Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich :)

 

Chciałbym rozpocząć budowe SSO w okolicach Alwernii .

Może ktoś podrzuci na priv namiary na w miare solidną a niezbyt kosztowną ekipe do SSO.

Domek nieduży 125+garaż z góry wielkie dzięki. http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kardamonie/m485b844d799c5,1

 

Planuje również budowe Gruntowego Wymiennika Ciepła czy szanowni forumowicze mają jakieś doświadczenie w tym temacie?

 

I ostatnie pytanko jak mam w projekcie fundament żelbetowy lany to czy moge zamienić na np. bloczki betonowy lub karazytowe...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

 

Chciałbym rozpocząć budowe SSO w okolicach Alwernii .

Może ktoś podrzuci na priv namiary na w miare solidną a niezbyt kosztowną ekipe do SSO.

Domek nieduży 125+garaż z góry wielkie dzięki. http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-kardamonie/m485b844d799c5,1

 

Planuje również budowe Gruntowego Wymiennika Ciepła czy szanowni forumowicze mają jakieś doświadczenie w tym temacie?

 

I ostatnie pytanko jak mam w projekcie fundament żelbetowy lany to czy moge zamienić na np. bloczki betonowy lub karazytowe...?

 

Witaj

podaję Ci namiary na ekipę która robiła u mnie SSO Jacek Armata 505014668 nie obyło się bez drobnych scysji na starciem potem było OK.

Jeśli chodzi o wymiennik ciepła to wszystko zależy od tego jakie będziesz miał media bo jak masz gaz to stopa zwrotu jest na poziomie kilkudziesięciu lat. Więc jest to zabawka dla bogatych. Jeśli tylko prąd to można się zastanawiać.

Zamianę rodzaju fundamentu możesz rozwiązać wpisem do dziennika budowy przez Kierownika Budowy.

Pozdrawiam

Gonzokrak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) A ja jestem ciągle na etapie szukania fajnej działki w rejonie Wieliczki:) Jeśli ktoś by słyszał ze jest do sprzedania w rozsądnej cenie tj jak dla mnie ok 10a za ok 130 -150 tys niedaleko od Wieliczki i w miarę możliwości z mediami to będę baaaardzo wdzięczny za info :) Najważniejsze jest dla mnie aby był dobry dojazd w zimie czyli blisko drogi asfaltowej która będzie odśnieżana przez gminę. Pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie - czy robiąc fundament i 3 słupki pod bramę wjazdową i furtkę mogę to zrobić "na raty" ??

 

1 etap:

- wykopanie dziury dł 6 m szerokosc 30cm gł 120 cm

- belka 4 x drut fi 10 długosc 6 metrów strzemiączko 20 cm co 25 cm

- 3 zbrojone belki jak pod słup - 4 x drut fi 10 dlugosc 2,40 strzemiączko 10 cm co 25 cm zagięty u dołu pod kątem 90 stopni

- zalane do wysokości gruntu

 

2 etap

 

Szalowanie słupów i zalanie

 

Czy mozna to zrobic tak jak opisalem czy musi byc w jednym momencie lane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) A ja jestem ciągle na etapie szukania fajnej działki w rejonie Wieliczki:) Jeśli ktoś by słyszał ze jest do sprzedania w rozsądnej cenie tj jak dla mnie ok 10a za ok 130 -150 tys niedaleko od Wieliczki i w miarę możliwości z mediami to będę baaaardzo wdzięczny za info :) Najważniejsze jest dla mnie aby był dobry dojazd w zimie czyli blisko drogi asfaltowej która będzie odśnieżana przez gminę. Pozdrawiam:)

 

to jak znajdziesz taką działkę w tej cenie to daj znać. Sam się zastanowię czy nie kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suche to jest ale pomalowane fragmentami impregnatem do więźby i strzela jak fiks:/

 

Tez próbowałem palić dechami sosnowymi - suchymi jak pieprz - paliły się pięknie ale strzelały niemiłosiernie - a że mam kominek otwarty - jest to dla mnie niepożądane zjawisko ...

Poza tym palenie drewnem żywicznym / a iglaste jest bardzo żywiczne / powoduje przyspieszone osadzanie smoły we wnętrzu kominka i szybsze osadzanie się tego w kominie ...

Jak jeszcze się pali w kominku z DGP czy PW - temperatura spalin jest niższa i wtedy już opanować tego się nie da ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś taniego salonu z drzwiami Porty. Byłem w Wójciku na Makuszyńskiego i zaproponowali rabat 7% od cena katalogowych. Trochę według mnie mało, ale jeszcze nigdy nie kupowałem drzwi i nie wiem na jakie upusty można liczyć. Drzwi dużo nie kupuję - trzy ościeżnice regulowane i dwoje drzwi. Możecie coś zaproponować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:) A ja jestem ciągle na etapie szukania fajnej działki w rejonie Wieliczki:) Jeśli ktoś by słyszał ze jest do sprzedania w rozsądnej cenie tj jak dla mnie ok 10a za ok 130 -150 tys niedaleko od Wieliczki i w miarę możliwości z mediami to będę baaaardzo wdzięczny za info :)

 

Na Gratce byłeś? Jest tam 488 ofert sprzedaży działek z rejonu Wieliczki :)

 

http://dom.gratka.pl/dzialki-grunty-sprzedam/lista/malopolskie,wieliczka.html

 

np. http://dom.gratka.pl/tresc/407-6311185-malopolskie-wieliczka-grabie.html#eed4b428fa421048,6

Edytowane przez Sloneczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...