Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ano, tak to właśnie jest z moją kopalnią, podobnie zresztą jest w Katowickim Holdingu Węglowym...( pewno dlatego Prezes KHW został właśnie prezesem Kompanii Węglowej 8) ) który w sumie wyszedł na jakiś tam plus, ale nie będe ściemniał, że tak wszędzie jest CACY, bo niestety nie jest... :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sie ciesze ze Twoja kopalnia ma zyski i jest dobra. Normalnie jak slonce zza chmur. 8)

Szlag mnie trafia jak slysze o tym ze mam dokladac jako podatnik do tego biznesu, ze wystarczy wyjsc na ulice, poprotestowac itd zeby uzyskac to czego sie chce a inne grupy ktore maja znacznie gorzej nie sa niczego w stanie uzyskac. :evil:

Nie winie gornikow, ale rzady kolejne za bezsensowne wydawanie pieniedzy podatnikow. To sa ciezkie miliardy i brak jakichkolwiek efektow.

Jakos innych firm sie nie oddluza ani nie umarza skladek ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to ostatnie oddłużenia i umorzenia były prowadzone niezależnie od branży... :roll: , każde przedsiębiorstwo państwowe mogło skorzystać na określonych, równych dla wszystkich zasadach..., ale co tam, może się mylę :roll: , pamięć nie ta bo na dole mniej tlenu i tak ogólnie środowisko niezbyt sprzyjające rozwojowi intelektu... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, ale zwroc uwage ze najwieksze dochody panstwa w obecnej chwili pochodza od osob fizycznych i malych firm do 50 osob. Dlatego obnizyli podatek CIT, poniewaz procentowy udzial tych dochodow w budzecie jest niewielki.

Podobnie jest z eksportem. Wiekszosc tzw. ozywienia gospodarki zwiazana jest z eksportem wlasnie przez te firmy.

Firmy panstwowe z udzialem Skarbu Panstwa jak wykazuja kolejne skandale sa doskonala okazja do wszelkiego typu naduzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem tu na chwilkę (chyba mnie nie "wywalicie"?), żeby trochę wspomóc Krystiana. Wiadomo wszem i wobec, że Polacy nie mieli i nie mają żadnych tradycji w nowoczesnych gałęziach przemysłu. Nie potrafimy produkować nowoczesnej elektroniki, samochodów (nasz szczyt rodzimych osiągnięć to pojazdy marki Warszawa i Syrena), rolnictwo "pod psem" itd/itp. Jedyne co potrafimy (co potrafiliśmy?) robić to przemysł ciężki (górnictwo, hutnictwo, przemysł maszynowy, stoczniowy, przetwórstwo surowców...). Fakt, że obecnie w tych gałęziach przemysłu dzieje się źle, ale nie oznacza to, że tak ma być zawsze. A co było na Zachodzie? Ile miliardów "wpompowano", żeby te gałęzie przemysłu "wyszły na prostą"? Jeśli nie przemysł ciężki to co? Tylko handel? Ale, żeby handel mógł funkcjonować to ludzie muszą zarabiać, a gdzie zarobią? Firmy prywatne... hmmm... W moim regionie przytłaczająca większość tych firm nieźle prosperuje, przepraszam, że się tak wyrażę- "pasożytując" właśnie na kopalniach i hutach... A potem właściciel takiej prywatnej firmy, która wyssała wszystkie soki z kopalni, albo huty wielce się oburza, że Państwo pomaga kopalni z publicznych pieniędzy...

Pozdrawiam

"Nie związany" z kopalnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie się tu porobiło...

Grzegorz - mówisz, że musimy postawić na przemysł ciężki ... hmm, tak się składa, że w przemyśle ciężki zaczynają się specjalizować państwa z tzw. trzeciego świata. W krajach wysokorozwinietych zamyka się kopalnie, huty i stocznie bo to się nie opłaca. Przemysł ciężki oznacza rabunkową gospodarkę środowiska i duże koszty społeczne, których w normalnych, demokratycznych państwach nie można ignorować. Można w biednych i zacofanych.

