Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzień Dobry.

 

Dzieci wróciły od moich rodziców, jakies takie wyrosnięte 8) :D

Ania za 2 dni jedzie na obóz harcerski pod namioty, Michał przez 2 tygodnie zostaje na wsi, bedzie rozrabiał z miejcową dzieciarnia i rozbierał dom na części. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Krakowie kończę dom który 10 lat stoi w stanie surowym (ojciec nie miał weny żeby go kończyć) wziąłem kredyt i będę kończył.Na pewno to plus bo 10 lat temu nie było takich możliwości jak teraz. Dom duży około 400 m i dlatego muszę myśleć o oszczędnym grzaniu.Okna biorę w Ren-Pol. są niezłe choć nie tanie.

 

Rozmawiałem już z jednym instalatorem co mówi że 90 zł za pkt a za podłogówke 20 zł za m2 oczywiście bez mat.Kotłownia to gdzieś tak 5 punktów. Ile za kominem to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry. Poniedziałek zaczął się dobrze, 8) :D Zastanawiające, przeważnie w ten dzień wszystko sie pierniczy.

 

Potrzebuję pomysłu jak przekonać męża do zrobienia najpierw tarasu / drewniany na kamiennych słupach/ a dopiero potem pokrycia kolorowym tynkiem elewacji i zrobienia podbitki :roll: Problem polega na tym, ze na zrobienie tego w jednym sezonie zabraknie kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chętnie dałbym się wyręczyć w podejmowaniu decyzji :D. No, chyba że mówimy o NARZUCANIU a nie podejmowaniu decyzji... W podejmowaniu widzę jednak jakiś dialog, uczciwe Za I PRZECIW i uzgodnienie zakresu kompromisów. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo. Skoro piszesz o wyręczaniu w podejmowaniu decyzji, delikatnie to sugeruje, ze to Ty w jakis sposób narzucasz swoją wolę 8) A dyskusja i "kompromisy" to tylko dla uspokojenia Twojego sumienia. :D

 

Twoja żona to mądra kobieta, wie, kiedy nalezy przytakiwać a swoje robic. 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, wydaje mi się, ze przy budowie tarasu tynk moze sie uszkodzić. Prawdopodobnie po jego zbudowaniu moze sie okazać, ze chcemy np powiesic dodatkowe lampy na elewacji, czy zrobić nad częścią zadaszenie.

Nie mam teraz sily na jakies wielkie dysputy i szukanie kompromisów, ale też nie chciałabym, aby potem trzeba bylo naprawiać to co się zniszczy. :(

 

Taką kolejnośc robót podpowiada mi logika, ale mogę się mylic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, wydaje mi się, ze przy budowie tarasu tynk moze sie uszkodzić.

 

Niekoniecznie. Jeśli jak piszesz ma to być konstrukcja na słupach, to jak rozumiem będzie niezleżna od samego budynku.

 

Prawdopodobnie po jego zbudowaniu moze sie okazać, ze chcemy np powiesic dodatkowe lampy na elewacji, czy zrobić nad częścią zadaszenie.

 

Majka, ale to warto zrobić już teraz ! To znaczy zastanowić się, gdzie te lampy będą, jak i gdzie zadaszenie. Przed robienie tarasu i przed tynkami. Tak samo może się okazać, się że musisz wykonać jakieś roboty ziemne w miejscu tarasu.

 

Nie mam teraz sily na jakies wielkie dysputy i szukanie kompromisów, ale też nie chciałabym, aby potem trzeba bylo naprawiać to co się zniszczy. :(

 

A po co się spieszyć ? Na ustalenia nigdy nie brak czasu, nam (tnz: mnie i mojej mądrej i sprytnej - jak sugerujesz :D , żonie) to pozwoliło na uratowanie wielu pieniędzy, które mogłyby zostać wyrzucone w błoto. To dużo kosztuje (nerwów, bo nie są łatwe rozmowy) ale skutki finansowe rekompensują te straty.

Także polecam dialog. :D małżeński na tematy około-tarasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...