Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Drodzy Krakowianie właśnie wróciłam z Waszego pięknego miasta po tygodniowym pobycie. Muszę przyznać że byłam pierwszy raz w Krakowie i jestem pod wrażeniem. Dookoła widziałam masę nowych domków być może któryś był Wasz. Pozdrawiam serdecznie z Gorzowa Wlkp. Na pewno jeszcze Was odwiedzę :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak żona, która ma takie same poglądy :) Ostatnio doszliśmy do wniosku, że nie będziemy w swoim domu obchodzić żadnych świąt. Czas zaoszczędzony na wielkim sprzątaniu, przygotowaniu żarcia, którego nikt nie jest w stanie przejeść, a może doprowadzić do otyłości spędzimy... w o wiele bardziej romantyczny sposób :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Malinko, Mi też sie Kraków podoba 8) :D

 

Frankai, jak czytam to co piszesz robi mi sie jakoś smutno. Wydaje mi się, że tracicie bezpowrotnie magię oczekiwania i samych świąt :-? Romantyczne wieczorki mozna sobie robić bez względu na porę roku, świeta są 2 razy do roku i dlatego powinno je sie spędzać inaczej niż resztę roku. Ale to tylko moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka - ja lubię wsadzać kij w mrowisko. Mówiąc jednak poważnie - czy spędzając razem 3 tygodnie co 3 miesiące, miałabyś ochotę stracić co najmniej tydzień na sprzątanie i latanie po sklepach? My właśnie tyle czasu mamy w tej chwili dla siebie i dla załatwienia spraw, które muszę załatwić jak jestem w Polsce :(

A jeżeli chodzi o Twój smutek, to nie smuć się, że inni mają własne zapatrywanie na spędzanie czasu i czerpanie radości z życia. Przecież ludzie nie muszą być jednakowi. Najważniejsze, że mamy podobne zapatrywania z żoną.

Świętowanie 2 razy w roku? Tak niestety właśnie jest w wielu rodzinach - wielka sztuczność, bo są święta i trzeba się cieszyć (sztucznie) i kochać. Oczywiście nikt się do tego nie przyzna, bo przecież jego rodzina i on sam są "lepsi". Tylko nie widzą jak postępują na codzień. Ehhhhh, można by się nieźle rozpisać, tylko po co?

 

Ja w każdym razie bardziej cieszę się na wypad z rodzinką do Waszego Krakowa, niż na święta i obowiązkowe wizyty rodzinne. Wiem jak synek będzie się cieszył baraszkując w basenie. Ja zaś będę miał żonę na wyłączność, bo w zwykły dzień połowa jej znajduje się w wirze szarego życia. Oczywiście rozumiem też Twoją radość ze świąt, bo jak pisałem - każdy ma swój przepis na szczęście i radość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo ale cię energia rozpiera z rana :D

 

U nas nie ma wielkiego obżarstwa przez całe święta, nie ma wędrowania po gościach. Święta są dla nas i najbliższej rodziny. Wreszcie po wielu miesiącach zabiegania możemy być sami dla siebie. O aspekcie religijnym /dla nas bardzo waznym/ nie będę pisać, bo to indywidualna sprawa.

Dla nas święta nie mają nic ze sztuczności, a nawet odwrotnie, bez nich /świąt Bożego Narodzenia/ nie mógłby się zacząć kolejny rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nastąpiło zbliżenie poglądów :lol: Jak świętowanie wewnątrz rodziny, to rozumiem.

 

A co się tyczy zabiegania, to o to właśnie biega. Apeluję, żeby od czasu do czasu rzucić wszystko w diabły i zrobić coś skrajnie głupiego lub szalonego. W tym kontekście podoba mi się pomysł Smoka, który stwierdził, że ma ochotę... wziąć motor, a na niego żonę i ruszyć na Mazury pod namiot. Oczywiście tylko we dwójkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących z okolic Krakowa :)

I proszę o .... rade . Poszukuję dobrego = niedrogiego elektyryka z okolicy ( Alwernia , Krzeszowice, Chrzanów i ...okolice ) . Remontuje stary domek i utknęłam w punkcie zmiany przyłącza elektrycznego z napowietrznego na ziemne . Słup mam na działce i jak narazie prąd w domu jest , ale chciałabym przeciągnąć zasilanie ziemią od słupa do domu . To jest jakieś : 15 metrów . Skrzynkę chciałam zamontować na słupie . Do wykonania mam na nowo całą instalację elektryczną - może ktoś zna fachowca który podejmie się wszystkiego , a jest dobry i niedrogi ? Dużo prac możemy wykonać we własnym zakresie - o ile to będzie konieczne .

