Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

AGACKA masz racje prawdopodobnie krakowska grupa uklada sie do zimowego snu.Prawdopodobnie goraco zrobi sie dobiero w marcu.

W Chicago po raz pierwszy zrobilo sie chlodno -1c ale jest piekne slonce. Niestety nie ma tu dnia Wszystkich Swietych dopiero w niedziele sa msze za zmarlych. Nie ma w zwyczaju rowniez chodzenia na cmentarze. W maju obchodzi sie Memorial Day dzien pamieci ale bardziej zwiazane to jest z wszystkimi ktorzy zgineli wczasie dzialan wojennych.

Ciekawe czy zabezpieczone sa budowyna zime nikt nic nie mowi na ten temat a powiadaja ze zima ma byc b.ciezka w Polsce.Uklony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PITBULL mysle ze bedzie juz okolo 15.Musialem siebie troche doksztalcic cos zrobic z finansami , nabrac doswiadczenia i bedzie dosc.Moze komus sie przyda moja wiedza nie wiem :grin:

Tymbardziej ze cora zdecydowala sie tu konczyc studia wiec ja musze wracac by sama dawala sobie rade.Taki kraj.A czytajac wasze doswiadczenia to raczej ja bede w klopocie .Bywalem w Polsce raz na dwa lata ale wszystko sie szybko zmienia.Czasami na lepsze a czasami na gorsze.NIe wiem jak sie zaaklimatyzuje na wsi moja lepsza polowa przenoszac sie stad tam . Wczesniej mieszkalismy w Krakowie na Salwatorze. Uklony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Stacha.Niestety nie buduję "Feliksa", ale zobaczyłam ten projekt i bardzo mi się podoba.Ja buduję "Krzemyka" też z Archetonu.Trochę mniejszy niż Twój, ale myślę,że jest sympatyczny.Najważniejsze,że układ i funkcja całości bardzo mi odpowiada.Dobry projekt, to połowa sukcesu!A gdzie ty budujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem kosztorys ślepy w cenie projektu. Potencjalnych wykonawców prosiłem potem o wypełnienie odpowiednich rubryk. Oprócz tego każdy wykonawca przygotowywał kosztorys ofertowy - bez dodatkowej opłaty. Proponowano mi też weryfikację kosztorysu wykonawcy - przez rzeczoznawcę: dla stanu surowego dom 150m2 miało to kosztować 500 PLN. Nie skorzystałem i nie żałuję. Dobra umowa i ustalona cena w kosztorysie ofertowym to podstawa. Oczywiście dobry wykonawca - też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz budować:

1. sama

2. z ekipami i samodzielnym zaopatrzeniem

3. z firmą

 

Dla wariantu nr 3 - bierzesz namiary kilku wykonawców, dajesz im projekt i prosisz o sporządzenie kosztorysu etapowego. Jeśli powiesz, że chcesz z nimi budować cały dom lub przynajmniej duży etap (np. stan surowy)to powinni to zrobic gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...