Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Martula nie taniej szambo albo oczyszczalnia? Przy zakłdaniu drożej ale potem można jeszcze wodę w 2 obiegu wykozystać do podlewania ogrodu ja tak planuję czy to dobry pomysł?

 

A jesli chodzi o droge to jak zaczęłam grzebać w papierach okazało się że droga jet niczyja. Gmina się do niej nie przyznaje i w ogóle nikt!

 

Pozdrowionka Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej wsi jest Społeczny Komitet Budowy Kanalizacji.Podział kosztów ma być taki : 25% my, 75% Gmina.Wstępnie wychodzi ok.4000zł za przyłącz.Pewnie drożej od szamba,ale gdyby zrobić zbiornik, tak jak się powinno(tzn szczelny bez odpływu),to za wywóz nieczystości płaci się kosmiczne pieniądze :sad: (co ok.2tyg., mam w projekcie 10m3).No i więcej zachodu-trzeba pamiętać i wóz musi dojechać.Miejsce też musi na niego gdzieś być.A w razie dużych opadów szambo może "wybić".

A oczyszczalnia nie wchodzi w grę bo:

1.zabiera sporo miejsca na działce

2.grunt jest mało przepuszczalny -glina

3.potrzebne jest zezwolenie (coś słyszałam,że mają to zmienić)

Tak więc jestem za kanalizacją,bo to i wygoda,i brzydko nie pachnie. :grin:

Deszczówka też może służyć do podlewania ogródka. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie tak dużo, dopiero 4 :razz: W koncu przestaniemy się bić, kto może pić z żółtego kubka. Teraz przydałoby się zmienić nagody na np. talerzyki deserowe / żółte/ :razz:

A tak w ogóle jak dostaję wiadomość, żeby wysłać do Muratora adres na który mają wysłać kubek, to umieram ze strachu, że zacytują jakąś moją idiotyczną wypowiedź :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory udało mi się :razz: Kubki "idą" baaaaardzo długo, ale w końcu lądują w Twojej poczcie. Otrzymuje się za zacytowanie w piśmie Murator wypowiedzi na forum /przeważnie w sondażach/ lub za przejście z jednej grupy do drugiej, np. z "forumista to brzmi dumnie" do "domownik forum" :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajka, mam 1, slownie jeden i na tym poprzestane. Bynajmniej nie czuje sie elita - nawet jest to dla mnie odrzucajace. Niestety na to nie mam wplywu ale chetnie bym to zdjal. Maronosc nad marnosciami a wszytsko marnosc (o. Rydzyk) :grin:.

Niestety o kubki trzeba ich naciskac, poniewaz sa wyjatkowo nierychliwi :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...