Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich.

 

Krystian, czy to sa kształtki z CRH czy innej fimy.

Co do ceny i wyboru zamówiłem w Raab Karcher przy płk. Dąbka, ( miła p. Annia, gdyż pani z Anbudu stwierdziła,ze oni maja tylko kształtki z CRH - Sahara (, ja chcę cieniowaną, pełne a perforowanych (lżejsze i tańsze ) nie sprowadzaja.

Kształkę którą wybrałem to NF TO1 ca.3 zł/brutto (http://www.crh-klinkier.pl)

 

Krystian jak to się sprawdza, bez problemu ? U mnie bedzie wystawało ok. 7 cm poza mur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Krystian, czy to sa kształtki z CRH czy innej fimy.

Co do ceny i wyboru zamówiłem w Raab Karcher przy płk. Dąbka, ( miła p. Annia, gdyż pani z Anbudu stwierdziła,ze oni maja tylko kształtki z CRH - Sahara (, ja chcę cieniowaną, pełne a perforowanych (lżejsze i tańsze ) nie sprowadzaja.

Kształkę którą wybrałem to NF TO1 ca.3 zł/brutto (http://www.crh-klinkier.pl)

 

Krystian jak to się sprawdza, bez problemu ? U mnie bedzie wystawało ok. 7 cm poza mur.

 

Kształtki parapetowe, podobnie jak wszystkie cegły na elewację są z Hansona - obecnie Wienerberger - seria polonia (brązowe - silesia, czerwone - lubawja). Kupowałem je w 2002r, ceny też ok. 3zł za szt.

Mam je już dwa latka, fugowane będą dopiero w przyszłym roku, problemów nie stwierdziłem... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka :lol:

Może nie będzie tak źle. Poprostu należy "wrzucić" temat do dyskusji.

Ponieważ jestem nowa (całkiem świeżutka) może powiem coś więcej o sobie i poproszę o dobrą radę.

A więc zaczynam (cholera uczyli mnie w szkole, że nie zaczyna sie zdania od "a więc")

Działkę kupiłam w 2001 (caluśkie 14,88 ara) i niestety do tej pory ją spłacam (ale już niedługo). W tym roku mój mężuś własnymi "recami" (przy dużej pomocy teścia i szwagra) ją ogrodził. Ponieważ działka przypominała wielki kanion nawieźliśmy tam już 35 "sztajerów" ziemi a wejdzie jeszcze z 7. I tu mam problem ostatnie 7 wywrotek to przepiękny humusik - ziemia czarna i sypka - zostanie rozrzucona na stronie przyszłego ogrodu. Mój mężuś upiera się żebyśmy już teraz przywieźli pozostałe 7 wywrotek na stronę gdzie będzie stał dom. Ja obawiam się że w momencie kopania fundamentów całość wymiesza się z gliną,która jest pod spodem. Dom ma być parterowy więc zajmie trochę miejsca na działce (ale bez piwnic). Co radzicie nawieźć ziemi już teraz zasadzić trawkę i nie chodzić po błotku czekając na rozpoczęcie budowy (jeszcze z 1,5 roku) czy nawieźć ziemi dopiero po wykonaniu fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no :D

 

Ziemię mozesz rozparcelować tylko w dalszej części ogrodu i tam siać trawkę i sadzić drzewka. Resztę zwal na kupę, aby nie wymieszała się z gliną, wapnem, cementem itp 8) :D

 

A może Twoj mąż chce zakończyć prace budowlane na ładnym trawniku? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż bardzo chce budować. Nie rozpoczynamy z dwóch powodów

po pierwsze najpierw musimy spłacić działkę

po drugie czekam aż w mojej gminie zatwierdzą plan zagospodarowania przestrzennego. Obecnie czas oczekiwania na pierwszą decyzję wz to czas około od 4 do 6 miesięcy + 2 miesiące pozwolenie na budowę i rok z głowy nie mówiąc o tych wszystkich papierkach które trzeba zebrać do pierwszej decyzji. Po zatwierdzeniu planu przychodzę do Urzędu proszę o wypis i wyrys z planu i dostaję w ciągu 10 minut (mam nadzieję :wink: ) i już mogę się udać do starostwa celem uzyskania pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam :D

 

Aglig skąd kupujecie ziemie i ile płaciliście ? My będziemy musieli podnieść troche działke na jesień.

Duża wywrotka ( 12 kubików) z transportem kosztuje około 200 zł. Już teraz poszukajcie przy żwirowniach , zazwyczaj po żniwach ściągają z pól humus pod nowe wykopaliska, albo znajdź faceta który wozi oni zazwyczaj mają informację skąd mozna wziąść dobrą ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...