Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My też spóźniliśmy się 10 min. do szkoły, jechaliśmy 1 godz. z Krzeszowic! Jak widzicie mieszkanie na wsi nie przekłada się na długość przejazdu w warunkach ekstremalnych :grin: na drodze koło nas zakładaliśmy pierwszy ślad. Ale spod domu pod lekką górkę wyjechałam bez pomocy łopaty, tylko trochę sniegu wsypało mi się do butów.

Śnieżne pozdrowienia

 

edytuje, bo wyszło, że musiałam pchać auto :grin: a to znaczyło, że jak wysiadłam przy bramie, aby ją otworzyć, to wpadłam w nawianą

zaspę i stąd ten śnieg w butach. Ha,ha

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: Majka dnia 2003-01-08 12:50 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze w temacie śnieżnym. Takie spostrzeżenie: w naszej gminie służby śnieżne działają jakby sprawniej. O 8 rano przejechał pług i odśnieżył lokalną drogę wiejską. To samo było koło szkoły i przedszkola. Droga do Dobczyc też była w niezłym stanie. W sumie odcinek od domu do Wielickiej pokonałem w czasie zbliżonym do normalnego. Utknąłem dopiero na Wielickiej - Kamińskiego. To właśnie w mieście spędziłem godzinę w korkach. Wszędzie nieodgranięty - rozjeżdżony śnieg. Niech żyją małe gminy !?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo - w małych gminach i dróg przypadających na jeden pług jest mniej. Więc i odśnieża się szybciej. A w mieście ulic więcej - i korki większe, więc pługi jeżdżą rzadziej i wolniej. Nota bene jadąc z Bieżanowa też w korek wpadłem dopiero na Kamieńskiego. Jaro - staliśmy w tym samym korku. Może nawet obok siebie? Napisz czym jeździsz to będę cię wyglądał nastepnym razem (czyli jutro bo śnieg ma padać dalej).

Ciepłe pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg nie padał, ale za to mróz tęgi. Odpaliliscie auta?

Super jest mieć garaż w bryle domu. Auto ciepłe, szyby czyste, wsiadanie suchą nogą. Nie mówiąc już o pakowaniu się na dłuższe eskapady. Żadnego problemu. Tym co jeszcze się nie zdecydowali, polecam garaż w domu /oddzielony od części mieszkalnej drzwiami stalowymi i wewnętrznymi.

Mamy nowego lokatora - mała czarna myszka. Ładna. Ania wrzask /10,5 lat/, Tomek /ojciec/ ganiał z miotłą, Michał wystraszony przez Tatę nie chciał iść do swego pokoju. Mówię Wam - cyrk :razz:

Szukam teraz metody humanitarnej na myszkę i mniej humanitarnej na męża :grin: /żeby w końcu przestał straszyć dzieci/.

Może macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko odpaliło bez problemu. Chociaż garażuje pod chmurką. Garaż w bryle domu to fajny pomysł - ale żona bała się włamywaczy, którzy podobno lubią włamywać się przez garaż :smile:. Także garaż będzie wolnostojący. Co do myszek - ja akurat nie mam problemu, z powodu Matyldy - kota marki dachowiec, płci zdecydowanie żeńskiej. Sposób na męża... hmm ... chyba nie wypada mi nic proponować w imię tzw. "męskiej solidarności" :grin:.

 

kgadzina: wysłałem Ci coś na priva ...

 

 

[ Ta Wiadomość była edytowana przez: jaro dnia 2003-01-09 10:01 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani Krakowiacy w Nowym 2003 Roku!

Spóźnione, ale równie szczere życzenia noworoczne! Wcale o Was nie zapomniałam tylko dopiero co wróciłam z sylwestrowo - noworocznych szaleństw narciarskich:smile:

I jak to mówia od razu zimny kubeł na łepetynę!W pracy szleństwo i to wcale nie związane ze świętowaniem:sad: i dopiero teraz mam chwilkę żeby Was poczytać i oczywiście dać oznakę życia

Jaro o której drodze na Dobczyce mówisz? Ten temat żywo mnie interesuje bo sama codziennie będę dojeżdżać do Myslenic drogą na Dobczyce niestety nie tą główną i mam duże obawy co do tego czy w ogóle ją odsnieżą!

Pozdrawiam gorąco Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż w bryle domu tak! Bezpośrednie przejście do domu nie!

Czy wiecie, że odkryłem wczoraj w rogu mojego garażu pod blachami autentyczne gniazdo pająków? Było ich tam ponad 10. Gatunek - kątnik domowy (to największy z polskich pająków). Rodzinka składała się z mamuśki o wymiarze 6 cm (sic!!!!) i małych pajączków.

Niestety rodzinka nie była u mnie zameldowana i skończyło się to eksmisją. Dobrze, że posłowie tego nie czytają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pająki mieszkają - jest ich całkiem sporo. Teraz już wiem, dlaczego - pewnie część uciekła od kgadziny :grin:. Populacja pająków jest jednak kontrolowana w pewnym stopniu przez Matyldę - pewnie z powodu braku innych, lepszych "ofiar".

Majka: Matylda załatwia problem bardzo humanitarnie - łapie, uśmierca i już. Nawet nie zjada - tylko przynosi w "umówione miejsce", żeby wykazać, że nie jest darmozjadem.

Jeszcze pytanie o drogę: droga Wieliczka - Dobczyce przez Dziekanowice (nie pamiętam numeru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda mniej więcej tak?

http://www.smilies.nl/dieren/catsmiley.gifhttp://www.smilies.nl/dieren/spider.gifhttp://www.smilies.nl/person/mensen1/gr4.gifhttp://www.smilies.nl/thefinger_red.gif

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: kgadzina dnia 2003-01-09 11:23 ]

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: kgadzina dnia 2003-01-09 11:23 ]

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: kgadzina dnia 2003-01-10 09:42 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczesnego dzieciństwa brzydziłam się wszelkiego rodzaju robactwa, ale nigdy nie dałam tego poznać po sobie. Koledzy w podstawówce znęcali się nad kolezankami, wrzucając im dżdżownice, pająki itp. za koszule. Mnie omijali, bo nie piszczałam, zresztą jakby któryś spróbował - "zbierałby zęby".

Tak, tak byłam niezłym huliganem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...