Dziękuję z góry wszystkim i pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi - coś mnie tu znowu ciągnie ;)

 

To może kolejny kij w mrowisko?

 

Ostatnio znowu dostałem e-mail'e w stylu: "nasze dziecko jest ciężko chore i jak roześlesz ten e-mail, to Yahoo (albo inne) zapłaci nam 5 centów za każdy e-mail, dzięki czemu będzie nas stać na jego operację"

 

Wychodzi na to, że nie mam serca, bo nie rozsyłam dalej czegoś takiego. Mam za to - tak przynajmniej myślę - odrobinkę mózgu i trochę wiedzy o poczcie, finansach i Wielkim Bracie:

1. Na tym świecie nie ma nic za darmo.

2. Firmy płacą za e-mail'e reklamowe - tak finansuje się tzw. bezpłatne konta, ale są to kwoty mikroskopijne i mniejsze niż 5c/e-mail. W szczególności, kiedy nie są kierowane do selekcjonowanej grupy.

3. Reklama musi coś mówić o firmie lub podawać link.

4. Yahoo nie ma prawa śledzić wszystkich e-maili na świecie.

5. Yahoo nie ma możliwości śledzić wszystkich e-maili na świecie.

6. Niektórzy ludzie nie potrafią pisać wirusów i robaków internetowych, ale potrafią wykorzystać głupotę ludzką. Tak - Twoją też.

7. Naiwnych nie sieją - oni się sami rodzą i przesyłają dalej takie idiotyczne e-mail'e.

 

LUDZIE - OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!!

 

I jeszcze jeden apel, część z Was o tym już wie, wysyłając e-mail zbiorowo, wpisujcie adresatów w pole UDW (ukryte do wiadomości) lub po angielsku BCC (black carbon copy). Pole to istnieje chyba we wszystkich programach pocztowych. Czasem tylko trzeba je odblokować. W MS Outlook przykładowo jest to "Pole UDW" w menu "Widok" w okienku wiadomości. Jest to szczególnie istotne, że nie wszyscy życzą sobie ujawniania swojego adresu e-mail całemu światu i wszystkim robakom pocztowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi do Nikoli Św. Mikołaj...

 

Dziś jest ten szczególny dzień, kiedy obdarowujemy swoje dzieci upominkami. Nie robimy tego co prawda otwarcie, ale chowamy się za plecami Św. Mikołaja. Dziecięce marzenia bywają różne, jedne dzieci chcą klocki, inne lalkę, jeszcze inne może rowerek. Tego dnia żadne dziecko nie powinno zostać bez prezentów.

 

My jako społeczność forum Muratora, pomogliśmy w tym roku spełnić zupełnie inne marzenie małej dziewczynki, podarowaliśmy jej możliwość normalnego rozwoju, możliwość narazie zabawy, a potem nauki i życia w świecie dźwięków. Dzięki temu mała Nikola, nie zostanie w tyle za swoimi rówieśnikami, będzie mogła rozwijać się razem z nimi.

Nie ma jednak róży bez kolców. Aby móc dać Nikoli taką szanse prof. Skarżyński z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach k. Warszawy zdecydował, że przeprowadzi operację, pomimo że nie zebrano jeszcze całej potrzebnej kwoty (uzbierano 60 tys., brakowało 20 tys. zł), gdyż czas jest tu bardzo istotny.

Operacja odbyła się 11 października, a rodzice Nikoli podpisali specjalne oświadczenie, że w którym zobowiązują się do dopłacenia brakującej kwoty.

Przed dniem operacji zbiórka pieniędzy szła dość sprawnie, zbieraliśmy pieniądze nie tylko my, forumowicze, ale i czytelnicy Tele Tygodnia, znaczną kwotę wpłaciły Zakłady Azotowe w Puławach. Rodzice Nikoli pukali do wielu drzwi z prośbą o pomoc. W wielu z nich taką pomoc otrzymali.

