Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pitbull - większość dochodów budżetu państwa to, jak piszesz, podatki od osób prywatnych, a wiesz, że grubo ponad 1 000 000 osób w ten czy inny sposób jest jaszcze bezpośrednio, lub pośrednio powiązanych z górnictwem( oni też płacą podatki )?

 

Siemanko wszytskim :)

Aga - bardzo slusznie :p . Nie wymieniam pogladow emocjonalnie - szkoda emocji.

Krystian, owszem gornicy placa podatki, pewnie i nie male ale jak porownasz bilans tego co wplacaja a tego co otrzymuja w formie roznych dodatkow do pensji (wszak wiekszosc kopaln nie moze sie pochwalic wypracowanym zyskiem), wczesniejszych emerytury, renty, odpraw itp. to co wychodzi ?

Likwiduje sie rozne firmy, roznych branz - i w kazdym przypadku to indywidulany i spoleczny dramat. Ale to co sie wyprawia z gornictwem to szczyt. Uwazam ze mozna doplacac (w okreslonym czasie) ale w musi byc w tym jakas idea przewodnia i "swiatelko w tunelu" a tego niestety nie dostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka

Może w prywatnym biznesiku jesteś dobra, ale w skali makro jesteś cienka. Jedno jest pewne- do zarządzania czymś więcej niż małą własną prywatną firemką się nie nadajesz. Znam takie osoby jak Ty. Jak mi jeszcze napiszesz, że osiągnęłaś wszystko to co masz tylko i wyłącznie dzięki swojej ciężkiej pracy, że każdy ma równe szanse tylko jednemu się chce,a drugiemu nie chce, że praca leży na ulicy, trzeba ją tylko umieć podnieść itd/itp inne pierdoły, czyli reasumując: Jestem lepsza niż inni to nie ma o czym rozmawiać. :-? Życzę Ci z całego serca, abyś nie stanęła nigdy oko w oko z tymi głodnymi innymi na progu swojego ślicznego domu...

Bye, bye... 8)

 

Nie rozumiem jakim prawem, nie znając mnie wypisujesz o mnie bzdurne opinie. Nie zyczę sobie tego i nie zamierzam nigdy więcej wchodzić w chamskie polemiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Takie dyskusje niestety nikomu nie wychodzą na zdrowie :-?

Nikt nikogo nie przekonał, a przy okazji udało się nam poobrażać wzajemnie na siebie. Tak sobie myślę, że nie umiemy - jako nacja - rozmawiać o rzeczach trudnych, w któych różnimy się między sobą.

I co tu się dziwić naszym politykom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wiele osób ma dzisiaj tzw. "doła". I ja sam też zaliczam się do nich!

Dlatego nic od rana nie piszę, bo niechcący mógłbym kogoś obrazić, a nikomu to raczej nie jest potrzebne. Zastanawiam się tylko czy taka lliczba przypadków "doła" naraz w jednym srodowisku jest przypadkowa, czy związana z pogodą? A może to nowa psychologiczna broń Al-Quaidy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitbull - i słusznie, że nikt się nie obraził, bo przytaczane były fakty, oczywiście każdy przytaczał te które zna... :wink: , a rozmowa była przecież o górnictwie na którym WSZYSCY się znają (podobnie jak na polityce i medycynie :roll: ) o nie o firmach prywatnych - ostoi naszego budżetu...

Wracejąc do tematu - poruszyłeś słowo ,,bilans", temat tak obszerny, że szkoda zaśmiecać forum, bo nie każdego to interesuje, więc powiem krótko:

- uczciwego bilansu nikt nie przeprowadził, rządowe dane znasz z mediów :evil: , związki zawodowe (różne) widzą to zupełnie inaczej, bo jeżeli weźmie się pod uwagę, że na wolnym rynku kopalnie musiały sprzedawać węgiel po ,,urzędowych cenach" i to przez kilka lat... :evil: , to powiedz uczciwie, która firma by to wytrzymała?

- dodatki (wszystkie) do pensji płaci kopalnia z funduszu płac,

- wcześniejsze emerytury... wziąwszy pod uwagę średnią życia górników to dla budżetu czysty zysk,

- renty - ze składek,

- odprawy - z funduszu płac...

 

Ale nie martw się o swoje pieniądze...na wyrzucenie mnie na bruk :cry: :cry: :cry: da podobno pieniądze Bank Światowy, więc jest ,,światełko w tunelu..." :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...