Jeśli wydobycie tony węgla kosztuje 150 PLN a na rynku można kupić tonę węgla za 50 PLN to o czym tu mowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przemysł ciężki to co? Tylko handel? Ale, żeby handel mógł funkcjonować to ludzie muszą zarabiać, a gdzie zarobią? Firmy prywatne... hmmm... W moim regionie przytłaczająca większość tych firm nieźle prosperuje, przepraszam, że się tak wyrażę- "pasożytując" właśnie na kopalniach i hutach... A potem właściciel takiej prywatnej firmy, która wyssała wszystkie soki z kopalni, albo huty wielce się oburza, że Państwo pomaga kopalni z publicznych pieniędzy...

Pozdrawiam

"Nie związany" z kopalnią

 

Jestem właścicielem prywatnej firmy i na nikim nie pasożytuję :evil:

Nie jestem nikomu nic winna, i nie zyczę sobie, aby z moich solidnie płaconych podatków były utrzymywane państwowe molochy i ich szefowie na swoich stołkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "...postawić na przemysł ciężki...", tylko ratować co się da z przemysłu ciężkiego, zanim nie dorobimy się innych, nowoczesnych gałęzi przemysłu. To bzdura, że na zachodzie zlikwidowano przemysł ciężki. Po prostu go zmodernizowano. Pytam się: czy istnieją wielkie dochodowe koncerny stalowe typu US Steel, Corus (British Steel), Hagovens, Voest Alpine itd, czy tylko mi się wydaje??? A co z węglem? Zlikwidowano u nas kopalnie z węglem koksującym, a teraz sprowadzamy go za dolary (drożej!!!) z Australii!!! A skąd wziąć euro i dolary? Nie dziwi potem fakt, że mamy ujemny bilans handlowy z prawie wszystkimi krajami, z którymi handlujemy (to bomba z opóźnionym zapłonem!).Czy nie lepiej dołożyć dolara do polskiego górnika (który mając pracę i tak zwróci więcej Państwu w formie podatku), niż walić więcej dolarów do innych krajów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, w jednym z ostatnich Newsweeków czytałem, że British Steel produkuje 80% stali poza terytorium WB - to raz. Jeśli popatrzysz na listę 500 największych firm na świecie nie znajdziesz tam przedstawicieli przemysłu ciężkiego - dochodowość tej gałęzi jest znikoma - to dwa.

Ratować co się da - zgadzam się, ale pewnie spór idzie właśnie o to "co" !

Na ratowanie "za wszelką cenę" zgody nie ma. Pytanie CO uratować - jest dobre.

Z argumentami : "Czy nie lepiej dołożyć dolara do polskiego górnika " musisz uważać, ja też pracuję w firmie prywatnej, każda złotówka jest okupiona ciężkim wysiłkiem i nikt do nas nie dokłada. Więc na hasło dokładania komuś (pieniędzy) reaguję alerigcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka, jaro

Nie trafiony... :lol:

Tak się złożyło, że ja również swoje dochody czerpię z prywatnej firmy, nie związanej w ogóle z przemysłem ciężkim. :D

Jedynie mieszkam w regionie przemysłowym (może również jestem "obciążony dziedzicznie", gdyż najbliżsi czerpią swoje dochody z przemysłu), dlatego chyba widzę te sprawy trochę inaczej.Nie patrzę tylko na czubek własnego nosa. Boję się ewentualnego bezrobocia i biedy ludzi, którzy mnie otaczają, ale także narastającego bezrobocia i biedy w kraju. Wolę, niech Państwo polskie dołoży złotówkę z moich podatków do mojego sąsiada, który mając pracę- raczej nie włamie się do mojego domu, a wieczorem nie da mi po łbie...

Wyrażam również zgodę, aby rząd RP wyasygnował z moich podatków odpowiednią kwotę na dopłaty dla rolników i na składkę do Brukseli... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do patrzenia na czubek własnego nosa :o Prowadzę firmę już pare lat, przez ten czas dawałam utrzymanie wielu pracownikom, placę wszelkie "państwowe obciążenia". Czy Ty uważasz, że powinnam utrzymywać /dopłacać/ wszystkim w okolicy, żeby na mnie nie napadli???

