Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Lidqa kliknij tu a dowiesz się więcej... http://www.buderus.pl/promocje/kotlownia/index.htm

niestety to nie ja sobie zakładam tylko ojciec...ja dopiero intesywnie liczę... :lol: słyszałem od istalatora że z tymi buderusami to jest jeden problem, że nie mają resetowania i jak się zatnie to ciężko go odpalić...

fajnie lidqa, że załatwiasz w wielickich urzędach... :D będę cię gnębił pytaniami co i jak.... :lol:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki Macio za info :p.

A jesli chodzi o zalatwienia w urzedach, to glownie robi to maz. Ja nie bylam tam zbyt wiele razy. Ale zadno z nas nie mialo, jak do tej pory, na szczescie, przykrych doswiadczen.

Jesli jednak bedziesz mial jakies pytania, to wal jak w dym. Jesli czegos nie bede wiedziec, to zapytam meza :wink:.

Ciao!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Parokrotnie zaczynałem coś "skrobać" na forum, ale za każdym razem to był jeszcze nie ten moment (np. kiedyś myśląc naiwnie że uzyskam WZ w krótkim czasie zacząłem pojawiać sie na forum, po czym okazało się że na WZ czekałem rok, i tym sposobem mam zamiar zacząć dopiero w tym roku). Właśnie prowadzę rozmowy porównawcze z wykonawcami, i proszę o radę. Kandydat na kierownika budowy chce mnie chyba naciągnąć, bo powiedział 3 tys. (3,5 z kontrolą kosztów), jeżeli możecie kogoś polecić dla porównania, to bardzo proszę (będę budował w Krakowie - Opatkowice). Za dach powiedzieli mi 46 zł/m2, podobno jest dobry - z polecenia (więźba, przykrycie dachówką, pełne wykończenie, oblachowanie itp., jakieś 160 m2 dachu).

Na razie ma tylko tyle informacji, ale mam jeszcze spotkania z murarzami. Myślę że będę częstym gościem na forum, ponieważ jak zauważyłem, jest ono ogromną pomocą dla takich laików budowlanych jak ja (przynajmniej za takiego na razie się uważam, zobaczymy jak bedzie pod koniec budowy :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem od istalatora że z tymi buderusami to jest jeden problem, że nie mają resetowania i jak się zatnie to ciężko go odpalić...

pozdrawiam

 

Coś w tym jest, ale...

1. Przez 2 lata po kazdym wyłączeniu pradu piec wstaje sam.

2. Raz po burzy, która uszkodziła trafo i najpierw był zanik jednej fazy a dopiero potem padło całekiem zasilanie - sam piec nie wstał. Musiałem sięgnąć do instrukcji i odszukać reset ukryty pod klapką. Piec startował wówczas przez jakieś 2 minuty zamiast zwykłych 20 sekund ale wstał.

3. Po tej przygodzie, przy okazji przeglądu pogadałem z instalatorem - potwierdził, że bywa, że Buderusy nie wstają po burzy właśnie i niestety często kończy się wymianą całego modułu elektroniki. Więc albo wyłączać wtyczkę na czas burzy albo miec piec dobrze ubezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba go tak podłączyć, żeby brak jednej fazy odczytywał za całkowity brak napiecia :roll: Wtedy moduł nie padnie. Przez 2,5 roku parenaście razy była awaria prądu. Wielokrotnie wracając wieczorem do domu rozpoznajemy, ze bylo go brak bo zresetowanej kuchence. I pare burz nam sie zdarzyło......z wielogodzinną jedną fazą.......Mam się martwić? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W promieniu 2km masz dobrego fachowca od wod/kan/co, kowala artystycznego, parę firm montujących okna/drzwi, parę małych firm budowlanych, speców od alarmów, 2 niezłych stolarzy itd. :D

 

Drogi kolego :)! Bardzo oglednie mi tu naswietliles mape okolicznych scepcow. Moze by tak bardziej szczegolowo, plizzz :wink:. Na priva, jak nie chcesz uprawiac kryptoreklamy, co?

 

Niesmialo ponawiam prosbe :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek!

Marzenia....te nasze marzenia...och Zbyszku, aleś się rozmarzył...

 

Jeśli chodzi o kierownika budowy...to nie wiem jak w Krakowie ,ale u mnie gość bierze 1000zł i jest dobrym specjalistą...przyjeżdża gdy tylko go potrzeba i nie mam z nim nijakich problemów...Mam nadzieję, że już tak zostanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.................. Kandydat na kierownika budowy chce mnie chyba naciągnąć, bo powiedział 3 tys. (3,5 z kontrolą kosztów), jeżeli możecie kogoś polecić dla porównania, to bardzo proszę (będę budował w Krakowie - Opatkowice). .................... :) )

Witaj, witaj!

Nie wiem czy to drogo, ale zależy jaki zakres obowiązków ma ten kierownik. Mój w sumie w podobnych widełkach, ale z perspektywy czasu dałbym mu robotę raz jeszcze, a i powierzył następną budowę. Był na budowie prawie codziennie przez cały czas [5msc.], jak było potrzeba to jeździł ze mną na zakupy, czy sam kupował.

Sonika! jak tam Twoje wnętrza? łazienka w projekcie ładniutka! Mnie łaskawie wreszcie Galmet wymienili na nowy. Nie omieszkali przy tym uszkodzić tej już nowej podstawy :-? . Ale co tam, słonko świeci :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to prześlij jego namiary spragnionym forumowiczom z Grupy Krakowskiej (patrz powyżej). :p Jak pisałem, ja raczej polecałbym swojego tylko osobom, ktore głównie potrzebują kierownika do wypełniania dziennika. Przy czym jestem daleki od kwestionowania jego kwalifikacji. Po prostu tak się jakoś złożyło, że nie miał u mnie szans się wykazać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos z Was polecalby kogos do przewiezienia garazu blaszaka? Musze go (moze nie ja osobiscie :)) zdemontowac w Zabierzowie i przewiezc do Pawlikowic. Dowiadywalam sie juz co nieco o ceny - rozbieznosc 100%. Ale moze Wy byscie kogos polecali?

Szukalam tez kogos do skrecenia, tzn. do pomocy mezowi, bo ja to sie chyba na niewiele tam zdam :( .

Plizzz, dajcie znac, jesli macie kogos takiego.

Dzieki i czolem! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...