Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie do Was zatem - przy założeniu, ze projekt będzie oszczędny (bo planujemy zrobić indywidualny), a dom będzie mieć max. 170 m, to ile wstępnie muszę liczyć na stan surowy z dachem bez piwnicy?

Wiem, że później ten projekt musze najlepiej zanieść do kosztorysanta, żeby mieć blade pojęcie i nie wtopic. Ale zanim, to może coś poradzicie?

Pozdrawiam

 

Wg mnie minimum 100 tys zł. na bardzo prosty projekt z tanią robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Majka

    3617

  • Agacka1719499039

    2812

  • pitbull

    2365

  • zbyszekP

    1630

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Rzeczywiście istnieje jakaś reguła praktyczna mówiąca, że czas potrzebny na zakończenie jakiegoś projektu jest zwykle 1.5 raza dłuższy niż to co nam się wydaje. Być może podobna zasada pracuje i dla finansów. My już wydaliśmy na nasz dom ciut więcej niż się spodziewaliśmy, a jeszcze w nim nie mieszkamy. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to jak już jesteście dzisiaj tacy rozmowni, to powiedzcie, co mam czynić, gdy mam już gotowy projekt w dłoni.

Aha, co to znaczy projekt indywidualny i gotowy? Z rozmowy z architektem wynikało, że pomniejsze projekty przyłączy będą gotowe w cenie, więc zapewne dostanę komplet projektów do złożenia do wniosku o pozwolenie.

Tak mam to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzicie, to cenna wskazówka.

Czyli taki projekt przygotowany do złożenia (to juz architekta będę męczyć o to, jak ma ten końcowy efekt papierowy wyglądać) --> składam w Wieliczce i czekam. Dostaje pozwolenie na budowę, podpisują mi dziennik budowy. I:

1) skąd będe mieć wodę i prąd na budowę? Może już rok wczesniej sobie to podciągnąć? :o

2) chyba musze mieć jakiś nadzór budowalny? Skąd to? Kto to? Kiedy? Po co to?

3) puszczają lody i zakładam, że mam już wybrana ekipę budowlaną i się zaczyna.

Czy tak? Cos pominęłam istotnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wodę i prąd ma użyczaną grzecznosciowo od sąsiada, moja się przyłącza w tarkcie budowy, żeby nie płacić za przyłącz tymczasowy-prąd!

2) nadzór budowlany koniecznie jak się nie znasz na rzeczy i żeby miał kto prowadzić dzienik, mnie się udało trafic na super kierownika, nie za drogi i bardzo sumienny, mysli razem z ekipą nad budowa a nie przychodzi i odbiera!

3)jeszcze wybór hurtowni i materiałów wstepny kosztyry bys wiedziała czy stać Cię na cały dom....i mozna zaczynać...a życie sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...