Tak było przed dniem operacji, niestety po operacji emocje nieco opadły i pojawił się problem z dozbieraniem brakującej sumy. Rodzice Nikoli nadal czynnie uczestniczą w poszukiwaniach środków na dopłacenie za wykonaną operacje, niestety wielu osobom wydaje się, że teraz już nie ma po co dalej wspierać zbiórkę pieniędzy, skoro operacja się odbyła.

Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nadal chcą pomagać, do tej pory udało się uzbierać około 2/3 brakującej kwoty. Zbieraliśmy i my na forum, czy to poprzez indywidualne wpłaty, czy poprzez aukcje internetową, czy też poprzez zbiórki na spotkaniach grupowych. Wiele pieniędzy udało się zebrać rodzicom Nikoli.

 

W tym szczególnym, dla wielu dzieci dniu zwracamy się do wszystkich forumowiczów (i nie tylko), którzy mogą i chcą, aby razem z nami zrobili dziś specjalny prezent dla Nikoli, niech do niej przyjdzie dziś Św. Mikołaj. Prosimy o wsparcie każdą nawet najdrobniejszą kwotą, wielu z nas ma konta w bankach internetowych, zrobienie takiego przelewu potrwa naprawdę chwilkę, a wypisanie tradycyjnego druczku przelewu zajmie tylko minutkę dłużej.

Wielokrotnie już udowodniliście drodzy forumowicze, że zawsze można na was liczyć. Znajdujemy się w przysłowiowej sytuacji "za 5 dwunasta", jeden mały kroczek i osiągniemy cel. Nikola będzie mogła normalnie się rozwijać, a jej rodzice będą mogli poświecić jej cały swój czas, nie martwiąc się jak dozbierać brakującą kwotę.

 

Przypominamy numer konta:

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących 'Człowiek - Człowiekowi'

ul. Pstrowskiego 1; 01-943 Warszawa

 

PKO S.A. IV O/W-wa

47 1240 1053 1111 0000 0443 2036

 

koniecznie z dopiskiem:

Na zakup implantu ślimakowego dla Nikoli Żybury

 

 

Na koniec jeszcze jedna prośba, aby dać innym przykład prosimy, aby osoby które zdecydują się wesprzeć dziś naszą akcje wpisywały się w tym wątku http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=494687#494687

Nie musicie podawać ani kwot, ani żadnych innych danych, napisze po prostu coś w stylu "Najlepsze życzenia od Św. Mikołaja dla Nikoli".

Wierzymy w Was

 

Edzia&Maksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mikolaj do Was przyszedł? :D Dzieci wczoraj rozważały, którędy Mikołaj wejdzie, skoro w kominku sie pali. Przecież przypali mu się broda :D Postanowiły sobie solennie doczekać tej chwili, ale oczywiście przysnęły.

 

Frankai, ja nigdy nie odpowiadam na takie maile :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy nie odpowiadam na takie maile :roll:

Nie miałem na myśli wcale Ciebie. A dlaczego kręcisz oczkami?

 

Nie każdy musi wiedzieć jak dokładnie funkcjonuje sieć. Ja to tak w ramach wyjaśniania zamieściłem, ale chyba złej tonacji użyłem :roll:

 

Aha - jako osoba lubiąca porządek na ulicach - nie lubię też żebraniny. Z kolei podoba mi się zaangażowanie Maksia w akcję Nicoli. Kiedyś mi się podobała WOŚP, ale ostatnio mnie nachodzą poważne wątpliwości.

 

A co do bycia bez serca, bo nie chciałem zrobić FW tego e-mail'a, to już chyba nie będę mógł być honorowym krwiodawcom. Bez "pompki" to pewni mi się już zepsuła krew ;) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Piotrek1 - Ja mam ocieplone poddasze wełnami 18 i 5 cm (na krzyz) a to wszystko obłożone płytą GK. Robiono to w czerwcu i już w paru miejscach miałem pękniecia, które co prawda poprawiono, ale nie wiem na jak długo. Rada jest standardowa. Jeżeli porządnie zrobią Ci stelaż to nie bedziesz miał kłopotów z płytami. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...