Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A Ty gdzie stawiasz chate :wink: ?

 

 

Moja chata już/jeszcze :D stoi. W linii prostej jakies 1500 metrów od Ciebie w stronę Dobczyc. Po drodze mijasz: dwa składy węgla obok siebie (to taka specjalność regionalna) jedną zwykle nieczynną budkę telefoniczną przy której nagrywano scene rozmowy Adasia Miauczyńskiego do filmu "Nic śmieszengo" , mostek przejezdny jedynie w porze suchej (w porze deszczowej niewidoczny pod tafla wody) i jeden krzyż między dwoma starymi lipami, które uparcie nazywane sa przez autochtonów wierzbami. :D

btw: W tej piekarni pieczywo niestety jest takie sobie :( . Dużo lepsze mają w Koźmicach obok kościoła.

 

Dzieki za wyczerpujacy opis. Pewnie trafilabym do Ciebie po omacku :lol: :lol:.

No i jak sie budowalo w tych okolicach? Slyszalam, ze sasiedzi tu sa bardzo "niesasiedzcy" :evil:. Nie wiem, czy to prawda. Przekonam sie, mysle, w tym roku :o :o. Moja dzialka miesci sie kolo samego soltysa, ale nie wiem, czy mi to cokolwiek da :wink:.

Dzieki za wskazanie, gdzie powinnam kupowac pieczywo. Na pewno nie omieszkam tego sprawdzic :D

P.S.

A moze masz jakies godne polecenia ekipy budowlane (i niedrogie)? Bylabym wdzieczna za wskazanie "swiatelka we mgle"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz to jeszcze gorzej niż było!!

Mówi do mnie.... - "załóż sobie stronę".

Ale dzięki za dobre chęci. :D

 

naciśnij CTRL+F5

jeśli nie pomaga to w Explorerze wybierz: narzedzia/opcje internetowe/tymczasowe pliki internetowe - usun pliki , zaznacz "Usun cala zawartosc offline" i nacisniej OK

jesli to nie pomaga - zamknij na chwile IE i owtorz ponownie

jesli to nie pomaga - napisz co sie dzieje po zabiegach wczesniejszych - pomyslimy co dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidka, ja sie organizuje w Niepolomicach, bo wstyd nazwac to budowa. Zobaczysz to na mapie. A porpos sasiadow i ludzi zamieszkujacych moje akurat tereny, to wiecie na co zwrocilam uwage? Ludzie "miejscowi" sa niesamowicie i bezinteresownie uprzejmi, "ludnosc naplywowa" duzo mniej. Juz nie wspominam o urzednikach, ktorzy nieba by inwestorowi przychylili i gawedzili nieco dluzej. Macie podobne odczucia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lidka, ja sie organizuje w Niepolomicach, bo wstyd nazwac to budowa. Zobaczysz to na mapie. A porpos sasiadow i ludzi zamieszkujacych moje akurat tereny, to wiecie na co zwrocilam uwage? Ludzie "miejscowi" sa niesamowicie i bezinteresownie uprzejmi, "ludnosc naplywowa" duzo mniej. Juz nie wspominam o urzednikach, ktorzy nieba by inwestorowi przychylili i gawedzili nieco dluzej. Macie podobne odczucia?

 

Ja w wielickich urzedach tez nie moge narzekac na brak przychylnosci :). Mam rowniez nadzieje, ze te wiesci o "milych inaczej" sasiadach sa nieprawdziwe :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też wpiszę się na listę osób, które mają uprzejmych sąsiadów. Dodatkowo, bardzo podoba mi się, że zupełnie obce dzieci, mówią mi "dzień dobry", gdy mnie mijają, choć ciągle mnie to zaskakuje. 8) W urzędzie gminy bywało również OK, a do tego niekiedy dość barwnie i nieortodoksyjnie. :p Szkoda, że większość spraw budowlanych przeszła teraz do Krakowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak sie budowalo w tych okolicach? Slyszalam, ze sasiedzi tu sa bardzo "niesasiedzcy" :evil:. Nie wiem, czy to prawda. A moze masz jakies godne polecenia ekipy budowlane (i niedrogie)? Bylabym wdzieczna za wskazanie "swiatelka we mgle"...

 

Budowało się... normalnie. Może z tym wyjątkiem, że w czasie budowy nic nie zginęło - dosłownie nawet najmnniejsza cegłówka :D .

Ale z usług lokalnych korzystałem tylko przy okazji elektryka (z Pawlikowic - głowna jego zaleta to bezproblemowe załatwianie formalności z ZE). Stanowczo dementuję pogłoski o "niskim współczynniku dobroci" sąsiadów. Współczynnik nie odbiega od średniej krajowej :D. Niektórzy sąsiedzi bywają za to niezwykle użyteczni. W promieniu 2km masz dobrego fachowca od wod/kan/co, kowala artystycznego, parę firm montujących okna/drzwi, parę małych firm budowlanych, speców od alarmów, 2 niezłych stolarzy itd. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowało się... normalnie. Może z tym wyjątkiem, że w czasie budowy nic nie zginęło - dosłownie nawet najmnniejsza cegłówka :D .

Ale z usług lokalnych korzystałem tylko przy okazji elektryka (z Pawlikowic - głowna jego zaleta to bezproblemowe załatwianie formalności z ZE). Stanowczo dementuję pogłoski o "niskim współczynniku dobroci" sąsiadów. Współczynnik nie odbiega od średniej krajowej :D. Niektórzy sąsiedzi bywają za to niezwykle użyteczni. W promieniu 2km masz dobrego fachowca od wod/kan/co, kowala artystycznego, parę firm montujących okna/drzwi, parę małych firm budowlanych, speców od alarmów, 2 niezłych stolarzy itd. :D

 

No to naprawde sie ciesze Twoimi dobrymi doswiadczeniami miedzysasiedzkimi. Mam nadzieje, ze ja tez "po" bede mogla powiedziec to samo.

Drogi kolego :)! Bardzo oglednie mi tu naswietliles mape okolicznych scepcow. Moze by tak bardziej szczegolowo, plizzz :wink:. Na priva, jak nie chcesz uprawiac kryptoreklamy, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...