Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kochani "Forumowicze"

Buduje w Witkowicach, dzialka niestety niewielka w odroznieniu od domu... no ale coz, mam pytanie: Czy znacie firmy lub wyporzyczalnie sprzetu, gdzie maja takie niewielkie spychareczki (Tomcat, albo cos w tym stylu...), musze wyrownac teren a traktor nie wjedzie, bo sasiedzi juz wystawili ogrodzenia...

Dzieki za pomoc!

Jestem tu nowy, ale postaram sie dolaczyc do opinii!

Pozdrawiam Malopolan! Malenstwo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć pracy!

Widze, że jakaś przerwa na budowach, bo trochę się nasz Klub Krakowski ożywił. Piszę "nasz", choć jestem spod Tarnowa, ale pod Tarnowem nikt się nie buduje, więc jako Małopolanka tu się przyłączyłam. Zresztą Kraków jest mi bliski, bo studiowałam tu 6 lat i mam trochę krewnych.

U mnie na budowie przerwa tylko na niedzielę. Tak poza tym praca wre i wkrótce zamierzam się przeprowadzić (aż się boję jak to będzie na swoim).

Andrzejp: drzwi przywieźli i są takie jak na wystawie. Spoko możesz kupować. Żałujemy tylko, że nie zamówiliśmy parapetów (drewnianych) w Pustkowie, tylko z Humdrexu, bo czekamy na nie już prawie 1,5 miesiąca.

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helsim: nie bądź taka :smile:) Trzeba się dzielić z kolegami i koleżankami z Forum. Zwłaszcza jak masz coś tak dobrego jak drzwi z Pustkowa.

Mój "fachowiec od rurek" jest zakochany w Buderusie - naznosił mi całe tony makulatury na temat tego pieca. Sam też robi u siebie taką kotłownię a podobno klika już zrobił (ma pokazać). W projekcie mam Vissemana - słyszłem dużo dobrego o tych piecach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

engi:parapetów możesz poszukać np. w DREWEX-ie. Ja kupiłem takie z prasowanej na gorąco masy wiórowej z ładniutką okleiną bukową i zaokrąglonymi brzegami. Bardzo dobrze się spisują w domu, a i dzieci nie nabijają sobie guzów. Producent jest spod Kielc albo z samych Kielc. Kontakt z Drewexem: http://www.drewex.krakow.pl.

Jeżeli rzadko bywasz w Krakowie to napisz, poszukamy innych przedstawicieli producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam serdeczne!

Mając namiary napewno sobie poradzę.Ważne,że parapety są dobrej jakości, sprawdzone.

W jaki sposób się je montuje - wybaczcie ale jestem laikiem w tej sprawie.

Chcemy zrobić to sami.

Chyba przeniosę się do Waszej grupy , bo beskidzka jakoś wymarła.

Pzdr-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Krakowiakow (i okolicznych :smile: )

 

Mieszkamy (ja i Zona) pod Krakowem (Bosutow) i pracujemy w Krakowie. Powoli przymierzamy sie budowy domku w okolicach tego historycznego miasta.

Na razie jestesmy na etapie wstepnego projektu i szukania dzialki (mamy kilka na oku). Regularnie tez czytujemy rozne czasopisma budowlane (Murator oczywiscie na 1-szym miejscu :smile: oraz przegladmy internet. Zbieranie wiedzy jest strasznie czasochlonne, ale daje efekty. Niedlugo bedziemy rozmawiali ze znajomym, ktory jest doswiadczonym budowlancem na temat technologi, w ktorej zrobimy domek.

Na razie mamy dwie ewentualnosci - dom z bali, albo beton komorkowy (zona woli bale, a ja beton). Zobaczymy co z tego wyjdzie - moze cos zupelnie innego?

 

Na razie tyle - jak beda postepy to dam znac.

 

pozdrawiam

Magus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...