Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Moi wspaniali dachowcy! Polecili ich znajomi, razem z hydraulikiem i elektrykiem stanowili trio, chodząc razem po budowach. Nie napiszę niczego odkrywczego, bo większość ekip coś partaczy, ale pierwsza rzecz o której nie wspomnieli i która mnie rozsierdizła to impregnacja - przecież Pan nic nie mówił - tłumaczyli się później. Wanna do moczenia stoi na środku działki, Fobos w szopie, przyłapałem ich w połowie łacenia, (nie napisałem, że oni tylko kryli dach przykryty papą w zeszłym roku) więc mam dach jak na reklamie szamponu - połowę wykompaną, a drugą połowę ledwie fukniętą.

 

Na nic zdały się informacje od producenta, że dachówki trzeba mocować co którąś oraz wokół ... ostatecznie zamocowali jedynie skrajne, oraz niektóre w koszach - bo sie blacha poprzebija - jak Pan chce to Panu poprzebijamy - taka była rozmowa.

 

O wentylowanie dach to się na mnie obrazili i ze zbolałą miną wycinali okna w sztywnym poszyciu (mam papę to musiałem dać pod nią deski). Wilgoć to sie wypuszcza przez wentylację, nie przez dach, szczególnie że ten daszek nad łazienką jest niewielki - powiedzieli. Do wlotów powietrza w okapie juz ich nie zdołałem namówić, szczerze powiem sam tam zamontuje kratki, dostanę z drabiny.

 

Kozubki za kominami - Panie, tak to mówią starzy inżynierowie - dowiedziałem się od blacharza.

 

Na podbitkach ich wyrzuciłem, bo były strasznie niestaranne. Została tylko najgłówniejszy, który samodzielnie zerwał co popsuli i zrobił jak sie patrzy.

 

Pozdrowienia

Finiszant

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W standardzie wykonania jest:

1. Drewno klejone selekcjonowane MAHOŃ MERANTI RED

2. Okucia ROTO CENTRO 101

3. Szyba niskoemisyjna K 1,1 (PILKINGTON)

4. Mikrowentylacja ROTO

5. Blokada błędnego położenia klamki ROTO

6. Uszczelka wrębowa Q-lon (SCHLEGEN)

7. Szczeliwa przyszybowe ELASTOSIL (WACER)

8. Malowanie 3-krotnie metodą hydrodynamiczną WAGNER lakierami lazurowymi SIKKENS

Stolarka 4 letnia gwarancja.

Oglądałam okna drewniane 5-6 firm i te, naprawdę są ładne. Do pozostałych zawsze było jakieś ale, do tych nic.

Są jeszcze dodatki, które chciałabym zamontować na okna: okapniki na skrzydło okna ((20 zł za mb); okapnik na ościeżnicę w standarcie, osłonki na okucia (20 zł za kwaterę).

Ceny np. 120x150 - 1097,00 zł netto (- rabat 7%)

Narazie oglądałam okna na ekspozycji, w tym tygodniu mam zamiar wybrać się z ich przedstawicielem handlowym oglądnąć ich okna zamontowane na konkretym budynku.

Termin realizacji 7 tygodni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie to co napisałaś mają trochę zalet.

Oby tylko firma wywiązała się w terminie i jakości w realizacji.

Nie wiesz czy firma ma jakieś przedstawicielstwo na Śląsku lub Podbeskidziu?

A na marginesie co oznacza określenie Lazur przy opisie koloru farby? W niektórych firmach jest 2% dopłaty za lazur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

engi

Właśnie tego się obawiam. Nie jest to duża firma. Istnieje 4 lata na rynku. Boję się, że mogą się nie wywiązać z zamówienia lub że się zwiną za rok i tyle. Właśnie dlatego mam zamiar odwiedzić budowy, które zaopatrzyli w okna, może uda mi się pogadać z innymi inwestorami i na własne oczy stwierdzić jaki jest standard okien "tych nie z ekspozycji w sklepie". No i mam zamiar wynegocjować niską zaliczkę. Dlatego ponawiam apel "Jeżeli ktoś ma okna tej firmy niech się odezwie".

Nie wiem czy mają przedstawicielstwa, ale podaję telefon na priva, sam się zorientujesz.

