wam zabraknie 1 kubik). Deski sa dobre, szerokie (nawet po 300mm) tak wiec dosc szybko buduje sie szalunek (wiem co mowie bo u mnie sciany piwnicy sa lane z betonu - wysokosc 2,60m). Gadalem z nimi i na pewno bedzie taniej jak wiecej osob od nich wezmie.

 

Michalowice1 - co do drogi to mi zrobili droge ale kosztowalo mnie to prawie 2,5 tys. Glownie cena gruzu i recykliny i transportu. Moge Ci podac na nich namiary ale jak bedziesz sie decydowal daj znac. Bede chcial aby mi powozili troche kamienia i gruzu wiec licze na to ze wspolnie uda nam sie zbic z ceny.

 

Ja na namiary na sklady itp. jestem chetny - zwlaszcza ze buduje nie tak daleko bo w Zabierzowie, wiec z Giebultowa to rzut kamieniem niemal. Na pewno drewno i stal, a w dalszej perspektywie pozostale materialy na SSO.

 

A swoja jak Twoje doswiadczenia z rozmow z ekipami z szukajfachowca - mozesz zdradzic (Ew. na PW) - na ktora sie zdecydowales i czy ktores inne byly warte uwagi? Na razie jestem na etapie zbierania wycen; wieksze spektrum ofert nigdy nie zaszkodzi.

 

Tak swoja droga, to niespecjalnie widze na forum ludzi z moich stron, a chcialem zapytac o inne polecane sklady z okolicy(na bialej liscie jest jedynie ten ze Szczyglic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ekip to zdecydowalem sie na ekipe polecana przez kierownika budowy. (wczesniej spotkalem sie chyba z 10 ekipami) Umowilem sie z nimi na dzialce a potem pojechalem az do Limanowej obejrzec domy ktore robili. Fachowcy z bialej listy najczesciej byli drozsi o 40-50 tys (jeden zaspiewal mi kwote 130tys za SSO - sama robocizna :) ). I okazalo sie tez ze jeden z listy sam sie polecal bo jak chcialem aby pokazal wykonane przez siebie budynki to jakos sie nie dalo :))

Co do skladów - ja korzystam z Luskar-a bo ode mnie jest 1km. Ale tez tylko dlatego ze na razie malo materialow bralem. (troche drutu i gwozdzi). Na pewno jak sie budowa rozkreci to postaram sie znalezc nizsze ceny na sieci (stal znalazlem o ponad 120 pln taniej na 1 tonie i zamawialem nie ze skladu)

 

A i jeszcze jedno. Jak macie gruz lub ziemie to bardzo chetnie tez przyjme - Giebułtów :) tel .691 353 279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalowice - 300zl/mkw ale liczony razy jaka ilość metrów kw (od powierzchni użytkowej, uzytkowej+usługowej czy całkowitej?) Budujemy w Komorze a wy gdzie?

Z załatwianiem noclegów rzeczywiscie macie dodatkowy problem. J

...

Powierzchnia netto 233m2, użytkowa 211,5m2, całkowita 311,1 - dom parterowy z poddaszem.

Budować się będziemy w okolicy ul. Rzemieślniczej i Cichy Kącik, niedaleko niedawno powstałych delikatesów... jest tam taki dom z białej cegły na zakręcie to za nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...