Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:D Sylwka podoba mi sie twoje podejście do tematu "budowa domu" :D

 

ZbysioR, posadż trochę iglaków, aby halas głuszyły całorocznie :D Jako ciekawostke powiem Ci, że dawniej po tych torach jechał pociąg co pół minuty 8) Teraz PKP jest w wielkim kryzycie, więc pociągi jadą ze sporymi przerwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nas tutaj więcej takich budujących z marzeń.

W dniu otrzymania pozwolenia na budowę mieliśmy coś koło 2tys.oszczędności. I musiałam przyrzec mężowi, że budujemy etapami nie mniej niż 5 lat, co miałam zrobić ?! Żeby zacząc musiałam przyrzec :wink: I udało się niedotrzymać słowa :D . 3 lata i 3 m-ce i mieszkamy. Trochę po spartańsku, bo mieszkania ciężko się teraz w mojej okolicy zbywają.

 

Dzięki Zbyszku za aktualizację mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybciutki dzieńdoberek... :lol:

Do pociagów się nie można przyzwyczaić :evil: wiem co piszę bo mieszkam przy torach i na czas przejazdu pociągu zawsze muszę zamknąć okno jeśli np. oglądam telewizję...to taka malutka dygresja :lol: nie należy się nią przejmować!

W czwartek jadę na odbiór fundamentów i będę przy ich zasypywaniu...dowiozę kolejne zdjęcia i może wreszcie coś w moim dzienniku dopisze :( totalny bark czasu...wybaczcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Agacka, ze jak pociag przejezdza za oknem, to nawet zwykly fotel na chwile sie zamienia w bujany :-? ale kilkaset metrow robi swoje. Mieszkalem przez kilka miesiecy w Krakowie na ulicy Rogatki, jakies 100 metrow od torow (nazwa ulicy juz wskazuje na odpowiednie polozenie :lol: ) i po jakims czasie przestalem slyszec pociagi.

 

A wczoraj przy malowaniu plotu na dzialce zorientowalem sie w pewnym momencie, ze pociagi przestaly jezdzic, po czym zauwazylem, ze jezdza, tylko ja jakos podswiadomie je ignoruje i ich nie slysze wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo. To już masz płot :D

 

ta linia kolejowa jest od oddalona od nas okolo 1 km. Pociągi slyszy głównie mąż :o /a on przecież wychował sie w krakowskim blokowisku, gdzie nawet drapanie sie po głowie sąsiada slychać/. Mamy też pojedyńczy tor - ze 200m od domu - jeździ nim pociąg do kamieniolomu 6 razy dziennie /tzn 3 razy do i 3 razy z kamieniem z /. On robi troche halasu aż czasami szyby wpadaja w drgania. Ostatni jedzie okolo 23-ciej, mnie nie budzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam juz ladny plotek z jednej strony zrobiony na spolke z sasiadem, ktory jest ciut bardziej zaawansowany inwestycyjnie. Narazie pomalowalem z 25 metrow i czeka mnie jeszcze z 70, ale tak jakos milo sie maluje, bo to swoj :D :D

 

Niestety z pozostalych stron bede musial robic na swoj koszt tylko, bo z 2 stron nie mam sasiadow, a z trzeciej gosc sie nie poczuwa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm wszystkich. U mnie jest nareszcie dach :D :D :D , działka posprzatana, wyrównana, "robią się skarpy" (rece mam do samej ziemi :) Poszukuję dobrej ekipy na wiosnę do tynków cem.-wap. Ewentualne namiary poproszę na priv-a. A może ktoś wie gdzie znależć ziemię do ogrodu? Zrobienie trawnika na mojej glinie jest o wiele trudniejsze niż wybudowanie domu w stanie surowym :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...