Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Grupę Krakowską :D

przeklikałem się pracowicie przez wszystkie 88 stron.... uff

na razie jestem tu "duchem" a nie "ciałem" bo etap mojej budowy to stan -1 czyli szukam działki :-)

Architekt juz czeka, żeby ją zobaczyć :D

Z góry przepraszam, że wcinam się nie na temat ale mam do was pytanie.

Ponieważ mój domek ma mieć płaski dach - a wiem, że niektóre podkrakowskie gminy wymagają dachu o konkretnym nachyleniu (OPN itd.), będę wdzięczny za informację o tym. Chodzi głównie o Zabierzów, Liszki, Wielką Wieś i Skawinę, czyli zachodnią połowę okolic Krakowa.

Jeśli moglibyście sie również rozglądnąć wokół swoich domków, czy nie powstaje coś z płaskim dachem, to taka informacja też się przyda.

 

pozdrawiam wszystkich (trochę Wam zazdroszczę, że w taką pogodę grzejecie się we własnych ogródkach, ale co tam, powinienem za jakiś czas dołączyć)

 

Tomek

 

PS. Jeśli nie chcecie zaśmiecać forum - ślijcie na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomaszu! Jakieś 200 metrów od mojego domu buduje się dom z płaskim dachem. W tej chwili jest w stanie surowym zamknietym. Dość dobrze widoczny od ulicy. Jeśli będziesz chciał go zobaczyć - podam gdzie to jest. Zakładam, że wiesz już że to Stary Bieżanów.

 

Pozdrówka i lecę na kawiarenkę.

 

Aha - Krystian - jaro jest taki "mundry" bo un se szuko co je co po intyrnecie. A jak mu tu pofanzolemy, to musi zgupnie niy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa .... jestem lekko wqrzony

przeglądnąłem właśnie wszystkie Dzienniki Urzędowe dostępne na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego szukając w nich informacji o planach zagospodarowania w interesujących mnie rejonach. Pogięło ich z tymi dachami czy co? Nie tyle, że wymagają konkretnego nachylenia połaci (czyli domek np. jak z Tokanii odpada), ale czasem wręcz jest "zakaz realizacji dachów płaskich". :evil:

 

A takie domki to co - brzydkie może i burzyłyby krajobraz ?

http://www.columbia.edu/cu/gsapp/BT/GATEWAY/FARNSWTH/images.html

http://tinylink.com/?BqkArkTkBa

http://www.atomix.com/haertling/math.gif

 

Marzę o takim projekcie i będzie mnie skręcać jak domek będzie inny.

 

chyba będę musiał poszukać działki w granicach Krakowa, a to poważnie zmienia podejście do budżetu.

A może jednak coś się da zrobić, ma ktoś jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że jest jeden budynek w okolicy Zabierzowa z płaskim dachem - biurowiec z wielorybem :lol:

Na tych terenach nie wolno budować domów jednorodzinnych z płaskimi dachami i .... koniec. Mi się podoba, że chociaż trochę pilnuja harmonii.

Jesteś na 100% pewny, że nie podobają Ci sie domy z dachami zgodnymi z przepisami? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lennyb - w Ogrodzieńcu nikomu nie będzie przeszkadzał Twój płaski dach, a do Krakowa tylko godzinka jazdy... :lol:

jaro - szukej, szukej... :p , dla ułatwienia dodam, że - jak kto woli - może być ,,na ZOLI" (nie mylić z Emilem... :lol: )

...kgadzina swoją drogą jak tu ktoś zajrzy to pomyśli, że KRAKUSY ćwiczą gwarę ,,TAMBYLCÓW" przed anschlusem Śląska... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dla tych, których to interesuje lub nie, podaję, że 11 m belki leżą już przy domu. Niestety musiałem jechać coś załatwić i nie widziałem jak je wprowadzono. Majstrowie tylko tajemniczo się uśmiechają jak ich o to pytam, ale nic nie chcą mówić. :-? Poza tym rośnie więźba !!! 8)

 

Krystian - jak będziesz wracał z tej Słowacji to może podrzucisz piwko lub dwa. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...