Znam kolory krycia okien: lazur i kryjący. I lazur to jest ten co widać słoje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Ja mam ofertę okien drewnianych firmy Cieślak, -widziałam profil - wygląda bardzo solidnie na ich stonie można zapoznać się z firmą, wysłać formularz do wyceny.

Na forum nie potrafię tak jak Ty znależć kogoś kto ma takie okna - a firma nie jest mała.

Też nie wiem co robić?

Mam korzystny rabat od handlowca więc chyba się zdecyduję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

engi: i na poleconych oknach można się przejechać...

jak wszystko sprawdzone i podoba Ci się to bierz - nie szukaj potwierdzenia. Płacisz dopiero przy odbiorze więc ryzyko minimalne. Za to do odbbioru weź sobie dobrego fachowca - może nawet wynajmij na ten jeden raz. Będziesz spać spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

engi: masz rację z tą wygodą, ale czy zawsze o wygodę chodzi ?

dom mam tradycyjny i rolety pasowałyby do niego jak wół do karety

na pewno więc okiennice - tylko, jak słusznie zauważyła Zielona to jest już "luksus" więc będą musiały poczekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam projekt prosty, dach z blachodachówki, parapety aluminiowe, więc myślę, że roletki będą pasowały (białe).

Niestety chcę założyć takie, które montuje się razem z oknami.

Podraża to koszt okna o około 180 zł na metrze kwadratowym okna.

Okiennice mają taką przewagę,że można montować na końcu - nie ma pośpiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

budujemy, pilnujemy ...

Ja odpoczywam (oczywiscie czynnie) po rozwiązaniu dylematu dotyczącego wyboru kotłowni (teraz niech się biedny instalator martwi dalej). Było to straszne pranie mózgu, jak się domyślacie przysłowiowy Salomon nie rozwiązałby tego dylematu, a ja musiałem - i chyba się udało.

Finiszant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele za i przeciw na pewno pojawiało sie na Forum.

Rodzina jest 5-osobowa, dom 180 m - miała być kotłownia stojąca z zasobnikiem - cena podpowiadała tylko Buderusa, zdecydowałem się jednak (decyzja kolektywu) na wiszący kocioł Buderus z zasobnikiem. Dlaczego - bo dużo tańszy sam kocioł (ktoś mnie poprawi, że podgrzewacz), tańsza do niego kotłownia, ma w sobie coś (chodzi o pompę do co), nowsza elektronika niż w stojącym kotle żeliwnym, próbuję nie dostrzec, że jego trwałość jest mniejsza niż żeliwnego kotła, ale postanowiłem liczyć na łut szczęścia - dobry i trwały egzemplarz i nie zastanawiać sie co będzie za 10-15 lat, bo tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Tak więc cieszę się chwilą bo starczyło na kocioł, choć wyglądało na to że nie starczy - trwaj chwilo jesteś piękna!

Pozdrawiam wszystkich, szczególnie strapionych finansami!

Finiszant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź Finiszant, ale z kim to szacować i w jaki

sposób.

Dlatego jszcze raz do Wszystkich.

Zamierzam wybudować dom - wielkości 130-140m kwadr. pow. użytkowej + garaż, zakładam że w technologii w tradycyjnej tzn. pustak, steropian itd., dach (chyba to się tak nazywa) czterospadowy(wiem że to bardzo ogólne dane) lub kupić mieszkanie.Proszę o pomoc doświadczonych - czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć jak można oszacować koszt takiej budowy(już słyszałem żeby wziąść projekt i iść do kosztorysanta, ale to kosztuje, może można to zrobić samemu), ewentualnie ile może kosztować wybudowanie takiego domu w stanie surowym zamkniętym w systemie gospodarczym w rejonie krakowskim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zielonej (w sprawie więźby) - diabeł tkwi w szczegółach, sprowadziłem drewno spod Jordanowa, krokwie OK, ale łaty i kontrłaty tak nie trzymały wymiarów, że musiałem kupić nowe. Dacharz, którego nikomu nigdy nie polecę wskazał skład przy Zakopiance, gdzie na życzenie zaimpregnują Ci drewno Fobosem.

Łaty stamtąd były OK.

Finiszant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...