Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak sobie czytam o czym piszecie...i kiedy...powiedzcie mi gdzie to się takiej pracy szuka co to tak można...? :wink: :lol: a może wy nie pracujący? :wink: ale te budowy to chyba nie z zasiłków? :wink: popatrzyłem sobie na mapę grupy i niezłe te wasze zamki... :o a ja myślę o tym wielkoludzie... :wink: 8)

http://www.projekty.murator.pl/prezentacja.htm?IdProjektu=20

no i w związku z tym nasuwa mi się pytanie-gdzie ja się tu pcham do was?! :wink: wy to pewnie macie takie garaże... :wink:

 

pozdrawiam

 

 

macio nic się nie przejmuj - my budujemy D07 - też niewiele większy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak niewiele... :D joanka...(a to niewiele to się razem czy osobno pisze bo sam już nie wiem? :-? )

 

pytanie do wszystkich:

z racji tego, że znamy się tyle lat :wink: może mi podpowiecie co najlepiej zrobić. A mianowicie chodzi o to, że działka, na której będziemy budować jest teścia (oto co znaczy się dobrze orzenić :wink: 8) )i co w tej sytuacji będzie najlepsze (czytaj najtańsze) żeby ta działka była na nas? po lekturze muratora to wyszło mi, że najlepiej współwłasność, a potem nieodpłatne zniesienie współwłasności... :roll: czy jakoś tak...mam nadzieję, że ktoś z was się orientuje w tych tematach, tak więc z góry dziękuję za ogrom odpowiedzi... :wink:

 

Pozdrawiam

P.S. mam nadzieję, że nie gniewacie się za mój poprzedni post... :cry:

taki niewinny żarcik... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitbull masz na myśli darowiznę?a co z późniejszą budową-żona nie pracuje tylko ja-ma to jakieś znaczenie?i jeszcze jedno-czy właśnie w przypadku darowizny to wartość działki można wpisać taką żeby mieściła się w kwocie wolnej?czy są jakieś cenniki, tabele?

 

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macio - może ja się lekko wtrące bo moi znajomi w taki sposób dostali działkę od rodziców, kilka lat temu. Istnieje kwota darowizny zwolniona od podatku, nazwijmy to A. Kiedyś wynosiło to chyba 8tyś, ale nie jestem pewien. Przy czym możliwa jest "darowizna krzyżowa", tzn. ojciec daruje córce i osobno zięciowi i w taki też sposób postępuje matka. W rezultacie wysokość darowizny zwolnionej od podatku wynosi 4xA.

Urząd oczywiście może się przyczepić jeżeli deklarowana wartość ziemi rażąco przekracza średnią cenę na danym terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć krakusy. Ale fajna zima, w końcu mogłam sobie pojeździć po białym :D

T wybrał sie dzisiaj na zakupy autem na letnich gumach, telefonował już do mnie, jak dojechałam do pracy, przecież tak cholernie slisko 8) :lol: :lol: :lol:

Miłego dnia Wam zyczę, ruszajcie z dzieciarnią /kto ma, oczywiście/ na sanki i narty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piękną zimą,

W niedzielę wpadłem w poślizg i o mało nie uderzyłem w stający przede mną radiowóz policji. Na szczęście w ostatniej chwili udało mi się wyhamować. Ponieważ nawet w nieszczęściach staram się znaleźć pozytywne rzeczy, więc zastanawiałem się czymżesz tu mógłbym się pocieszać . I znalazłem. Przynajmniej na grupę dochodzeniową nie musiałbym czekać. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...