Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Licz na mnie jak na Zawiszę. :D Kiedy sie nie wybierzesz, jestem ready, juz korzenie wypusciłam :roll:

 

Pieski maja ostatni weekend u nas, w poniedziałek przyjeżdżaja nowi własciciele. Są wspaniałe, bardzo ruchliwe, olbrzymie /z 5kg wagi/, zjadają wszystko co im stanie na drodze. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybiorę się, wybiorę, ale chyba dopiero po Nowym Roku, bo spiętrzenie prac u nas przeogromne, a czasu malutko.

Dzień za dniem leci jak szalony, a ja dochodzę do wniosku, że mi praca przeszkadza w moich aktywnościach budowlanych.

 

To będzie Wam smutno bez szczeniaczków... :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 - zgadzam się w zupełności :lol: :lol: :lol:

Ad. 2 - a dzieci ? :cry: :cry: :cry:

Ad. 3 - malarze pomalowali górę 1x

mamy zrobiony kominek, tzn. brak jest obudowy, ale wkład jest na swoim miejscu, wszystkie rury podłączone, wszystko zailozowane, odizolowane, frontowa zabudowa zrobiona i teoretycznie mozna palić, tylko nie mamy czym :cry: :cry: :cry:

dokonaliśmy poważnych zakupów, a mianowicie - wanna, dwa brodziki, kabina + drzwi prysznicowe, umywalki, wc-iki, luksferki itd,

skończyliśmy definitywnie, po raz nie wiadomo który przerabiać oświetlenie na I-ym piętrze,

kamieniarz własnie robi schody,

w przyszłym tygodniu zaczynamy robić łazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzieci? dzieci, zeby nas nie martwić, też bedą udawać, ze są szczęsliwe :-?

Liczymy, ze nowi własciciele będą nam przysylac zdjęcia rosnących piesków. Wybralismy im jak najlepsze domy, mam nadzieję, że przyszli własciciele sprawdzą się odpowiednio 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w poniedziałek :D

 

Wczoraj odwiedzilismy znajomych, którzy wynajmują dom pod Krakowem. Jest to najwspanialszy dom, jaki widziałam w Polsce. Niesamowity, do tej pory jestem oszołomiona. Oczywiście zaszokował mnie nie nowoczesnością, a przestronnością, rozwiązaniami komunikacyjnymi, wyposażeniem i hektarowym terenem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego domu nie trzeba reklamować, nawet sądzę, że byloby to w złym stylu :D Znajduje się w białym kosciele, jest niewidoczny z drogi, ma pewnie z 400m2 powierzchni /podpiwniczenie -skarpa-, parter i piętro/. Rany, ale mi sie podobał :roll: I wiecie co/ Miał kominek obudowany drewnem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie podpuszczasz :roll: Ale i tak, bym nie wytrzymała :oops: Mam nadzieję, ze własciciele na forum nie zgladają :wink:

 

Do wybudowany w jarze, droga dojazdowa o nachyleniu pewnie z 35stopni /karkolomna/, na dole półokrągły podjazd, sad, łaki, jar, domek ogrodowy za strumieniem. Murki kamienne, trochę bruku granitowego, reszta wysypana drobnym żwirem. Dom na planie krzyża, w centralnym miejscu salon /jakieś 40m2, połączony z jadalnia /nie widac jej z salonu :o /, z tamtad przejscie do kuchni /25m2/, i na korytarz 2m/ z drugiej częsci salonu mozna wejśc do bibioteki /rewelacja kolory scian, narożne szafy bibioteczne/, na korytarz i do sypialni rodziców /może to byc także pokój gościnny/. Cos takiego jak wiatrołap zajmuje tam z 20m2.

Na górze jest otwarta przestrzeń z której mozna wejśc chyba do 6 pokoi :roll: W tym jednego przechodniego, więc dzieci mogą się ścigac naokolo komina.

Wiecie co mi się jeszcze podobalo - w salonie własciciele zostawili ogromniasty telewizor /pewnie kino domowe/, stał on sobie w kącie przykryty wielką zasłoną /za cięzki, zeby go wynieść/ :lol:

 

Okna ma ten dom dzielone na małe części /stare są drewniane, skrzynkowe, na górze wymieniono juz na nowoczesne ale też dzielone.

Jest też wielki drewniany balkono-taras, zwieszony nad jarem. Do tej pory dom był ogrzewany węglem, teraz ma podciągnięty gaz i w kotlowni nowoczesny kocioł /wolałabym nie ogladac rachunku :wink: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Myślę, że byś nie wytrzymała. Ja też bym nie wytrzymał. :p Jak się zaczyna wypowiedź od stwierdzenia "coś cudownego widziałem/ałam" to byłoby niezdrowe, aby to trzymać w sobie i tego tematu nie rozwinąć. :wink:

Ja z kolei w te wakacje miałem okazję mieszkać w tzw. domu inteligentnym, w którym wszystko było sterowane komputerami. Światła same się włączały się po wejściu do pokoju, można było uruchamiać różne urządzenia domowe głosem. Było to ciekawe doświadczenie. Pewne elementy mi się podobały, ale cały czas miałem świadomość, że coś mnie obserwuje i było to uczucie dość irytujące. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...