Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Do żuka gnojarza to ja właściwie nic nie mam, ale chyba jeszcze nie miałem przyjemności napotkać. Gdybym ją miał, to kto wie co bym myślał. :roll: Owszem są to chyba przeżycia traumatyczne. Spałem sobie kiedyś motelu i zostawiłem na stoliku przy łóżku otwarą puszkę z Pepsi. Po obudzeniu rano sięgnąłem po puszkę i zdowo się napiłem. Resztę zdecydowałem się wylać do zlewu. I w tym momencie z puszki wypadł duży karaluch. Pózniej przez długie tygodnie zastanawiałem się co by było jakbym go wypił. Ponieważ wszystkie wnioski do jakich doszedłem nie były miłe, więc od tego czasu owadów nie lubię i już!

 

Bóba owszem lubię, ale na talerzu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam żadnych, ale mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Bardzo lubię jabłka, brzoskwinie i morele.

 

tylko drzewka, czy też owoce?

Nie wiem, czy w naszym klimacie morele i brzoskwienie zdążą dojrzeć :roll:

 

Z owocowych drzewek rosna u mnie: wisnie, czereśnie, grusze, jablonie /3 rodzaje/, sliwa :D Z mlodych drzewek owocowała czeresnia /4 owoce/ i jabloń - 3 jabłka 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy w naszym klimacie morele i brzoskwienie zdążą dojrzeć :roll:

 

Spoko, zdążą. Coraz cieplejsze lata, powodują, że są też coraz słodsze :D.

 

dobra, ogólnie zdążą, ale czy w moim ogrodzie zdążą? :roll:

 

jakie mają wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U moich teściów rosła morela i zbierali owoce wiadrami :D , a jakie pyszne :lol: , a stok północny i słońca nie zawiele. Ja na jesień posadziłam 2 jabłonie, czereśnie, grusze i morele ale na razie to tylko badyle, może za trzy lata coś z nich będzie. Mam za to u siebie polską brzoskwinie i nawet owocowała ale ostatnio marnieje, bo się okazało, że nie dość, że jest na żyle wodnej, to jeszcze w cieniu (tośmy jej dogodzili :oops: ).

W tym roku mam zamiar wsadzić białe i czarne winogrona (pyszniutkie :lol: )

 

 

Bób to lepiej kupić w sklepie, bo strasznie przy tym dużo roboty :wink: a mało przyjemności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rośnie kilka gatunków brzoskwiń, ale jedna była wspaniała, duże, pomarańczowe (w kolorze) owoce. Niestety coś ją zeżarło. Natomiast sąsiad ma nektaryny, bardzo ładne i smaczne, chociaż nie takie duże.

 

Winogronowych krzewów też mam kilka, ale większość wyciąłem, bo tylko z nimi kłopot, rozkrzewia się to niemiłosiernie, stale trzeba przycinać, a urodzaj i smak zbyt zależny od pogody. Zostawiłem tylko kilka, dla cienia.

 

W ogóle, to odziedziczyłem cały stary sadzik( 15a) i muszę go po trochu odnawiać, będę miał czym palić w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem Wam moje perypetie z telekomunikacją.

 

Na swoje nieszczęście postanowiłam zmienić neostradę 640 na 1024 :D

Udałam sie na początku stycznia do Tele-punktu, podpisałam aneks, i po dwóch dniach została mi w.w. usługa uruchomiona. Bylo cicho i spokojnie, az do momentu otrzymania rachunku w lutym. Otóż na nim widniała oplata i za 640 i za 1024 :roll: Hmmm, "każdy może sie pomylić" pomyslałam i zatelefonowałam pod numer 9393. Zostalo sprawdzone, przytakniete, wprowadzono jako reklamacja. Po tygodniu przyszlo pismo uwzględniające reklamację, potem liczne korekty. Dzisiaj dostałam rachunki..................i cóż widzę :o

Jest ujęta nadpłata, ale też dodatkowo opłata za neostradę 640 za styczeń, a ja w lutym zapłaciłam za ten sam okres za neostradę 1024 :-?

 

No i kolejna rozmowa z konsultantem, znowu przyjdzie pismo, potem korekta, a potem rachunek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majka kiedyś slyszałem w radiu, że gościu przez kilka lat miał naliczane i anulowane płatności na rzecz TP i francuskiego zawijasa. :evil:

Możesz uzbroić się w cierpliwość :evil:

 

Ada jesienią, to chyba z tonę jabłek (i nie tylko) wyrzuciłem, bo nie miałem co znimi zrobić, a jeszcze w piwnicy reszta gnije. :evil:

A plany, co do studni są w uśpieniu. :D

Czy masz może namiary na "kopaczy" i "badaczy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...