Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A co się stanie jak się stanie? :o

Majka ja jestem straszny laik jeśli o to chodzi :oops: czemu gdzieś tam nie może się zagotować? Skoro ciepło przekazywane jest do wiekszego zbiornika?

 

Bo to nie czajnik na herbatę 8) :D Kominek ma podgrzewać wodę, a nie ją gotować. To cieplo ma byc przekazywane poprzez wymiennik plytowy do np. zamknietego systemu grzejnikowego lub zbiornika cwu. caly problem polega na tym, aby wiedzieć kiedy temperatura płaszcza osiaga odpowiednia temperaturę, włącza się pompa, zmniejsza lub zwieksza dopływ powietrza do kominka itp. Dokladanie drewna pozostaje na tzw "czuja" :D

 

W naszej grupie krakowskiej, chyba tylko ja posiadam narazie kominek z plaszczem wodnym. Moze w wymianie doświadczeń Ci pomogą.

 

Ile kosztuje ta nasadka na kominek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównałam wymiary, najtańszy kominek do ciąglego palenia Tarnawa - 16kw /trochę za malo/ szer 62, głebokość 46cm. CTM z plaszczem już naokolo wkładu 18kw - szer.72, głebokość-67cm.

 

tu masz link do kominkow z plaszczem /w sam raz takiego jak ja mam/, zobacz na ceny dodatków, ktore musisz mieć przy jednym i drugim zestawie http://www.ctmpolonia.pl/cenniki.html

 

Czy w tej "twojej" dostawce jest też węzownica do cwu? Ile w środku mieści się wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc opolanka ze żbiczanką dyskutują o technicznych rozwiązaniach, a panowie..........na z góry upatrzonych stanowiskach 8) :D Okopali się, i nie zamierzaja nosa wystawić i cos doradzić kolezance-opolance w rozterce :-?

No cóż, nie widać żeby to szkodziło temperaturze dyskusji :D

Poza tym gdzie tam z Agi opolanka :o :D

No i wreszcie, mam taką zasadę: jak się nie znam - dziub w ciup :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Jaro. Co innego rozmawiać sobie na ogólne tematy, a co innego wypowiadać się w sprawach technicznych. W tym wypadku powinno się się wiedzieć o czym się mówi. Dlatego wczoraj milczałem. :wink:

Pogoda rzeczywiści paskudna. Jedziemy dzisiaj polować na gniazdka i wyłączniki elektryczne. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...