Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień Dobry. Mały deszcz przydałby się, podlałby nowe drzewka.

Wczoraj wieczorem posadziłyśmy dość duże okazy - złotokap /1,70/, 4 czerwone buki /1m/, 4 zwykle podobnej wielkosci. Tomek łaskawca patrzył, czy w dobrych miejscach kopię dziury :lol: Ostatnio stwierdził, że chciałby aby była już zima!!!! Bo wtedy jako zadanie ma tylko palić w kominku :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Młode drzewka lepiej przez tydzień codziennie podlewaj sama - nawet gdyby padało. Deszcz padający przez godzinę zwilża ziemię - w zależności od rodzaju gleby najwyżej do 3-5 cm. System korzeniowy młodego drzewa sięga od 30 do 80 cm.

Wiadro wody lane powoli - na drzewko codziennie wieczorem to minimum. Przy temperaturze +20 najlepiej byłoby dwa wiadra: jedno rano i jedno wieczorem. Włośniki potrzebują dużo wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No swieta racja. Z tych upalow to sie dopiero porobilo. Na bylinach mszyce, na brzozach mszyce a do iglakow dobieraja sie olbrzymie czarne gasienice ... prawdziwe paskudztwo daje slowo. Oczywiscie na poczatku sa zielone. Zzeraja cale igielki. No czego takiego to ja nie widzialem.

 

Majka - a w zimi Tomek nie musi odsniezac :o . Cos za bardzo mu smyczy popuscilas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wróciłam :lol: nawet nie mówcie, że dwa wiadra wody na roslinę, u mnie zaznacza sie wyraźny brak chętnych do jej noszenia :evil:

Pit, w zimie jak Tomek byl w domu - brakowało śniegu, jak pojechał na 3 tygodnie - zrobiła sie porządna zima /ale tylko jeden raz odśniezałam/ :D

 

No właśnie, coś mi zżera drzewka owocowe, coś dobiera się do rododendronów i iglaków. Help!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci zżera - kolor, wielkość i kształt poproszę. Zeskanowany nadżarty liść też byłby dobry. :D

 

-liście na dwóch drzewkach owocowych /chyba grusza i czereśnia/ zwinęły się - owadów nie widać

- młoda jabłonka - 2 czarne małe gąsiennice i jakieś pajęczynki

- rododendron - jakby jakis pies podsikiwał - liscie oklapnięte i zółkną /my mamy suszkę i do tego rododendrony ogrodziłam/

 

skanera brak - niezbędna wizja lokalna :lol:

 

P.S. Wczoraj uzyłam do oprysku środku grzybobójczego, nazwy nie pomnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...