Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To przykre, kiedy dzieciaki chorują.

Ja zawsze byłam starsza o 100 lat, gdy któryś z chłopców

zachorował. Ot taka ma natura :sad:

 

Mówicie o dużych choinkach, to jednak żywych?

U nas również jest masa prezentow pod choinką. :smile:

Parę lat temu, w całej tej zawierusze wigilijnej zapomnielismy połozyć paczuszki. :sad:

Wszyscy (dużo nas :razz: ) juz przy stole, pismo świete odczytane (przez naszego najstarszego- pierwszy wnuk z dwóch stron) a pod choinką pustka. Przerażenie dzieciaków i nasza

konsternacja, jak wybrnąc z "twarzą" ? Nagle ktoś krzyknął,

by wszystkie dzieci mocno zamknęły oczy, bo Dziadek Mróz chce

wejśc przez komin. Lecz jest tak ubrudzony sadzą, że

nie chce by dzieci go zobaczyły. Dzieci posłusznie polecenie wykonały, a paczuszki znalazły sie na własciwym miejscu.

Te dzieciaki, które dziś już są starsze do dziś wspominają z rozbawieniem tę historię.

Każdego roku słyszymy: "a pamiętacie jak nas nabraliście...."

 

Jasne, że zauważyłam zmianę swojej i Waszej setki :razz:

Kgadzino, spotkanie planujemy na wiosnę :smile:

Jak to mówią " co się odwlecze to nie uciecze" :grin:

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nadzór Budowlany w postaci P. architekt "odebrał" nam dom. Mieszkamy już legalnie, wszystko się podobało. Odebraliśmy "częściowo" / musieliśmy wybrać 1 izbę na "niby nie wykończoną", bo brak tynkowania z zewnątrz się nie liczy w U.S/.

Więc Panie i Panowie kielichy wznieś! :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, ale przeżyłem stres. Przychodzę rano do pracy, a tu nie ma połaczenia z serwerem naszego Forum :sad:.

A uzyskany wczoraj od teściowej przepis na cwibaka leży obok mnie i błaga, żeby go jakoś wysłać.

No i połaczenie z serwerem realizuję właśnie przy pomocy łączy TPSA (chyba pierwszy raz na coś się to przydało).

No to niniejszymm przepis mojej teściowej (albo Teściowej):

CWIBAK

30 dag mąki

15 dag masła

5 jaj

20 dag cukru-pudru (może być do tego również waniliowy)

30-40 dag bakalii (rodzynki, skórki pom, orzechy tarte)

proszek do pieczenia

margaryna do wysmarowania formy

bułka tarta

 

Masło utrzeć z cukrem-pudrem na pulchną masę, do tego dodawać kolejno jaja (stopniowo - nie wszystkie na raz) cały czas ucierając. Potem po trochu dodawać mąkę i proszek do pieczenia (2 płaskie łyżeczki). Wszystko ucierać tak długo aż masa będzie PUSZYSTA.

Bakalie wymieszać z 1 łyżką bułki tartej tak, żeby się w niej obtoczyły, a nastepnie wrzucić do ciasta i równomiernie rozprowadzić (żeby nie było "kul" bakaliowych :grin:).

Ciasto włożyć do formy wysmarowanej margaryną i przesypanej bułką tartą (żeby się nie kleiło do ścianek). Forma ma być wąska i wysoka.

Piec w rozgrzanym do 180-200 stopni piekarniku gazowym 1 godzinę (bez obiegu powietrza)

Smacznego!!

 

Mojej teściowej zawsze się udaje, a bakalie nigdy nie opadają na spód - tajemnica tkwi w dokładnym utarciu na puszysta masę.

 

Zapraszam do spróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka, no ja też serdecznie gratuluję!

Zrobiłabym to wczesniej, ale nie było forum :evil: do konca

mojej pracy.

 

Za to Kgadzina zrobił mi super niespodziankę :smile:

Dzięki. Upiekę na 100%, powiem potem jak smakowało.

Wielkie dzieki. :smile:

 

Aga, a Ty nie na wywczasach? Czy tez stamtąd nadajesz? :razz:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, szkoda, że Bóg poskąpił mi talentu kucharskiego. Przepis ma opis tak precyzyjny, aż kusi spróbować. Tylko nie wiadomo co zrobić jak się ma piekarnik elektryczny :eek: W nim chyba przy każdym programie działa nawiew.

U nas na wsi :grin: piękna zima, aż się nie chciało przyjeżdżać do pracy. Tak, tak, niektórzy w soboty pracują /Tomek też ma dzisiaj i jutro zajęcia ze studentami/.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę Wam i Waszym bliskim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, super zabawy w Sylwestra i wszystkiego o czym marzycie na Nowy Rok. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne Kgadzinie za przepis na cwibak,Majka ma racje jest jak w ksiazkach napisane krok po kroczku.:grin:

Majka gratuluje odbioru i zycze Tobie samych dobroci ze strony Twojego ukochanego domku.Mysle ze odwdzieczy sie Wam za Wasze zabieganie i radosc z niego.:smile:

 

Wszystkim skladam najserdeczniejsze Zyczenia Swiateczne i Noworoczne WISHING YOU THE PERFECT PEACE OF CHRISTMAS,AND A NEW YEAR FILLED WITH GOD'S GREAT BLESSINGS. Majac wielka nadzieje ze na spotkanie majowe 03 dojade zza Wielkiej Wody. Uklony niziutkie Rich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwibak upieczony!

Ja także mam piekarnik elektryczny i piekłam krócej, tzn.około

40 min. w temp.175.

Różnorodność bakalii (oprócz skórki - nie lubimy) oraz ich ilość powoduje smakowitość tego ciasta. Myślę, że za

2-3 dni będzie idealne do jedzenia.

Najważniejsze: udało się :razz:

Kgadzino serdecznie Ci raz jeszcze dziekuję, oraz proszę podziękuj MOcno i Gorąco swojej Teściowej :smile:

 

Zyczę Wam wszystkim oraz Waszym najbliższym SZCZĘŚLIWYCH ŚWIĄT. Trzymajcie się ciepło :smile:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie na wakacjach że tak powiem jedna nogą, ale jak widzicie nie mogę nie wpaść tu i nie złożyć Wam życzeń: Wspaniałych, Szczęśliwych, i Niezapomnianych Świąt Bożegonarodzenia ! Nie poprzejadajcie się za bardzo tymi cwibakami i innymi łakociami:smile: Jutro wyruszam w tasę świąteczną więc do zobaczenia w roku 2003. Trzymajcie się ciepło

HAPPY NEW YEAR !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy są "nadawcami" życzeń a kto jest odbiorcą ? -:grin:

No to ja w imieniu anonimowego odbiorcy powiem głośno: DZIĘKUJEMY za wszystkie życzenia.

Świętujmy więc radośne, spokojnie i domowo. Niech pod choinką znajdzie się miejsce dla naszych marzeń budowlanych. Cieszmy się cwibakami, cieszmy się naszymi planami, cieszmy się wspólnym świętowaniem. Świętujmy zatem godnie i do zobaczenia po Świętach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech na te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

radość i pokój wypełni Wasze serca,

niech szczęście Was nie opuszcza,

a to co najlepsze niech będzie Waszym udziałem.

 

Zaś Nowy Rok

niech obdaruje Wasze rodziny miłością i pogodą ducha.

 

Życzę Wam tego z całego serca!!!!!

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: kgadzina dnia 2002-12-25 01:11 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...