Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sumak nie jest liderem szybkości wzrostu. Za to ma małe wymagania glebowe i klimatyczne.

Co do rodziny: jeśli masz skąd "wyszarpywać" duże okazy - to masz szczęście. Nie radzę natomiast pozyskiwać tą drogą dużych iglaków. Jeśli nie mieszkasz w bezpośrednim sąsiedztwie lasu to raczej nie przyjmą się i zmarnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pigwę mam u taty jakieś paredziesiąt metrów i strasznie kuje nawet podczas podkaszania.Bardzo sie porozrastała w szerz i na jesień cała masa owoców gnije jak sie ich dokładnie niewyzbiera - to takie malutkie strzasznie cierpkie jabłuszka.Można z nich robić dobrą nalewkę:grin: ale trzeba mieć mnóstwo zaparcia strasznie twarda i pokroić to!!!Za to na jesień krzewy robią się wściekle czerwone!i są przepiekne ot co myslę Aga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wizja ogrodu (działka 8 a) to zaplanowany, artystyczny bałagan. Dom mam symetryczny, więc tą symetrię muszę złamać zielenią wokół. Mam bardzo ogólny plan. Nie znam się na roślinach, choć bardzo lubię sadzić i przesadzać, więc może wyjść z tego naprawdę dno, albo coś niepowtarzalnego. Chciałabym, by rośliny rosły w grupkach np. kilka jałowców płożących i obok jakiś odmieniec.

Na razie na działce mam starego modrzewia (na szczęście w rogu działki , jako tło domu), dwa sumaki (podobno nazywają je perzem – bo tak szybko potrafią wokół siebie zgromadzić towarzystwo sumaków), grupkę jałowców i dwie wierzby japońskie Hakuki cośtam.

Nie mogę teraz więcej sadzić, bo trzeba trochę podnieść teren (jakieś 20 cm wokół domu).

A i marzy mi się trawnik (duży jak boisko do siatkówki) i kącik dla dzieci (piaskownica, huśtawka drewniana z drabinką)

Może ktoś pomoże mi moją mglistą wizję zaplanować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzewa zostały wycięte. Ocalała tylko lipa, ale zdążyli ją dosyć ogolocić z gałęzi. Mam nadzieje, że "puści" wzdłuż pnia. Karcze zostawili nie ruszone Z nich wyrośnie szybko gąszcz gałązek wierzbowych i mam nadzieje, że będzie odpowiednio pylił na dywany "życzliwej" sąsiadki. :razz:

Acha, nasze drzewa musielismy odkupić od ekipy wycinającej /150zł/, bo albo je zabierali /tak mieli w umowie/, albo płacimy za wycinkę /1500zł/. Dlaczego? Uchwała zarządu miasta, o konieczności wycinki drzew. Błędne koło.

W niedziele po sumie ruszamy w lasy głębokie, zdobywać materiał na zalesienie "pustyni". Trzymajta się ciepło Majka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuu, jak czytam moich przedmówców to mi się robi na przemian ciepło i zimno. Ile jeszcze mam do roboty z ogrodem.

A problem taki sam jak u Zielonej: działka 8,3 ara, dom 9,5 x 15 m stoi dokładnie na środku. He he, a specjalnie go tak kazałem usytuować, żeby nie mieć za dużo trawy do koszenia z każdej strony. Chyba to był błąd. A może macie jakies pomysły jak to zagospodarować?

Chyba rzeczywiście wskazany byłby wspólny grill z wymianą uwag i doświadczeń. Robimy jakiś termin na wiosnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy planujecie spotkanie.Kroi mi się służbowy wyjazd do Krakowa tylko nie wiem jeszcze dokładnie kiedy koniec listopada czy początek grudnia / piątek, sobota/, czy przygarniecie forumowiczkę z innego regionu.

pzdr.Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...