Jeżeli jesteś tak szczodry, to może podam Ci nr. konta na które będziesz przelewał Twoje nadwyżki pieniężne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka, jaro

Wolę, niech Państwo polskie dołoży złotówkę z moich podatków do mojego sąsiada, który mając pracę- raczej nie włamie się do mojego domu, a wieczorem nie da mi po łbie...

 

Ja myślę, że na taką formę jałmużny górnicy też się nie zgodzą. W skali mikor masz rację - zapobieganie przestępczości poprzez podtrzymywanie nierentownych firm to zabieg znany chociażby z lat 50-tych z USA. Problem w tym, że każda kieszeń, z której się dokłada ma gdzieś dno...

Tak samo jak Ty argumentowali przciwnicy premier Teacher w latach 80-tych, gdy zwalniano 40 tysięcy górników z nierentownych koplań. Okazało się, że prognozy były zbyt czarne, przestępczość nie wzrosła - większość tych ludzi znalazła zatrudnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaro - gdzie na rynku można kupić tonę węgla za 50 zł :o ?

- reforma górnictawa w Wielkiej Brytanii to zupełnie inna bajka, my nie mamy zasobów ropy na Morzu Północnym... :(

- polscy górnicy nie zmienią się w zbójów, pojadą pracować do czeskich czy kolumbijskich kopalń, gdzie są mile widziani... 8) , bo to są uczciwi i pracowici ludzie,

- ciekawe czy po likwidacji polskiego górnictwa nadal dochód przynosić bedą ,,kury znoszące złote jajka dla budżetu" w postaci zakładów energetyki i ciepłowni :roll: ,

- gdzie zbyt znajdą wszystkie zakłady pracujące (uczciwie) na potrzeby górnictwa,

- ja też alergicznie reaguję na oskarżenia, że jestem na czyimś garnuszku :evil:

 

pitbull - większość dochodów budżetu państwa to, jak piszesz, podatki od osób prywatnych, a wiesz, że grubo ponad 1 000 000 osób w ten czy inny sposób jest jaszcze bezpośrednio, lub pośrednio powiązanych z górnictwem( oni też płacą podatki )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka

Może w prywatnym biznesiku jesteś dobra, ale w skali makro jesteś cienka. Jedno jest pewne- do zarządzania czymś więcej niż małą własną prywatną firemką się nie nadajesz. Znam takie osoby jak Ty. Jak mi jeszcze napiszesz, że osiągnęłaś wszystko to co masz tylko i wyłącznie dzięki swojej ciężkiej pracy, że każdy ma równe szanse tylko jednemu się chce,a drugiemu nie chce, że praca leży na ulicy, trzeba ją tylko umieć podnieść itd/itp inne pierdoły, czyli reasumując: Jestem lepsza niż inni to nie ma o czym rozmawiać. :-? Życzę Ci z całego serca, abyś nie stanęła nigdy oko w oko z tymi głodnymi innymi na progu swojego ślicznego domu...

Bye, bye... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu sie narobilo. Tak milo bylo wejsc i przynajmniej poczytac. Jesli pozwolicie to tez wtrace pare wlasnych uwag lub mysli nie uczesanych .

Panie Grzegorzu przepraszam ze w krotkich slowach " bzdety Wacpan wypisujesz" jesli tak mozna to okreslic. Ten temat juz byl przerabiany w Polsce ladnych 50 lat temu az do 1990 . Wystarczy sobie przypomniec jesli nie to zapytac starszych. :p

Majka absolutnie masz racje. Nikt nie powinien czekac na moje podatki aby uzupelnic swoja kase. :D

Najwyzszy czas aby kazdy zadbal o wlasna przyszlosc .Jesli zarobi wiecej niz potrzebuje to z wlasnej i nie przymuszonej woli niech pomoze tym co tego potrzebuja. Ale niech zadecyduje o tym ten kto te pieniadze daje a nie Ci co na tym za przeporoszeniem wlasne cztery litery woza. :evil:

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie . Znowu spotkanie mnie ominelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...